O szkoleniu
Program ten wspiera uczestników w rozwoju w kierunku kreatywnych przywódców. Uczestnicy programu Academic leadership: zarządzanie w środowisku naukowym nabędą praktyczną wiedzę i umiejętności z zakresu takich dziedzinach, jak komunikacja, strategiczne zaangażowanie zespołów, inteligencja narracyjna, rozwijanie zbiorowej tożsamości, rozumienie motywacji i samego przywództwa. Koncentracja na kreatywnej komunikacji i narracji pomoże uczestnikom rozwinąć strategie, które będą inspirujące dla nich samych jak i ich zespołów.
Program został zaprojektowany z myślą o liderach w środowisku naukowym, którzy są zainteresowani zwiększaniem własnych kompetencji w kontekście rozwoju osobistego, zarządzania zespołem oraz instytucją naukową. Niezależnie od tego, czy chodzi o realizację programu badawczego, rozwój przedsiębiorczości, czy też o zmianę sposobu edukacji, program ten stawia lidera w centrum procesu skutecznej i efektywnej zmiany. Program ten jest idealny dla osób pełniących takie role jak:
- Liderzy grup naukowych,
- Kierownicy katedr,
- Dyrektorzy instytutów,
- Managerowie działów administracyjnych,
- Dziekani wydziałów.
Program szkolenia
I. Wymiary przywództwa w środowisku akademickim.
Pierwszy moduł będzie okazją do refleksji na temat różnicy pomiędzy skutecznym managerem i charyzmatycznym liderem. Omawiane teorie pozwolą uczestnikom zrozumieć obowiązujące modele zarządzania i przywództwa w kontekście środowisk naukowych.
- Zarządzanie czy przywództwo.
- Modele zarządzania w środowisku naukowym.
- Pięć poziomów przywództwa.
II. Ja jako lider.
Skuteczne przywództwo zaczyna się od silnej i jasno określonej tożsamości lidera. Uczestnicy będą w stanie określić ich naturalne predyspozycje przywódcze, oraz poznać skuteczne metody rozwoju cech potrzebnych do zwiększenia i kontrolowania autorytetu.
- Archetypy przywództwa.
- Moje mocne strony.
- Skuteczne komunikowanie i wywieranie wpływu.
- Cztery filary autorytetu.
- Osobista organizacja i skuteczność.
III. Mój zespół.
Uczestnicy będą mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności przywódcze i zarządcze, koncentrując się na zarządzaniu zespołami o wysokiej wydajności i utrzymywaniu efektywnych relacji poprzez wspieranie zaangażowania i motywacji pracowników.
- Profile zarządzania zespołem.
- Efektywny proces rozwoju pracowników.
- Coaching i skuteczne zadawanie pytań.
- Otrzymywanie i proszenie o opinie zwrotne.
- Trudne rozmowy.
- Efektywne spotkania.
IV. Moja instytucja.
W czwartym module programu uczestnicy poznają zasady skutecznego zarządzania instytucją naukową. Omawiane metody dostarczą inspiracji zarówno tym którzy już zarządzają na poziomie instytucji, jak i tym którzy aspirują do tej roli.
- Czynniki sprzyjające sukcesowi organizacji.
- Zarządzanie nowymi procesami i zmianami w organizacji.
- Filozofia metody „Dlaczego, Jak, Co”.
- Koncentracja na priorytetach i usuwanie przeszkód.
- Umiejętność łączenia działań z szerszym kontekstem.
Czas trwania
Prelegenci
Tomasz Liśkiewicz
Pracuje jako Associate Professor na Uniwersytecie w Leeds w Wielkiej Brytanii. Specjalizuje się w inżynierii materiałowej i tribologii. Zanim rozpoczął pracę na Uniwersytecie w Leeds w 2005 roku jako post-doc, pracował na uczelniach w Polsce i we Francji. W ramach poszerzenia swojego doświadczenia inżynierskiego, odbył dwuletni staż techniczny w Calgary w Kanadzie. Jest członkiem Institute of Physics w Londynie oraz został nominowany jako Fellow of the Institution of Mechanical Engineers co jest najwyższym stopniem uznania kompetencji inżynierskich nadawanym przez tą prestiżową międzynarodową organizację.
Tomasz posiada długoletnie doświadczenie w dziedzinie publikowania naukowego jako redaktor, recenzent i autor. Od roku 2007 pełni rolę współredaktora naczelnego czasopisma „Tribology – Materials, Surfaces & Interfaces” oceniając wartość merytoryczną artykułów i nadzorując przebieg procesu peer-review. Regularnie recenzuje artykuły w 12 międzynarodowych czasopismach naukowych z zakresu inżynierii materiałowej. Jest współautorem poradnika “Wprowadzenie do Efektywnego Publikowania Naukowego”.
Tomasz posiada siedmioletnie doświadczenie w dziedzinie opracowywania i prowadzenia szkoleń. Jest certyfikowanym trenerem jednej z najbardziej uznanych szkół trenerskich na świecie - Peak Potentials (USA).
Doświadczenie w dziedzinie czasopism naukowych:
- Współredaktor Naczelny czasopisma Tribology – Materials, Surfaces & Interfaces Journal, Maney Publishing;
- Redaktor Techniczny czasopisma Anti-Corrosion Methods and Materials Journal, Emerald Publishing;
- Członek Rady Naukowej czasopisma Industrial Lubrication and Tribology Journal, Emerald Publishing;
- Członek Rady Naukowej czasopisma Tribology – Materials, Surfaces & Interfaces Journal, Maney Publishing;
- Członek Rady Naukowej czasopisma Tribologia, Wydawnictwo Naukowe Instytutu Technologii Eksploatacji w Radomiu;
- Redaktor Wydań Specjalnych czasopism dla wydawnictw Elsevier oraz Maney Publishing;
- Recenzent międzynarodowych czasopism naukowych: (i) Surface & Coatings Technology, (ii) Wear, (iii) Materials Science and Technology, (iv) Materials Characterisation, (v) Tribology International, (vi) Thermal Spray Technology, (vii) Industrial Lubrication & Tribology, (viii) Materials Chemistry and Physics, (ix) Anti-Corrosion Methods and Materials, (x) Tribology Letters, (xi) Acta Electrochimica, (xii) Journal of Engineering Tribology.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- Zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 1 790 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
- Zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 1 990 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
- Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Organizatora stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w szkoleniu.
- Zgłaszając udział w szkoleniu zgłaszający zobowiązuje się do uiszczenia umówionej opłaty za szkolenie.
- Opłata realizowana jest przelewem na konto Organizatora na podstawie potwierdzenia udziału oraz faktury pro forma, a płatność wymagana jest przed szkoleniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki.
- Odwołanie zgłoszenia możliwe jest bezkosztowo na nie mniej niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania Organizatora na piśmie (w tym z użyciem poczty elektronicznej). Odwołanie po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
- Brak udziału w szkoleniu nie może być rozumiany jako odstąpienie od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty ceny szkolenia.
- Zgłaszający ma możliwość jednorazowego przeniesienia terminu szkolenia na inny termin (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystania wpłaconej kwoty na inne szkolenie Organizatora pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi, ani w części, ani w całości.
- Organizator zastrzega prawo zmiany terminu i miejsca szkolenia, a także odwołania szkolenia z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego, nie zebranie wystarczającej grupy uczestników). W takiej sytuacji zawiadamia Zgłaszającego o odwołaniu szkolenia na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz zwraca wpłacone kwoty w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego proponuje inny termin/miejsce realizacji szkolenia.
Masz pytania? Napisz do nas
