Ogólnopolski Zlot Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów

O konferencji

Forum Przetargów Publicznych to największa w Polsce konferencja poświęcona praktyce funkcjonowania systemu zamówień publicznych. Już po raz sied

Ogólnopolski Zlot Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów to spotkanie cieszące się coraz większą popularnością wśród pracowników instytucji oświatowych.

Wydarzenie jest skierowane do nauczycieli i dyrektorów szkół z całej Polski – entuzjastów nowoczesnych technologii w nauczaniu.

Celem spotkania jest zaprezentowanie kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań TIK dla szkół. Zlot to nie tylko wykłady cenionych edukatorów, ale również warsztaty prowadzone przez uznanych praktyków, a także doskonała okazja dla nauczycieli wszystkich przedmiotów do wymiany doświadczeń w zakresie świadomego stosowania technologii w procesie edukacyjnym.

emnasty spotkamy się w gronie najlepszych ekspertów i praktyków, aby przez trzy dni wspólnie omówić problemy występujące w praktyce stosowania prawa zamówień publicznych.

Celem spotkania będzie przedstawienie praktycznych rozwiązań kwestii, które budzą najwięcej wątpliwości. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami a zamawiającymi.

Dlaczego warto wziąć udział?

W programie m.in.

'Laboratoria w obiektywie', czyli jak wykorzystać sprzęt foto video w szkole

Animacje w edukacji w procesie rozwijania kreatywności

Edukacyjne bonsAI

Jak rozwijać kompetencje emocjonalno-społeczne uczniów z wykorzystaniem aktywnych metod

Nauka poprzez doświadczenia i eksperymenty

Źródła pozyskiwania funduszy na rozwój edukacji

Kto powinien wziąć udział?

Nauczyciele i dyrektorzy

Program konferencji

Dzień 1

16 marca 2023 r. (czwartek)

Rejestracja uczestników

8:00–9:00

Rozpoczęcie zlotu

9:00–9:10

W programie m.in. wykłady i warsztaty:

Zjedz tę żabę, czyli kilka słów o motywacji i budowaniu nawyków

Jedno z badań mówi, że nawyk kształtuje się w ciągu 66 dni, bardziej “okołonaukowe” źródła sugerują, że 21 dni, gdyż właśnie w takim czasie powstaje nowa droga neuronowa w mózgu. Ale jak zacząć? Jak zacząć budować służące nam nawyki i wyjść z marazmu i zastałości? Jak podążać w stronę proaktywności i budowania poczucia sprawstwa? O tym wszystkim, na kanwie badań naukowych, ciekawych case study i różnych tekstów kultury ze sporą dawką refleksyjności i dystansu do siebie w wystąpieniu Marty Młyńskiej.

Gry (off- i online) i ich potencjał edukacyjny

Przerwa kawowa

11:35–11:50

``Laboratoria w obiektywie``, czyli jak wykorzystać sprzęt foto video w szkole.

Jedno z badań mówi, że nawyk kształtuje się w ciągu 66 dni, bardziej “okołonaukowe” źródła sugerują, że 21 dni, gdyż właśnie w takim czasie powstaje nowa droga neuronowa w mózgu. Ale jak zacząć? Jak zacząć budować służące nam nawyki i wyjść z marazmu i zastałości? Jak podążać w stronę proaktywności i budowania poczucia sprawstwa? O tym wszystkim, na kanwie badań naukowych, ciekawych case study i różnych tekstów kultury ze sporą dawką refleksyjności i dystansu do siebie w wystąpieniu Marty Młyńskiej.

Doskonalenie funkcji poznawczych uczniów z wykorzystaniem edukacyjnych i terapeutycznych pakietów interaktywnej podłogi.

Animacje w edukacji w procesie rozwijania kreatywności

 

  • Czym jest animacja?
  • Jak można wykorzystać animację podczas zajęć dydaktycznych i terapeutycznych?
  • Poznają bezpłatne aplikacje webowe do tworzenia animacji.
  • Zainspirują się dobrymi praktykami w zakresie wykorzystania animacji podczas zajęć dydaktycznych i terapeutycznych, w tym w treningu umiejętności społecznych i podczas realizacji lektur szkolnych.

 

Przerwa obiadowa

13.30 – 14.30

Jak rozwijać kompetencje emocjonalno-społeczne uczniów z wykorzystaniem aktywnych metod

 

  • Wykorzystanie długopisów 3D i wytworów uczniów.
  • Przygotowanie kreatywnych pomocy dydaktycznych.
  • Animowanie postaci w procesie rozwijania kompetencji emocjonalno- społecznych.
  • Przykłady dobrych praktyk w zakresie aktywizujących metod nauczania m.in. stacji zadaniowych.

 

Nauka poprzez doświadczenia i eksperymenty

Przerwa kawowa

16:50–17:05

Pracownie PAKT dla edukacji

Czym są Pracownie Aktywnego Korzystania z Technologii? Gdzie można skorzystać z darmowych warsztatów #steam dla uczniów stacjonarnie lub mobilnie? Jaka oferta wsparcia metodycznego przygotowana została dla nauczycieli – stacjonarnie i online? PAKT w pigułce – po co, co, jak, gdzie.

Czas wolny

17:45–20:00

Kolacja i wieczór integracyjny

od godz. 20:00

Dzień 2

17 marca 2023 r. (piątek)

Śniadanie

7:30–9:00

Rozpoczęcie wykładów

9:00

W programie m.in. wykłady i warsztaty:

Edukacyjne bonsAI

Sztuczna inteligencja (AI), na stałe wkroczyła do biznesu, medycyny, transportu. Sprawmy aby od dziś zagościła w edukacji. Czy jest to możliwe? Odpowiedź na to pytanie przyniesie „Edukacyjne bosnAI”. Tytuł odwołuje się do gry słów – „bos” w nazwie drzewa „bosAI” i „AI” skrótu od „sztuczna inteligencja”.
Nauczyciel dziś zostaje edukacyjnym ogrodnikiem, który przy pomocy AI będzie pomagał rozwijać i pielęgnować młode umysły. Zobaczymy, jak AI może pomóc w otwieraniu głów i dokonywaniu niemożliwego, dowiemy się jak AI pomaga uczniom indywidualizować naukę, poprawiając ich skuteczność, jak również jak pozwala nauczycielom na bardziej efektywne planowanie i przeprowadzanie lekcji. Prelekcja ta pozwoli na zrozumienie jak AI wpływa na edukację i jakie ma przyszłościowe korzyści.

Przerwa kawowa

11:50–12:05

Morze możliwości – źródła pozyskiwania funduszy na rozwój edukacji

Podczas wykładu zostanie zaprezentowane kilkadziesiąt źródeł pozyskiwania grantów i dotacji, głównie ze źródeł krajowych. To wachlarz możliwości, z którego korzystać może każdy nauczyciel, dyrektor lub nieformalna grupa działająca na rzecz szkoły lub przedszkola. Poznamy terminy, kwoty i wzory wniosków konkursów oraz kalendarz grantów.

Podsumowanie, wręczenie nagród i zakończenie Zlotu

15:20–15:35

Obiad

15:35–16:35

Czas trwania

2 dni

Prelegenci

Zyta Czechowska

Nauczycielka Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trenerka Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Trenerka Asów Internetu i Fundacji Szkoły z Klasą. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynną Ambasadorką programu eTwinning i Genially Polska. Ambasadorka Dell Technologies. Członkini Rady Programowej Fundacji Orange.

Dorota Braziewicz

Od 17 lat koordynuje międzynarodowe i ogólnopolskie projekty edukacyjne dla młodzieży. W latach 2016-2021 pełniła funkcję koordynatorki Konkursu Explory (koordynowała 6 edycji konkursu). Przez ponad 9 lat koordynowała wymiany międzynarodowe młodzieży w ramach Programów: Młodzież, Młodzież w Działaniu, Erasmus + oraz workcamps. Przez 4 lata pełniła funkcję wiceprezeski Stowarzyszenia „F jak Wszyscy” mającego na celu animację kulturalną społeczności warszawskiego Grochowa. Z wykształcenia polonistka i filmoznawczyni. W swojej pracy najbardziej ceni możliwość tworzenia nowych programów edukacyjnych wspierających rozwój utalentowanej młodzieży. W wolnych chwilach ogląda koreańskie seriale, śpiewa i fotografuje.

dr Marta Tymińska

Z wykształcenia psycholożka i kulturoznawczyni. W swojej pracy naukowej skupia się przede wszystkim na grach cyfrowych i ich kulturotwórczej roli. Rozprawa doktorska poświęcona była studiom nad awatarami, bada również opowieści transmedialne, gry niezależne oraz relacje pomiędzy graczem, awatarem a emergentną narracją gier. Napisała kilka tekstów poświęconych kulturom fanowskim, jak również chętnie sięga po tematykę mangi i anime. Pracuje na Uniwersytecie Gdańskim na stanowisku adiunkta w Zakładzie Filmu i Mediów. Organizatorka wydarzeń poświęconych popkulturze (Pasja Minicon w Gdyni), animatorka kultury lokalnej, członkini Stowarzyszenia Arteria oraz aktywistka równościowa. W kinie ceni sobie przede wszystkim animacje w każdej formie. Edukatorka filmowa dzieci i młodzieży (a niekiedy osób w wieku senioralnym) od 2009 roku. Współpracuje z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej oraz Akademią Filmową Multikina. Niedawno brała udział w „Spacją się skacze”, gdzie opowiadała o społecznym wpływie gier. Prywatnie, wielbicielka papug, podróży, powieści (SF, fantasy, YA) oraz kuchni roślinnej.

Oktawia Gorzeńska

Absolwentka Leadership Academy for Poland. Wieloletnia dyrektorka publicznych szkół – Gimnazjum nr 1 w Gdyni, które zostało wybrane Szkołą z mocą zmieniania świata przez Fundację Ashoka, 17 LO w Gdyni, które było tworzone od podstaw jako szkoła w chmurze, oraz ZSO 8 w Gdyni, które było budowane jako jedyna w tej części Europy Microsoft Flagship School. Obecnie prowadzi Akademię Przywództwa Edukacyjnego, wspierając dyrektorki i dyrektorów szkół, liderki i liderów zmiany, nauczycielki i nauczycieli, a także różne instytucje działające na rzecz edukacji, szczególnie w obszarach liderstwa, innowacji, zmiany i transformacji cyfrowej. Współinicjatorka EDULAB OEES. Współtwórczyni podcastów #projektzmiana – o edukacji inaczej.

Marta Młyńska

metodyczka, eduentuzjastka, pasjonatka ludzi i rozwoju osobistego, nauczycielka dyplomowana, wykładowczyni w Szkole Wyższej Ateneum w Gdańsku, finalistka konkursu Nauczyciel Pomorza 2018, laureatka konkursów o zasięgu ogólnopolskim, m.in. „Deutsch hat Klasse” i „Schule im Wandel”, stypendystka Goethe Institut w Warszawie, egzaminatorka maturalna, autorka wielu publikacji z obszaru oświaty i edukacji, tworzy materiały dydaktyczne i autorskie kursy, organizuje i prowadzi szkolenia, webinary oraz konferencje dla nauczycieli, przemawia na eventach edukacyjnych, wspomaga szkoły w rozwoju, współpracuje z instytucjami oświatowymi i biznesem, wspomaga szkoły w rozwoju, Członkini Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050.

Jolanta Majkowska

Nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli ,,Czas TIKa”. Autorka licznych artykułów i publikacji na temat innowacyjnych metod i technik nauczania, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorka ścieżki dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy propagującym programowanie. Laureatka ogólnopolskich konkursów. Autorka i współautorka programów autorskich, projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.

Katarzyna Przybysz

Członkini grupy eduzmieniaczy „Superbelfrzy RP” pasjonatka nowoczesnych technologii i pracy projektowej. Prelegent różnych konferencji, autorka publikacji i wykładowca zaangażowana w nurt pozytywnych zmian w polskiego systemu edukacji.Fundraiser edukacyjny, autorka bloga funduszenedukacje.com.

Dariusz Nowak

Nauczyciel dyplomowany historii, wiedzy o społeczeństwie i informatyki w Publicznej Szkole Podstawowe nr 34 w Radomiu. Pasjonat nowoczesnych technologii w szkolnictwie i nie tylko.  Poza szkołą pracuje jako fotograf i grafik komputerowy.

Karolina Szulc

Nauczycielka informatyki oraz fizyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 oraz informatyki rozszerzonej w Liceum Ogólnokształcącym im. J.M. Ossolińskiego w Brzegu Dolnym. Od 2010 r. przygotowuje uczniów do olimpiad informatycznych oraz prowadzi dla nich koła rozwijające z tworzenia stron WWW, programowania, druku i projektowania 3D. Prowadzi warsztaty w projektach szkolnych oraz na konferencjach na terenie całego kraju. Od 2017 r. redaktor naczelna branżowego magazynu „TIK w Edukacji”. Wieloletnia członkini grupy Superbelfrzy RP. Może się pochwalić tytułem OSEHero, a od września 2019 r. posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Trzykrotnie została doceniona za swoje działania przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, trafiając na Listę 100 osób, które miały istotny wpływ na wzmacnianie cyfrowych kompetencji Polek i Polaków. Pasjonatka i propagatorka nowych technologii w dydaktyce. Koordynatorka wielu projektów szkoleniowych z zakresu technik informatycznych dla nauczycieli.

Łukasz Gierek

Łukasz Gierek jest doświadczonym nauczycielem przedmiotów zawodowych informatycznych, wykładowcą akademickim oraz trenerem edukacyjnym. Jest również pasjonatem wykorzystania nowych technologii w edukacji, takich jak druk 3D (ambasador marki Banach 3D), sztuczna inteligencja AI, rzeczywistość rozszerzona AR oraz rzeczywistość wirtualna VR.

Doświadczenie zdobywał pracując dla takich firm jak Acer Polska, Dell Polska, Microsoft Polska, Microsoft Worldwide, Wacom Polska, Ambasada USA w Polsce. Jest także uczestnikiem, trenerem i prelegentem na międzynarodowych konferencjach dla nauczycieli. Prowadzi również szkolenia Rad Pedagogicznych z zakresu wdrożenia druku 3D oraz technologii VR i AR w polskich szkołach.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z dostępem do Internetu
Hotel Astor

84-104 Jastrzębia Góra

Rozewska 38

woj. mazowieckie

Rejestracja

Szkolenie stacjonarne
za osobę
790
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
  • serwis obiadowy
  • przerwy kawowe
  • zakwaterowanie
  • dopłata 250zł do pokoju 1-osobowego
  • Rozwiń
Zapisz się
Szkolenie stacjonarne
za osobę przy zgłoszeniach do 02.03.2023
690
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
  • serwis obiadowy
  • przerwy kawowe
  • zakwaterowanie
  • dopłata 250zł do pokoju 1-osobowego
  • Rozwiń
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: Wydawnictwo Presscom Sp. z o.o.
  • Ulica i nr: T. Kościuszki 29
  • Kod pocztowy: 50-011
  • Miejscowość: Wrocław
  • Numer NIP: 8971688084

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Przeciągnij plik tutaj lub kliknij, żeby dodać.
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Wydawnictwo Presscom Sp. z o.o.
50-011 Wrocław, Polska T. Kościuszki 29

Organizator

Wydawnictwo Presscom Sp. z o.o.
50-011 Wrocław, Polska
T. Kościuszki 29
woj. dolnośląskie
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!