O kursie
CELE SZKOLENIA:
I. Podniesienie wartości uczestnika kursu na rynku pracy opartym o zarządzanie i skuteczne egzekwowania projektów budowlanych i architektonicznych. Kurs pozwala uczestnikom osiągać ponadprzeciętne wyniki biznesowe na zarządzanych lub wykonywanych projektach dzięki:
- Usystematyzowanej wiedzy o podstawowych elementach skutecznego zarządzania czasem, budżetem, jakością i zespołem projektowym
- Praktycznym umiejętnościom definiowania, egzekwowania i kontrolowania najważniejszych procesów projektowych
- Zrozumieniu i wykorzystaniu praktycznego podejścia do procesu podejmowania decyzji biznesowych
II. Przez przyswojenie kompletnej wiedzy popartej praktycznymi warsztatami uczestnik szkolenia posiądzie umiejętności pozwalające na samodzielne definiowanie i zarządzanie kluczowymi czynnikami sukcesu projektu, przez:
- Dobór mierzalnych celów biznesowych projektu
- Świadome kontrolowanie podstawowych ograniczeń i zasobów projektu: kosztów, czasu, jakości produktu końcowego, zaangażowania zespołu projektowego
- Tworzenie środowiska pracy i dobór zestawu narzędzi umożliwiających efektywną komunikację w wewnątrz zespołu realizacyjnego jak i z interesariuszami zewnętrznymi
- Umiejętne stosowanie nowoczesnych metodyk realizacji projektu z uwzględnieniem specyfiki branżowej i fizycznych ograniczeń związanych z realizacją produktu końcowego
III. Program szkolenia ułożony tak, aby uczestnik rozwijał swoje kompetencje stopniowo. Każdy z bloków wiedzy buduje podstawy coraz lepszego zrozumienia koncepcji projektu jako skutecznego środka do osiągania celów biznesowych. Zestaw praktycznych porad i warsztatów po zakończeniu każdego z działów pozwala uczestnikom szkolenia na usystematyzowanie wiedzy i zbudowanie własnego kontekstu dla przyswojonych informacji.
IV. Rynek projektów architektonicznych i budowlanych w Polsce wchodzi właśnie w okres gwałtownych zmian. Coraz większe zapotrzebowanie na inwestycje łączące w sobie dużą liczbę różnorodnych specjalizacji, technologii a nawet kulturowo odmiennych zespołów wymusza na całej branży usystematyzowanego podejścia do zarządzania projektami. Niska produktywność zespołów realizacyjnych i wysoki udział projektów przekraczających zakładane budżety prowadzi do braku stabilności w całym sektorze budownictwa i architektury. Z drugiej strony powszechnie dostępna, szeroka baza wiedzy o zarządzaniu projektami jest niedostosowana do specyfiki projektowania i realizacji przedsięwzięć budowlanych i utrudnia specjalistom pozyskanie przydatnej i praktycznej wiedzy w krótkim czasie.
Praktyczny wymiar szkolenia uwzględnia specyfikę realizacji projektów w obszarze architektury i budownictwa. Nowe umiejętności uczestników przekładają się na skuteczność realizacji celów stawianych sobie przez branże takie jak:
- architektura
- usługi inżynieryjne
- budownictwo
- górnictwo i geologia
- zamówienia publiczne
- zarządy infrastruktury i nieruchomości
- Specjaliści
- Projektanci
- Architekci
- Kierownicy Budów
- Koordynatorzy Budów
- Menadżerowie Projektów
Program kursu
- Podstawy zarządzania projektem
- Definiowanie zakresu projektu
- Definiowanie ryzyk związanych z projektem
- Zarządzanie budżetem projektu
- Zarządzanie harmonogramem projektu
- Zarządzanie zespołem
- Zarządzanie komunikacją i informacją
- Zarządzanie ryzykiem projektu
- Zarządzanie kontraktem / Zarządzanie zmianą
- Prognozowanie wyniku projektu – kontroling projektu
- Lean Construction - podstawy
Czas trwania
25.10.2022: 08:30 - 16:00
Prelegenci
Łukasz Topoliński - Magister Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Gdańskiej od początku starający się połączyć pasję tworzenia z praktycznym podejściem do zarządzania projektami i zespołami. Ukończył studia Zarządzania i Ekonomii a także studia podyplomowe MBA Franklin University i Kontroling Finansowy na Akademii Leona Koźmińskiego po to by jeszcze lepiej zrozumieć i wdrażać dobre praktyki, które stoją za zyskownymi projektami. Na każdym etapie dotychczasowej kariery zawodowej poznawał od strony praktycznej i wdrażał technologie składające się na środowisko projektu BIM. Rozpoczynał od tworzenia modeli przestrzennych projektów drogowych w ramach prac dla Mott MacDonald Polska Sp. z o.o. i projekcie węzła drogowego Rzeszów Zachód. Następnie jako Project Manager wykorzystywał w trakcie przygotowania i realizacji projektów infrastrukturalnych najnowsze metody skaningu laserowego, wspomagania i sterowania maszyn budowlanych, modelowania i monitorowania postępu robót na poziomie BIM 4D i BIM 5D. Wchodząc w skład międzynarodowego zespołu menedżerskiego brał udział w implementowaniu środowiska BIM 5D na największym obecnie projekcie infrastrukturalnym w Europie: Obwodnicy Autostradowej Sztokholmu (E4 Stockholm By-pass). Właściciel firm działających w obszarze konsultingu oraz IT: Topoliński Consulting, Plainly.pl oraz BIM Process Sp. z o.o. Skupiony na podnoszeniu efektywności i jakości pracy w sektorze architektury i budownictwa dzięki wykorzystaniu potencjału BIM i nowoczesnych metod zarządzania projektami.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
40-555 Katowice
Rolna 43
woj. śląskie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
Zapisy ON-LINE na kurs trwają do 18 października 2022 r.
Po zebraniu się grupy Organizator kontaktuje się w sprawie dopełnienia formalności związanych z zapisaniem się na kurs. Potwierdzeniem zapisu będzie wpłata zaliczki 100 zł.
- Nazwa firmy: Akademia Śląska
- Ulica i nr: Rolna 43
- Kod pocztowy: 40-555
- Miejscowość: Katowice
- Numer NIP: 6342513160