Znajdź szkolenie online lub stacjonarne w całej Polsce!

 • Znajdź szkolenie online lub szkolenie stacjonarne spośród kilku tysięcy ofert
 • Sprawdź program zajęć, prelegentów oraz ceny szkolenia
 • Zapisz się przez bezpłatny formularz rejestracji on-line
szkolenie, szkolenia online

Szkolenia online, szkolenie on-line: 4385

 • już od 1 290 zł
1 290 zł
 • już od 690 zł
690 zł
 • już od 1 290 zł
1 290 zł
 • już od 690 zł
690 zł
 • już od 690 zł
690 zł
 • już od 690 zł
690 zł
 • już od 690 zł
690 zł
 • już od 690 zł
690 zł
 • już od 690 zł
690 zł
 • już od 1 690 zł
1 690 zł
 • już od 590 zł
590 zł
 • już od 1 750 zł
1 750 zł
 • już od 1 750 zł
1 750 zł
 • już od 1 750 zł
1 750 zł
 • już od 690 zł
690 zł
Artykuł

Znajdź najlepsze szkolenie: sprawdź szkolenia online i stacjonarne!

Co to jest szkolenie? Definicja szkolenia mówi, że jest to cykl powiązanych tematycznie wykładów, których celem jest pozyskanie bądź uzupełnienie wykształcenia, wiedzy i umiejętności praktycznych oraz zawodowych osób szkolonych. W praktyce rozróżniamy bardzo wiele definicji szkolenia w zależności od dziedziny nauki czy też sektora gospodarki, jak też rodzajów szkoleń, żeby tylko wspomnieć szkolenia stacjonarne oraz szkolenia internetowe. Dowiedz się czym jest szkolenie, jakie są rodzaje szkoleń, jakie funkcje spełnia szkolenie, a także jak znaleźć dobre szkolenie i czym kierować się wybierając szkolenie stacjonarne lub on-line?

Spis treści:

 1. Szkolenie - definicja
 2. Rodzaje szkoleń
 3. Jakie funkcje spełniają szkolenia?
 4. Szkolenie online czy stacjonarne?
 5. Szkolenia z certyfikatem, szkolenia certyfikowane
 6. Gdzie szukać szkoleń?
 7. Popularne tematy szkoleń
Szkolenie - definicja

Co to są szkolenia? Czym jest szkolenie? Szkolenie to cykl powiązanych tematycznie wykładów, których celem jest pozyskanie bądź uzupełnienie wykształcenia, wiedzy i umiejętności praktycznych oraz zawodowych osób szkolonych. W praktyce jest bardzo wiele rodzajów szkoleń: szkolenie online (szkolenie internetowe) lub stacjonarne, szkolenie otwarte lub zamknięte, szkolenie wewnętrzne lub zewnętrzne, szkolenie indywidualne lub grupowe, szkolenie miękkie lub twarde. Poprzez szkolenie rozumiemy też proces, którego celem jest wyposażnie osoby szkolonej w konkretną wiedzę i umiejętności. Co się robi na szkoleniu? Szkolenie może składać się z wykładów, prelekcji czy ćwiczeń indywidualnych i grupowych, paneli dyskusyjnych, mini-testów i quizów.

Rodzaje szkoleń

Jakie są formy szkolenia? Jakie mamy typy szkoleń?

 • Ze względu na sposób organizacji wyróżniamy szkolenie otwarte oraz szkolenie zamknięte.
 • Ze względu na umiejscowienie w organizacji trenerów, osób prowadzących szkolenie wyróżniamy szkolenie wewnętrzne oraz szkolenie zewnętrzne.
 • Ze względu na osoby szkolone wyróżniamy szkolenie indywidualne oraz szkolenie grupowe.
 • Ze względu na tematykę szkoleń wyróżniamy szkolenie miękkie oraz szkolenie twarde.
 • Ze względu na sposób realizacji zajęć wyróżniamy szkolenie stacjonarne oraz szkolenie online (inne nazwy: szkolenia on line, szkolenia internetowe, szkolenia przez Internet, szkolenia on-line itp.) - mogą one być realizowane zarówno w formule zajęć na żywo, jak i zajęć online, ale realizowanych nie w czasie rzeczywistym, czasami nazywane szkoleniami on demand. Szkolenia online przechodzą gwałtowny rozwój ze względu na ich wygodę, atrakcyjność cenową, a także bezpieczeństwo epidemiczno-sanitarne. Szkolenia internetowe stanowią dzisiaj już ponad 40% oferty firm szkoleniowych.
 • Ze względu na grupę docelową wyróżniamy między innymi szkolenie biznesowe, szkolenie dla firm i pracowników oraz szkolenie dla osób indywidualnych.
Jakie funkcje spełnia szkolenie?

Co mają na celu szkolenia? Współczesne szkolenie może spełniać cały szereg funkcji w zależności od sposobu jego realizacji, zastosowanych form i metod szkoleniowych. Główne funkcje szkolenia wymieniane w specjalistycznej literaturze to m.in.:

 • Funkcja adaptacyjna – jej celem jest dostosowanie wiedzy i umiejętności osoby szkolonej (np. pracownika) do wymagań w danym obszarze, czy to na stanowisku pracy czy też wynikających z życia społecznego (np. szkolenia z posługiwania się komputerem dla seniorów itp.). Znaczenie tej funkcji rośnie wraz z postępem społecznym i gospodarczym, które sprawiają, że uczyć się musimy całe życie (tzw. lifelong learning), aby sprawnie funkcjonować w społeczeństwie.
 • Funkcja modernizacyjna – jej celem jest odświeżenie wiedzy w danej dziedzinie, zapoznanie ze zmianami bądź kierunkami zmian oraz podtrzymanie umiejętności w danej dziedzinie. Dobrym przykładem mogą być powszechnie organizowane szkolenia prawne, które pozwalają pracownikom przedsiębiorstw nadążyć za zmianami w przepisach (np. szkolenia RODO itp.).
 • Funkcja innowacyjna – jej celem jest takie szkolenie, które może pozytywnie wpływać na wdrażanie nowych rozwiązań w danej dziedzinie, kreatywność, dążenie do zmian i kwestionowania status quo. Mogą to być zarówno szkolenia twarde zapoznające uczestników z innowacyjną wiedzą, jak też miękkie, których celem jest często rozwijanie postaw i zachowań sprzyjających pojawianiu się innowacji.
 • Funkcja społeczna – jej celem jest rozwijanie umiejętności interpersonalnych, które pozwalają rozwijać indywidualne cechy i zachowania uczestników sprzyjające efektywnej komunikacji społecznej, współpracy w grupie czy też osiąganiu lepszego samopoczucia (np. w przypadku szkoleń z radzenia sobie ze stresem czy asertywności).
 • Funkcja motywacyjna – jej celem jest zapewnienie uczestnikom możliwości rozwoju osobistego, zdobywania nowej wiedzy i wchodzenia w nowe, bardziej wymagające role (np. menedżerskie), a także zapobieganie negatywnym zjawiskom, takim jak wykluczenie społeczne czy wypalenie zawodowe.
Szkolenie online czy stacjonarne?

Szkolenia online, realizowane przez Internet szturmem zdobywają rynek szkoleniowy stanowiąc dzisiaj już blisko 40% jego wartości. Wiele osób zastanawia się skąd taka popularność szkoleń on-line oraz czy szkolenie przez Internet może być równie efektywne jak tradycyjne szkolenia stacjonarne realizowane w sali szkoleniowej? 

Popularność szkoleń online znacząco wzrosła wraz z wprowadzeniem licznych obostrzeń i restrykcji w organizowaniu spotkań w świecie fizycznym. W chwili pojawiania się epidemii koronawirusa liczba osób poszukujących szkolenia online gwałtownie wzrosła, co pokazuje poniższy wykres zapytań w napopularniejszej w Polsce wyszukiwarce internetowej.

Zapytania "szkolenia online"

Szkolenia online (internetowe), jak każde inne, mają swoje wady i zalety. Najczęściej wymieniane zalety szkoleń online to między innymi:

 • atrakcyjna cena - szkolenia online charakteryzują się najczęściej atrakcyjną ceną w porównaniu do ich stacjonarnych odpowiedników, co wynika z braku konieczności wynajmowania sali szkoleniowej, zapewnienia sprzętu do prowadzenia prezentacji czy też wyżywienia dla uczestników. Ceny szkoleń online zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, chociaż wiele z tanich oraz darmowych szkoleń online, ma ograniczoną wartość merytoryczną. Przygotowanie dobrego jakościowo szkolenia wymaga wiedzy i doświadczenia, którą posiadają przede wszystkim wyspecjalizowani eksperci, którzy zasługują na wynagrodzenie z tytułu swojej pracy. Warto więc racjonalnie podchodzić do cen szkoleń online.
 • wysoka dostępność - szkolenie online dostępne jest dla użytkownika bez względu na miejsce zamieszkania czy zatrudnienia, co znacznie podnosi dostęp do sprawdzonej wiedzy. Oferta szkoleń specjalistycznych w małych miejscowościach czy nawet miastach średniej wielkości jest ograniczona, dlatego szkolenie online może być często jedynym rozwiązaniem.
 • elastyczność - szkolenia online realizowane w trybie on-demand (zwane też kursami online) charakteryzują się wysoką elastycznością. To uczestnik decyduje kiedy i gdzie realizuje poszczególnie partie z programu szkolenia oraz w jakim tempie. Co ważne, możliwe jest również wielokrotne wracanie do danej partii materiału.

Szkolenia on line, szkolenia internetowe mają oczywiście również swoje wady i mankamenty, do najpoważniejszych należą:

 • trudności w koncentracji uwagi - długie godziny spędzane przy monitorze komputera nie sprzyjają przyswajaniu wiedzy i nowych umiejętności, zwłaszcza jeśli uczestnik zdecydował się na szkolenie online zza swojego biurka. Pilne maile nie tolerujące zwłoki w odpowiedzi czy odwiedzający współpracownicy z krókim pytaniem skutecznie rozpraszają uwagę i niweczą efekty nawet najlepiej przygotowanego szkolenia on line.
 • ograniczenia komunikacyjne - szkolenie online nawet jeśli jest prowadzone na żywo nie stwarza tak bogatych możliwości komunikacji z prowadzącym, jak szkolenie tradycyjne. Niemalże cała komunikacja niewerbalna, tak zbogacająca przekaz, staje się dostepna w ograniczonym zakresie. Również dyskusja czy zadawanie pytań wymaga od grupy szkoleniowej wysokiej kultury i dobrej organizacji.
 • niższa wartość networkingowa - udział w szkoleniu to nie tylko zajęcia, ale również możliwość nawiązania kontaktu z osobami pracującymi w tej samej branży czy kategorii. Dzielenie się doświadczeniami oraz nawiązywanie kontaktów zawodowych są jednymi z największych wartości stojącymi za szkoleniami, konferencjami i warsztatami. W przypadku szkolenia online są one mocno ograniczone.
Szkolenia z certyfikatem, szkolenia certyfikowane

Ukończenie wielu szkoleń, zarówno tych online, jak i tradycyjnych szkoleń otwartych uprawnia nas do uzyskania certyfikatu potwierdzającego przejście szkolenia. Certyfikat z reguły wystawiany jest przez organizotora szkolenia na druku własnym, ale wiele firm szkoleniowych wystawia również certyfikat na druku MEN. Osobną kategorię stanowią szkolenia certyfikowane i akredytowane przez rozmaite instytucje branżowe, w tym międzynarodowe, które kończą się egzaminem, a jego pomyślne zaliczenie uprawnia do uzyskania certyfikatu potwierdzającego określone umiejętności. W naszej bazie informacje o certyfikacie otrzymywanym w związku z ukończeniem danego szkolenia można znaleźć w sekcji z cenami szkolenia. Standardem jest, że firma szkoleniowa wystawia certyfikat udziału w organizowanym szkoleniu, warto jednak zwrócić uwagę że niektóre firmy wystawiają również certyfikaty w języku angielskim, a także zawierające informacje o przebytym programie oraz nabytych umiejętnościach, co może być przydantne w trakcie starania się o zatrudnienie. Sporadycznie w bazie dostępne są również darmowe szkolenia online z certyfikatem. Wybierając darmowe szkolenia online z certyfikatem warto zwrócić uwagę czy darmowe jest tylko szkolenie online, czy również uzyskanie certyfikatu - na rynku dostępnych jest wiele szkoleń darmowych, ale wystawienie certyfikatu wymaga poniesienia dodatkowego ksoztu.

Gdzie szukać szkoleń?

Serwis Eventis.pl to platforma szkoleniowa i galeria szkoleń z całej Polski, zarówno stacjonarnych, jak i odbywających się online. Serwis zawiera listę ofert szkoleń z całej Polski, jak też umożliwia wysłanie zapytania o ofertę szkoleniową przygotowaną pod potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa. Na naszych stronach znaleźć można również listę kilkuset firm szkoleniowych z całego kraju.

Nasza galeria szkoleń i innych ofert szkoleniowych pozwala znacznie skrócić czas poszukiwania właściwego szkolenia, bez względu na to czy realizowane ono jest stacjonarnie czy online. Platforma szkoleniowa pozwala porównać poszczególne oferty szkoleniowe, zapoznać się z programem zajęć, sylwetkami prelegentów i trenerów, stosowanymi metodami szkoleniowymi, a także z warunkami uczestnictwa i cenami. Pozwala to nie tylko wybrać szkolenia najlepiej spełniające nasze potrzeby szkoleniowe, ale również efektywnie wydawać budżet szkoleniowy. W bazie znajdziemy również szkolenia zawodowe, szkolenia certyfikowane MEN i z certyfikatem firmy szkoleniowej, szkolenia certyfikowane oraz oferty szkoleniowe dotyczące realizacji szkoleń in-house.

Popularne tematy szkoleń

Polecamy Państwa uwadze ciekawe oraz popularne szkolenia online oraz stacjonarne:

szkolenia online

Znajdź najlepsze szkolenie: sprawdź szkolenia online i stacjonarne!
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Baza szkoleń online

Dowiedz się jak działa nasza baza szkoleń?
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

Naszą misją jest pomóc Ci w szybkim i wygodnym wyszukaniu szkolenia, dlatego współpracujemy z ponad 700 firmami szkoleniowymi z całego kraju. W jednym miejscu możesz zapoznać się z ponad 7 tys. szkoleń, porównać ich program oraz ceny i wybrać najlepsze szkolenie dla siebie. W bazie zgromadziliśmy szkolenia internetowe, jak i szkolenia stacjonarne, co pozwala wybrać dogodną formułę zajęć.

To bardzo proste! Wypełnij formularz rejestracji na szkolenie dostępne na jego stronie, wybierz termin szkolenia oraz cenę - po wysłaniu formularza trafia on bezpośrednio do organizatora, który skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić rejestrację i przekazać wszystkie informacje organizacyjne. Pamiętaj, że serwis Eventis nie pobiera żadnych opłat za rejestrację na szkolenia - płacisz tylko firmie szkoleniowej cenę za udział w wybranym szkoleniu.

Oczywiście! Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, a pomożemy znaleźć odpowiednie szkolenie dla Ciebie. Jeśli chcesz zorganizować szkolenie zamknięte, dedykowane, szyte na miarę, również możemy Ci pomóc, bez względu na to czy chcesz zorganizować szkolenie stacjonarne czy szkolenie przez Internet!

Chesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz!

Przeczytaj

Artykuły, poradniki, newsy

Win-win: czym są negocjacje win-win, jakie są ich etapy i zalety?
9 stycznia 2023
Win-win: czym są negocjacje win-win, jakie są ich etapy i zalety?

Dowiedz się czym są negocjacje win-win oraz jakie są zalety tego typu negocjacji? Poznaj etapy negocjacji win win oraz sposoby rozwijania wiedzy pracowników z prowadzenia negocjacji handlowych.

Czytaj więcej
Co to jest coaching i mentoring?
3 stycznia 2023
Co to jest coaching i mentoring?

Coaching i mentoring to popularne techniki stosowane w rozwoju osobistym i zawodowym. Warto poznać różnice między coachingiem i mentoringiem oraz dowiedzieć się jak rozpocząć pracę w charakterze coacha lub mentora.

Czytaj więcej
Kompetencje menedżerskie – jak rozwijać umiejętności menedżerskie?
16 grudnia 2022
Kompetencje menedżerskie – jak rozwijać umiejętności menedżerskie?

Umiejętności kadry menedżerskiej zatrudnionej w organizacji mają kluczowe znaczenie dla efektywności jej działania oraz wytworzonej kultury organizacyjnej. Dlatego warto poznać kluczowe kompetencje menedżerskie oraz sposoby ich rozwijania.

Czytaj więcej
NLP: co to jest NLP i jakie są techniki NLP?
12 grudnia 2022
NLP: co to jest NLP i jakie są techniki NLP?

Dowiedz się czym jest NLP, jakie są najpopularniejsze techniki NLP i w jakich sytuacjach stosuje się najczęściej programowanie neurolingwistyczne. Poznaj argumenty za i przeciw stosowaniu technik NLP.

Czytaj więcej
Szkolenie on-line, szkolenie online

Zapisz się i otrzymuj mailowe powiadomienia o nowo dodanych szkoleniach!