Akademia negocjacji - warsztat prof. zw. dr hab. Zbigniewa Nęckiego

O szkoleniu

Zajęcia prowadzone są metodą interaktywną, a więc sprzyjającą aktywności wszystkich uczestników treningu. Zapewnia to przyjęta koncepcja obejmująca w poszczególnych blokach tematycznych wprowadzenie  w formie krótkiego wykładu,  ćwiczenia oraz gry negocjacyjne i omówienie wyników gier .
  Przewiduje się osiem  bloków tematycznych obejmujących najważniejsze zagadnienia negocjacyjne.  W ramach każdego bloku zakłada się praktyczne ćwiczenia i interpretacje pozwalające na budowanie kompetencji negocjacyjnych, Dużo praktyki w trakcie gier negocjacyjnych daje szansę na rozwój indywidualnej sprawności w prowadzonych  rozmowach.

Kto powinien wziąć udział?

Menadżerowie, właściciele firm, sprzedawcy, wszyscy zainteresowani tematem negocjacji.

Program szkolenia

Blok    I. Wprowadzenie
   Znaczenie i sens negocjacji, nawiązywanie kontaktu z rozmówcami, procesy percepcji społecznej, zawodowe i osobiste aspekty nawiązywania kontaktów w biznesie. Warstwa emocjonalna i warstwa racjonalna relacji.

Blok   II. Fazy negocjacji – przygotowanie  operacyjne i taktyczne.
    Przygotowanie się do rozmów: aspekt merytoryczny, psychologiczny i  warunki logistyczne. Gromadzenie wiedzy o rozmówcach, trafność doboru czasu i  miejsca rozmów. Blef i Batna. Skład grupy negocjującej, dobór stylu negocjacji do oczekiwań.   Sercem negocjacji jest licytacja, która składa się z co najmniej trzech głównych faz. Są to otwarcie licytacji (pierwsze oferty), przebieg procesu stawiania wymagań i realizacji ustępstw oraz zawieranie kontraktu.

Blok  III. Style negocjowania
    Wśród wielu kryteriów najważniejszy jest podział na styl miękki, twardy i rzeczowy. Każdy z nich ma swoje wady i zalety , podobnie jak negocjacje integracyjne i ich przeciwieństwo – dystrybucyjne.

Blok   IV. Komunikowanie werbalne i niewerbalne, język ciała ..
    Negocjacje w dużym stopniu polegają na sprawności w komunikacji  Kanał werbalny komunikowania jest podstawą w uzgadnianiu interesów, kanał niewerbalny - w kształtowaniu klimatu. Zalecenia dla poprawnej komunikacji, umiejętność słuchania i mówienia to podstawa tej tematyki (Ćwiczenia i zabawy komunikacyjne). Ćwiczenia i analizy poszczególnych form i funkcji gestów, mimiki, pozycji ciała itd. pozwolą na poznanie tej strony rozmów.

Blok V. Wywieranie wpływu na rozmówców.
   Perswazyjna funkcja  przekazów wymaga tworzenia własnej wiarygodności, autorytetu. Do tego trafnie dobierać treści -  patos, logos, etos.    Ćwiczenia mają na celu przybliżenie tych zagadnień. Dziesięć strategii negocjacyjnych, w tym pięć kooperacyjnych i pięć dystrybucyjnych.

Blok VI. Dylematy negocjacyjne.
   Pojawiają się sytuacje, w których trudności są szczególne. Najczęściej są to: niezadowolony rozmówca, agresywny partner, sztywność stanowisk i blokowanie   rozmów.  Pojawiają się ostre konflikty - jak je pokonywać? Jak przebiegają? – Przynoszą korzyści?

Blok VII. Manipulacje i chwyty w negocjacjach.
    Negocjacje najlepiej prowadzić uczciwie, niemniej czasem trzeba używać chwytów,   w obronie własnych interesów jak i w celu skuteczniejszego wykorzystania posiadanych atutów. Można  mówić o ingracjacjach, erystyce i makiawelizmie a także o  werbalnych sztuczkach  neurolingwistycznych..

Blok VIII. Cechy i zdolności dobrego negocjatora.
   Osobowość i zdolności negocjacyjne wymagają zdiagnozowania i rozwoju. Sukces w rozmowach zależy od wielu czynników, ale czynnik indywidualnych predyspozycji jest tym, na co mamy wpływ. Testy i ćwiczenia pozwolą na diagnozę  tych predyspozycji. 

   Podsumowanie - jak sobie radzić w praktyce?    wskazówki

Czas trwania

2 dni

Prelegenci

Prof. dr hab. ZBIGNIEW NĘCKI – psycholog społeczny, wieloletni były dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Autor wielu prac z zakresu kierowania zespołami ludzkimi, technik negocjacji i psychologii biznesu. Ma wielkie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń menedżerskich i handlowych. Wygłaszał referaty i prowadził wykłady w wielu akademickich ośrodkach zagranicznych, m.in. w USA, Meksyku, Indiach, Nepalu, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Finlandii. Stały uczestnik publicystycznych programów telewizyjnych i radiowych, komentator bieżących wydarzeń społecznych.  Opublikował osiem książek i ponad sto artykułów z zakresu relacji międzyludzkich.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

brak danych

Poznań

woj. wielkopolskie

brak danych

Warszawa

woj. mazowieckie

brak danych

Kraków

woj. małopolskie

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
1 390
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
Dostępne zniżki:
  • 5% przy zgłoszeniu min. 2 osób
  • 5% przy zgłoszeniu min. 3 osób
  • 5% przy zgłoszeniu min. 4 osób
  • 5% przy zgłoszeniu min. 5 osób
  • Rozwiń
Zapisz się

Organizator

BusinessHouse
02-765 Warszawa
al. Wilanowska 7A/32
woj. mazowieckie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!