O szkoleniu
Cel szkolenia:
- nabycie umiejętności praktycznych archiwizacji akt spraw zakończonych do archiwum zakładowego i archiwum państwowego
- stosowania normatywów kancelaryjno-archiwalnych w Podmiocie
- uniknięcie odpowiedzialności za niewłaściwe postępowanie z dokumentem Urzędowym zarówno papierowym jak i elektronicznym.
Uczestnicy zapoznają się z zasadami procesu tworzenia prawa wewnętrznego, przybliżone zostana zagadnienia związane z organizacją obiegu korespondencji, czynności kancelaryjnych, trybu przekazywania dokumentacji akt spraw zakończonych z komórek organizacyjnych do archiwum zakładowego lub składnicy akt.
Kierownictwo i pracownicy merytoryczni Urzędów szczególnie archiwiści, koordynatorzy czynności kancelaryjnych administracji rządowej (ministerstwa, urzędy wojewódzkie i administracja zespolona z Wojewodą) i samorządowej (urzędy marszałkowskie, starostwa, urzędy, miast i gmin i jednostki im podlegające np. szpitale, szkoły, przedszkola, gopsy, mopsy itp.), Szkoły Wyższe, którzy rejestrują, dekretują, zakładają sprawy, akceptują, podpisują, wysyłają pisma i archiwizują akta spraw zakończonych.
Program szkolenia
MODUŁ I. ARCHIWUM CZY SKŁADNICA AKT ?
MODUŁ II. PODSTAWOWE PRZEPISY PRAWNE DOTYCZĄCE ARCHIWIZACJI DOKUMENTACJI PAPIEROWEJ I ELEKTRONICZNEJ OBOWIĄZUJĄCE ARCHIWUM ZAKŁADOWE I SKŁADNICĘ AKT
MODUŁ III. PRZEPISY WŁASNE POTRZEBNE DO ZARZĄDZANIA DOKUMENTACJĄ
MODUŁ IV. KATEGORIE ARCHIWALNE DOKUMENTACJI - JEDNOLITY RZECZOWY WYKAZ AKT
MODUŁ V. ARCHIWIZACJA DOKUMENTACJI PAPIEROWEJ Z TECZEK AKTOWYCH, PORZĄDKOWANIE SPRAW ZAKOŃCZONYCH O KAT. A (WYSTĘPUJE TYLKO W ARCHIWUM ZAKŁADOWYM) I O KATEGORII WYŻSZEJ NIŻ 10 LAT DO ARCHIWUM ZAKŁADOWEGO
MODUŁ VI. SKŁAD CHRONOLOGICZNY - PODZBIORY
MODUŁ VII. ARCHIWIZACJA SKŁADU CHRONOLOGICZNEGO
MODUŁ VIII. SKŁAD INFORMATYCZNYCH NOŚNIKÓW DANYCH
MODUŁ IX. ARCHIWIZACJA SKŁADU INFORMATYCZNYCH NOŚNIKÓW DANYCH
MODUŁ X. UDOSTĘPNIANIE I WYCOFYWANIE DOKUMENTACJI PRZECHOWYWANEJ W ARCHIWUM ZAKŁADOWYM/SKŁADNICY
MODUŁ XI. BRAKOWANIE DOKUMENTACJI NIEARCHIWALNEJ
MODUŁ XII. PRZEKAZYWANIE MATERIAŁÓW ARCHIWALNYCH Z ARCHIWUM ZAKŁADOWEGO DO ARCHIWÓW PAŃSTWOWYCH
MODUŁ XIII. PRZEPROWADZANIE SKONTRUM DOKUMENTACJI W ARCHIWUM ZAKŁADOWYM ORAZ PORZĄDKOWANIE DOKUMENTACJI W ARCHIWUM ZAKŁADOWYM
MODUŁ XIV. SPRAWOZDAWCZOŚĆ ARCHIWUM ZAKŁADOWEGO
MODUŁ XV. ARCHIWUM DOKUMENTÓW ELEKTRONICZNYCH. WARSZTATY - OKOŁO 30 ZADAŃ PRAKTYCZNYCH
Czas trwania
Szczegółowy harmonogram do uzgodnienia
Prelegenci
Małgorzata Bieda
Prawnik z 25-letnim doświadczeniem w administracji publicznej, posiada uprawnienia archiwistyczne 1 i 2 stopnia. Od kilkunastu lat jest kierownikiem Archiwum w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.
Autorka książki „Zasady zarządzania dokumentacją w administracji publicznej. Kwalifikowanie, obieg, archiwizowanie”, 2012, wydawnictwo samorządowe Municipium oraz opracowania normatywów kancelaryjno-archiwalnych tj. instrukcji kancelaryjnej, rzeczowego wykazu akt i instrukcji archiwalnej dla wielu instytucji w Polsce.
Ma długoletnie doświadczenie w archiwizacji dokumentacji urzędów, przedsiębiorstw, spółek, spółdzielni i w prowadzeniu szkoleń.
Obecnie jest w trakcie realizacji cyklu kilkunastu szkoleń w ramach projektu pn. "E-administracja w Powiecie Lubelskim", w ramach POKL, Priorytet V, Dobre Rządzenie, Działanie 5.2, Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
- Wsparcie poszkoleniowe Trenera
- Do podanej ceny szkolenia zostaną doliczony koszty logistyczne uzależnione od lokalizacji miejsca szkolenia.
- W przypadku chęci realizacji szkolenia poza siedzibą firmy, na Państwa życzenie, przedstawimy kilka propozycji obiektów w których mogłoby się ono odbyć.
- Rozwiń
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.
REALIZUJEMY SZKOLENIA W RAMACH BAZY USŁUG ROZWOJOWYCH i POZYSKANYCH PRZEZ KLIENTA ŚRODKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO (KFS).
- Nazwa firmy: Avenhansen Sp. z o.o.
- Ulica i nr: ul. Podłącze 31
- Kod pocztowy: 30-218
- Miejscowość: Kraków
- Numer NIP: 6772295062