Konferencje w całej Polsce i online: znajdź konferencję dla siebie!

 • Zapoznaj się z bazą konferencji biznesowych online i stacjonarnych w całej Polsce
 • Sprawdź ich program, poznaj prelegentów i warunki uczestnictwa
 • Wypełniaj formularz rejestracji online, aby zgłosić udział!
Konferencje, konferencje biznesowe online, baza konferencji

Konferencje biznesowe: 140

 • Online, 28 lutego 2022
 • już od 1395 PLN
już od 1395 PLN

Digital marketing

 • Online, 24 lutego 2022
 • już od 895 PLN
już od 895 PLN
 • Warszawa, 22 - 23 lutego 2022
 • już od 1995 PLN
już od 1995 PLN
 • Online, 17 lutego 2022
 • już od 1395 PLN
już od 1395 PLN
 • Warszawa, 27 stycznia 2022
 • już od 1795 PLN
już od 1795 PLN
 • Online, 26 stycznia 2022
 • już od 1395 PLN
już od 1395 PLN
 • Online, 25 stycznia 2022
 • już od 1295 PLN
już od 1295 PLN

V CFO Excellence 2022

 • Online, 20 stycznia 2022
 • już od 1395 PLN
już od 1395 PLN
Artykuł

Dlaczego warto uczestniczyć w konferencjach biznesowych?

Interesujesz się tematyką konferencji biznesowych? Zastanawiasz się czego możesz się spodziewać po uczestnictwie w konferencjach biznesowych i czy warto w nich uczestniczyć? Wyjaśniamy czym są konferencje dla biznesu, kto i kiedy powinien rozważyć w nich udział. Sprawdź jakie konferencje dla firm oferuje nasza baza konferencji organizowanych online, hybrydowo i stacjonarnie.

Zgodnie ze słownikową definicją konferencja biznesowa to spotkanie przedstawicieli określonych instytucji lub organizacji w celu omówienia konkretnych zagadnień. Czego zatem możemy się spodziewać zapisując się na wybraną konferencję? W spotkaniu tym będą uczestniczyć jako prelegenci oraz słuchacze przedstawiciele głównie rozmaitych przedsiębiorstw, ale również sektora publicznego (zarówno administracji rządowej, jak i samorządowej), a także naukowcy specjalizujący się w danej dziedzinie.

Podstawową formą organizacji konferencji są tzw. prelekcje przedzielone przerwami. W trakcie prelekcji w postaci wykładów, referatów, prezentacji oraz dyskusji prezentowane będą wcześniej zdefiniowane w programie konferencji zagadnienia. Pozwalają one zapoznać się z nowinkami czy trendami w danej dziedzinie, również poznać inne punkty widzenia oraz plany przedsiębiorstw dotyczące ekspansji na rynku itp.

Dlaczego warto brać udział w konferencjach?

Uczestnictwo w konferencjach, zarówno dla firm, jak i poszczególnych pracowników, niesie za sobą konkretne i istotne korzyści.

Dla przedsiębiorstw decydujących się na udział w konferencjach biznesowych są to między innymi:

 • Możliwość zapoznania się z aktualnymi trendami w branży – ze względu na swoją specyfikę i prestiż to właśnie na konferencjach prezentowane są trendy, którymi będzie żyła dana branża w najbliższej przyszłości. Pozwala to zyskać odpowiednią orientację na rynku oraz wpływać na kierunek rozwoju przedsiębiorstwa, nie pozwalając m.in. żeby firma pozwoliło odskoczyć konkurencji w danej dziedzinie.
 • Szansa na wymianę doświadczeń – każda konferencja to nie tylko wykłady i prezentacje, ale również szerokie spektrum dyskusji i rozmów indywidualnych w kuluarach z innymi przedsiębiorcami działającymi w branży oraz szeregiem dostawców ważnych w danej kategorii. Rozmowy te stwarzają możliwość dzielenia się doświadczeniami przez co przedsiębiorstwo może osiągać lepsze wyniki, unikać nietrafionych inwestycji itp.
 • Okazja do nawiązania cennych kontaktów – na konferencji biznesowej możesz poznać nie tylko konkurencję, ale również dostawców produktów i rozwiązań dla twojej firmy. Pozwala to nawiązać cenne kontakty handlowe, a też ułatwia tworzenie wszelkiego rodzaju stowarzyszeń czy organizacji branżowych.
 • Wzmocnienie wizerunku marki – przedsiębiorstwa prezentujące swój dorobek na konferencjach i innych wydarzeniach biznesowych mogą w ten sposób budować swój wizerunek jako nowoczesnego podmiotu, zdolnego wdrażać innowacje i tworzyć atrakcyjne środowisko pracy. Może to pomóc zarówno w pozyskaniu najlepszych pracowników, jak i zatrzymaniu obecnych, gdyż poczucie dumy z miejsca pracy jest jednym z najważniejszych kryteriów decydujących o lojalności pracowników.
Czym kierować się przy wyborze konferencji?

Liczba konferencji dostępnych na rynku rośnie z roku na rok. Coraz więcej podmiotów podejmuje się organizacji wydarzeń o tematyce biznesowej. Dostępne są nie tylko konferencje, ale też wydarzenia biznesowe takie jak kongresy, forum, seminaria, szkolenia, kursy czy warsztaty. Podejmując decyzję o udziale w konferencji biznesowej bądź dowolnym innym wydarzeniu o tematyce biznesowej warto sprawdzić m.in.:

 • Szczegółowy program konferencji – warto chociaż pobieżnie ocenić, czy zaplanowane prelekcje oraz panele dyskusyjne dotyczą wartościowych dla Twojej firmy i pracowników tematów,
 • Listę prelegentów i uczestników – pozwoli to zweryfikować wstępnie jakość danego wydarzenia oraz ocenić jego potencjał networkingowy,
 • Ceny i warunki uczestnictwa – udział w większości konferencji biznesowych wiąże się z opłatą – warto zastanowić się nad oceną czy wydatek ten może się zwrócić, aby nie przepłacić, a jednocześnie warto pamiętać, że wydarzenie z udziałem czołowych prelegentów w dobrym hotelu musi de facto trochę kosztować, a niska cena uczestnictwa może być oznaką niższej wartości merytorycznej i organizacyjnej konferencji.
Gdzie szukać konferencji biznesowych? Warszawa, Poznań, Kraków, a może konferencje biznesowe online?

Bazę konferencji o tematyce biznesowej znajdą Państwo między innymi powyżej artykułu. Warto zapoznać się z szeregiem ofert i propozycji konferencji dla firm, tak aby wybrać najlepiej dopasowane do branży, w której działamy i naszych aktualnych i przyszłych potrzeb. Każdy wpis posiada szczegółowe informacje o tematyce danej konferencji, prelekcjach i wykładach zaplanowanych w jej trakcie, informacje o prelegentach i uczestnikach oraz warunki udziału w konferencji wraz z możliwością wysłania zgłoszenia online. Większość konferencji jeszcze do niedawna organizowane było w formule stacjonarnej, a prym wiodły takie miasta jak Warszawa (konferencje mazowieckie), Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Lublin, Gdańk czy Rzeszów.  Od czasu epidemii koronawirusa znacząco rozwinął się rynek konferencji online oraz konferencji hybrydowych, w których część uczestników bierze udział zdalnie dzięki transmisji online, a część na żywo, stacjonarnie.

Definicja konferencji

Konferencja w ujęciu słownikowym to spotkanie grupy ludzi oraz reprezentantów rozmaitych podmiotów poświęcone omówieniu konkretnego zagadnienia. Omówienie to ma z reguły formę prelekcji, referatów, odczytów, prezentacji oraz dyskusji, wyznaczone miejsce i czas odbycia się oraz mniej lub bardziej formalne zasady uczestnictwa, zarówno jako prelegent bądź wykładowca, jak też jako słuchacz.

Główne rodzaje konferencji:
 • Konferencje biznesowe – są to określone co do tematu i miejsca spotkania między innymi przedstawicieli przedsiębiorstw, rozmaitych organizacji społecznych, gospodarczych oraz podmiotów administracji publicznej poświęcone wymianie informacji i omawianiu zagadnień związanych z działalnością biznesową, a także nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Ich organizatorami są najczęściej przedsiębiorstwa, stowarzyszenia, organizacje non-profit lub osoby indywidualne. Miejscem przeprowadzania są często wyspecjalizowane centra, oferujące usługi konferencyjne i hotelowe, a tematyka może dotyczyć właściwie każdego rodzaju działalności biznesowej.
 • Konferencje naukowe - są to określone co do tematu i miejsca spotkania grupy naukowców, ale również praktyków i innych osób zainteresowanych daną dziedziną nauki. W ramach konferencji referowane są wyniki badań naukowych, odbywają się wykłady i prelekcje, a także dyskusje na określony temat. Konferencje naukowe są bardzo popularną formą prezentowania i dyskutowania wyników badań naukowych, a także nawiązywania kontaktów niezbędnych w prowadzonych działaniach. Ich organizatorami najczęściej są rozmaite placówki badawcze i naukowe, uniwersytety i szkoły wyższe, a także stowarzyszenia i instytucje publiczne.
Baza konferencji biznesowych

Baza konferencji biznesowych pomoże Ci znaleźć ciekawe konferencje o charakterze biznesowym. Wszystkie konferencje zgromadzone w naszej bazie konferencji zawierają informacje o terminie i miejscu organizacji konferencji, programie zajęć, prelegentach i trenerach prowadzących wystąpienia oraz cenach uczestnictwa w danej konferencji. Publikujemy również profile organizatorów konferencji. Po wybraniu konferencji dla siebie możesz zarejestrować swój udział wypełniając formularz rejestracji online. Trafia on bezpośrednio do organizatora konferencji, który skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić rejestrację i przekazać wszelkie informacje organizacyjne. Lista konferencji w Polsce umożliwia szybkie znalezienie i rejestrację na konferencje organizowane w całej Polsce!

Konferencje online i hybrydowe

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną, powtarzające się ograniczenia w możliwości realizowania tradycyjnych konferencji, coraz więcej konferencji realizowanych jest online, przez Internet, a także w formule hybrydowej. Konferencja online pozwala uczestniczyć w zajęciach z poziomu programów takich jak Microsoft Teams, Zoom czy Clickmeeting, ale coraz więcej konferencji online organizowanych jest na dedykowanych platformach. Umożliwiają one nie tylko przysłuchiwanie się prelekcjom i branie udziału w dyskusji, ale też nawiązywanie kontaktów, czatowanie z innymi uczestnikami, zorganizowanie towarzyszących konferencji targów itp. Zaletą konferencji online jest również niższy koszt i możliwość wzięcia w niej udziału bez względu na to gdzie mieszkamy czy jesteśmy zatrudnieni.

Wszystkich organizatorów konferencji biznesowych zapraszamy do współpracy i umieszczenia informacji o organizowanych wydarzeniach w naszej bazie konferencji. Jakich konferencji poszukują nasi użytkownicy? Zainteresowanie wzbudzają zwłaszcza: konferencje Warszawa, Wrocław i Kraków, konferencje online, konferencje dla biznesu i firm hybrydowe oraz stacjonarne. 

Dlaczego warto uczestniczyć w konferencjach biznesowych?
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Baza konferencji biznesowych - jak to działa?

Dowiedz się jak działa nasza baza konferencji dla biznesu.
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

To proste, wystarczy że wypełnisz formularz rejestracji online, a natychmiast trafi on do Organizatora konferencji. W ciągu kilkunastu godzin potwierdzi on rejestrację udziału w konferencji i przekaże informacje organizacyjne.

Nie, nasze usługi dla użytkowników są całkowicie bezpłatne. Płacisz tylko organizatorowi konferencji cenę uczestnictwa w organizowanym przez niego wydarzeniu.

Skontaktuj się z nami, aby podjąć współpracę. Założymy dla Ciebie konto umożliwiające dodanie organizowanych konferencji do bazy konferencji profesjonalnych, zawodowych i biznesowych.

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz.

Knferencje

Artykuły, poradniki oraz newsy

Ciekawe konferencje dla marketingu w II połowie roku
13 lipca 2021
Ciekawe konferencje dla marketingu w II połowie roku

Sprawdź jakie konferencje dla marketingu warto rozważyć w drugiej połowie 2021 roku. Posłuchaj o najnowszych trendach w marketingu, zainspiruj się i nawiąż cenne kontakty!

Czytaj więcej
Top 3 konferencji dla eCommerce w 2021 roku
3 lipca 2021
Top 3 konferencji dla eCommerce w 2021 roku

Branże eCommerce rozwija się niezwykle szybko, a nowe trendy i technologie pojawiają się co kilka miesięcy. Sprawdź trzy najlepsze konferencje dla eCommerce zaplanowane w 2021 roku!

Czytaj więcej
Przemówienie – sekrety udanych przemówień!
6 grudnia 2021
Przemówienie – sekrety udanych przemówień!

Poznaj sekrety udanych przemówień, zarówno tych pisanych, jak i wygłaszanych w trakcie wystąpień publicznych. Sprawdź jak przyciągnąć i utrzymać uwagę odbiorców w trakcie przedstawiania przemówienia.

Czytaj więcej
Top konferencje UX, CX, Design Thinking...
19 lipca 2021
Top konferencje UX, CX, Design Thinking...

Sprawdź jakie konferencje dotyczące UX, CX, Service Design czy Design Thinking warto rozważyć w 2021 roku. Poszerzaj horyzonty, zdobywaj nową wiedzę i nawiązuj kontakty!

Czytaj więcej
Powiadomienia o konferencjach

Otrzymuj cotygodniowe powiadomienia o nowych konferencjach biznesowych w naszej bazie!