O szkoleniu
Finansowanie społecznościowe („Crowdfunding”), to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych źródeł pozyskiwania kapitału zewnętrznego zwłaszcza teraz, gdy banki i inwestorzy niechętnie lokują pieniądze w ryzykownych projektach. Do czasu wejścia w życie ustawy z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, tj. do dnia 29 lipca 2022 r., w polskim porządku prawnym nie było definicji prawnej (legalnej) pojęcia „finansowanie społecznościowe” czy „crowdfunding”. Ustawa implementuje rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/1503 z dnia 7 października 2020 r. w sprawie europejskich dostawców usług finansowania społecznościowego dla przedsięwzięć gospodarczych („Rozporządzenie ECSP”) a stosuje się wyłącznie do usług finansowania społecznościowego dla przedsięwzięć gospodarczych (nie do konsumentów) czyli do crowdfundingu inwestycyjnego i dłużnego.
Niniejsze szkolenie pozwoli zrozumieć zagadnienie finansowania społecznościowego w Polsce i w Unii Europejskiej, oraz rządzące nim zasady. W prosty i zwięzły sposób przedstawia obecnie dostępną wiedzę na przedmiotowy temat. Wiedza ta jest niezwykle istotna, gdyż służy zarówno laikom, jak i prawnikom oraz ekspertom do tworzenia, prowadzenia i rozbudowy platform crowdfundingowych, zgodnie z nowymi zasadami.
Szkolenie skierowane jest do: prawników, startupowców, osób zarządzających i pracujących w platformach crowdfundingowych, osób zainteresowanych crowdinvestingiem lub crowdlendingiem, bądź adeptów nauki, wykładowców, studentów, jak i do tych wszystkich, którym w wykonywaniu zawodu niezbędna jest znajomość przedmiotowego zagadnienia.
Program szkolenia
- Rodzaje crowdfundingu uregulowane w ustawie o finansowaniu społecznościowym:
- Crowdfunding inwestycyjny (udziałowy, crowdinvesting).
- Crowdfunding dłużny (pożyczki społecznościowe, crowdlending).
- Regulacje ustawy o finansowaniu społecznościowym w związku z rozporządzeniem (UE) ECSP:
- Uniwersalne i jednolite uregulowanie w UE.
- Zobowiązania państw UE, w związku z przyjęciem rozporządzenia (UE) ECSP.
- Progi kwotowe.
- Ochrona inwestorów, obowiązki i ograniczenia dostawców na podstawie przepisów rozporządzenia (UE) ECSP.
- Inwestorzy doświadczeni i niedoświadczeni.
- Okres namysłu.
- Zezwolenie, ESMA i nadzór KNF:
- Zezwolenie i ESMA.
- Cofnięcie zezwolenia.
- Nadzór KNF.
- Tajemnica zawodowa.
- Indywidualne Zarzadzanie Portfelem Pożyczek (IZPP).
- Tablica ogłoszeń.
- Arkusz Kluczowych Informacji Inwestycyjnych (AKII).
- Sprawozdawczość.
- Kary.
Czas trwania
od 10:00 do ok. godz. 14:00
Prelegenci
Wiktor Czeszejko-Sochacki
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Centrum Prawa Francuskiego Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie. Uzyskał tytuł prawniczy LL.M. z francuskiego, europejskiego i międzynarodowego prawa handlowego na Uniwersytecie Paris II Panthéon – Assas, gdzie obronił tytuł doktora prawa. Włada biegle językiem angielskim i francuskim. Współautor książek m.in. Crowdfunding-finansowanie społecznościowe. Aspekty prawne. Autor kilkunastu artykułów do Rzeczpospolitej i Gazety prawnej. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Specjalizuje się w obszarze prawa spółek, w tym funkcjonowania organów spółek oraz odpowiedzialności członków zarządu i rady nadzorczej w spółkach prawa handlowego. Specjalista w zakresie powoływania, funkcjonowania i przekształceń prostej spółki akcyjnej. Zajmuje się z powodzeniem projektami restrukturyzacyjnymi (połączenia, przekształcenia, podziały, transakcje, w których przedmiotem jest przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część). Specjalizuje się w prawach na dobrach niematerialnych, prawie autorskim, prawie własności przemysłowej, a także prawie nowych technologii oraz e-commerce. Doradza spółkom z branży technologicznej. Ekspert z zakresu finansowania społecznościowego (crowdfundingu). Uczestniczy przy projektach inwestycyjnych i transakcji obrotu nieruchomościami, prawa planowania przestrzennego i prawa budowlanego oraz gospodarki nieruchomościami. Specjalizuje się w wybranych aspektach prawa UE zajmując się w szczególności zagadnieniami dot. praworządności, cyberbezpieczeństwa, IT oraz nowych technologii (w tym sztuczna inteligencja oraz kryptoaktywa).
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 890 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 990 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Organizatora stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w szkoleniu.
- Zgłaszając udział w szkoleniu zgłaszający zobowiązuje się do uiszczenia umówionej opłaty za szkolenie.
- Opłata realizowana jest przelewem na konto Organizatora na podstawie potwierdzenia udziału oraz faktury pro forma, a płatność wymagana jest przed szkoleniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki.
- Odwołanie zgłoszenia możliwe jest bezkosztowo na nie mniej niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania Organizatora na piśmie (w tym z użyciem poczty elektronicznej). Odwołanie po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
- Brak udziału w szkoleniu nie może być rozumiany jako odstąpienie od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty ceny szkolenia.
- Zgłaszający ma możliwość jednorazowego przeniesienia terminu szkolenia na inny termin (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystania wpłaconej kwoty na inne szkolenie Organizatora pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi, ani w części, ani w całości.
- Organizator zastrzega prawo zmiany terminu i miejsca szkolenia, a także odwołania szkolenia z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego, nie zebranie wystarczającej grupy uczestników). W takiej sytuacji zawiadamia Zgłaszającego o odwołaniu szkolenia na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz zwraca wpłacone kwoty w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego proponuje inny termin/miejsce realizacji szkolenia.
- Nazwa firmy: Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
- Ulica i nr: Bonifraterska 17
- Kod pocztowy: 00-203
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 5260209840
Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz
Dane kontaktowe
Organizator
