Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Ekonomia Społeczna 2025. Od edukacji do transformacji: ekonomia społeczna i eko-obywatelstwo"

O konferencji

Cel konferencji 

Konferencja ma na celu omówienie potencjału i roli przedsiębiorstw społecznych w tzw. zielonej transformacji, identyfikację czynników i barier w tym zakresie, w szczególności w zakresie edukacji na poziomie szkolnictwa wyższego, a także podjęcie dyskusji na temat potencjalnych strategii i praktycznych przykładów włączenia rozwiązań opartych na naturze (NBS – Nature-based solutions) i eko-obywatelstwa do programów nauczania na kierunkach związanych z ekonomią społeczną. 

 

Równoległym celem konferencji jest rozpowszechnianie i podnoszenie świadomości istnienia efektów międzynarodowego projektu pn. „SEgoesGreen - Integrating Nature-Based Solutions into higher education towards exploiting the transformative potential of Social Economy for a green and inclusive future”, których odbiorcami są m.in.: studenci, nauczyciele akademiccy, przedstawicieli trzeciego sektora i eksperci z zakresu NBS. 

 

Tematyka konferencji 

Rola przedsiębiorstw społecznych w tzw. zielonej transformacji i przeciwdziałaniu zmianom klimatu jest coraz bardziej dostrzegana. Zgodnie z planem działania na rzecz ekonomii społecznej – Social Economy Action Plan, przyjętym przez Komisję Europejską w 2021 r., podmioty ekonomii społecznej mają zdolność do zmiany naszej przyszłości i doprowadzenia do ekologicznej i bardziej inkluzywnej transformacji, wykorzystują one bowiem szeroki zakres interdyscyplinarnych i zrównoważonych podejść i narzędzi, które są dostosowane do potrzeb społeczności lokalnych. Modele i praktyki biznesowe ekonomii społecznej sprawiają zatem, że jej podmioty są szczególnie dobrze przystosowane do tworzenia lokalnych i zbiorowych inicjatyw, które generują zarówno korzyści środowiskowe, jak i społeczne. 

 

Konferencja tworzy swoistą platformę naukową dla wymiany wiedzy i doświadczeń, a tym samym współpracy pomiędzy zespołem konsorcjum partnerskiego projektu SEgoesGreen, partnerami stowarzyszonymi oraz powiązanymi grupami interesariuszy z sektora nauki, edukacji oraz podmiotów ekonomii społecznej podejmujących zagadnienia zielonej transformacji i rozwiązań opartych na naturze oraz roli podmiotów ekonomii społecznej w tych procesach. 

 

W ramach konferencji planowane są sesje, które będą miały charakter interaktywny, zapewniając uczestnikom możliwość zapoznania się z rezultatami projektu SEgoesGreen, tj.: raportem naukowym, podręcznikiem dla nauczycieli akademickich, MOOC dla nauczycieli, czy programem nauczania GREEN‑SE skierowanym do studentów. 

Jednocześnie tworzona w trakcie konferencji przestrzeń wymiany wiedzy i doświadczeń pozostaje otwarta na prezentowanie wyników badań w ramach takich obszarów badawczych jak: 

  • Przedsiębiorczość społeczna w rozwiązywaniu problemów współczesnych gospodarek; 

  • Rola przedsiębiorstw społecznych w tzw. zielonej transformacji i przeciwdziałaniu zmianom klimatu; 

  • Pojęcie i działania w obszarze rozwiązań opartych na przyrodzie; 

  • Wykorzystanie potencjału NBS w sektorze ekonomii społecznej; 

  • Kształcenie profesjonalnych kadr dla sektora ekonomii społecznej;  

  • Wykorzystanie NBS w edukacji z zakresu ekonomii społecznej w szkolnictwie wyższym; 

  • Eko-obywatelstwo w kontekście wyzwań społeczno-gospodarczych;  

  • Zagadnienia zrównoważonego rozwoju gospodarczego oraz jego determinanty;  

  • Biznes odpowiedzialny społecznie wobec wyzwań związanych z kryzysem gospodarczym i klimatycznym. 

Rejestracja   

Rejestracja i przesyłanie abstraktów:  

https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=akoPVi8YPkWiiyLhYKqrk6IxfbhZv1RGnbGqYMtpMI1UNUhPUEg4M1VQUUhETTlRMVpXQzY2RjJCUi4u&route=shorturl 


Strona internetowa konferencji 

https://ipea.uken.krakow.pl/social-economy-2025/

 

Ważne terminy 

4 maja 2025 – zakończenie rejestracji i przesyłania abstraktów 

9 maja 2025 – informacja o akceptacji abstraktu   

25 maja 2025 – publikacja programu konferencji   

3 czerwca 2025 – konferencja  

 

Opłata konferencyjna   

Udział w konferencji jest bezpłatny. 

 

Miejsce Konferencji 

Konferencja odbywać się będzie hybrydowo:  

  • Audytorium Danka, budynek główny Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, ul. Podchorążych 2 (30-084 Kraków),  

  • za pośrednictwem MsTeams. 

 

Kto powinien wziąć udział?

Konferencja adresowana jest zarówno dla pracowników naukowych jak i praktyków zajmujących się zagadnieniami z obszarów tematycznych konferencji.

Program konferencji

Program zostanie przekazany zarejestrowanym uczestnikom konferencji. 

Czas trwania

3 czerwca 9:00-18:00 

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

30-084 Kraków

Podchorążych 2

woj. małopolskie

Rejestracja

Cena 1
0
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Ulica i nr: Poland
  • Kod pocztowy: 30-084
  • Miejscowość: Kraków
  • Numer NIP: 6750200195

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Przeciągnij plik tutaj lub kliknij, żeby dodać.
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
30-084 Kraków, Polska
Poland
woj. małopolskie
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!