Aspekt prawny finansowania społecznościowego (crowdfungingu) w Polsce, na tle ustawy o finansowaniu społecznościowym i rozporządzenia (UE) ECSP

O szkoleniu

Finansowanie społecznościowe („Crowdfunding”), to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych źródeł pozyskiwania kapitału zewnętrznego zwłaszcza teraz, gdy banki i inwestorzy niechętnie lokują pieniądze w ryzykownych projektach. Do czasu wejścia w życie ustawy z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, tj. do dnia 29 lipca 2022 r., w polskim porządku prawnym nie było definicji prawnej (legalnej) pojęcia „finansowanie społecznościowe” czy „crowdfunding”. Ustawa implementuje rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/1503 z dnia 7 października 2020 r. w sprawie europejskich dostawców usług finansowania społecznościowego dla przedsięwzięć gospodarczych („Rozporządzenie ECSP”) a stosuje się wyłącznie do usług finansowania społecznościowego dla przedsięwzięć gospodarczych (nie do konsumentów) czyli do crowdfundingu inwestycyjnego i dłużnego.

Dlaczego warto wziąć udział?

Niniejsze szkolenie pozwoli zrozumieć zagadnienie finansowania społecznościowego w Polsce i w Unii Europejskiej, oraz rządzące nim zasady. W prosty i zwięzły sposób przedstawia obecnie dostępną wiedzę na przedmiotowy temat. Wiedza ta jest niezwykle istotna, gdyż służy zarówno laikom, jak i prawnikom oraz ekspertom do tworzenia, prowadzenia i rozbudowy platform crowdfundingowych, zgodnie z nowymi zasadami.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest do: prawników, startupowców, osób zarządzających i pracujących w platformach crowdfundingowych, osób zainteresowanych crowdinvestingiem lub crowdlendingiem, bądź adeptów nauki, wykładowców, studentów, jak i do tych wszystkich, którym w wykonywaniu zawodu niezbędna jest znajomość przedmiotowego zagadnienia.

Program szkolenia

  1. Rodzaje crowdfundingu uregulowane w ustawie o finansowaniu społecznościowym:
    • Crowdfunding inwestycyjny (udziałowy, crowdinvesting).
    • Crowdfunding dłużny (pożyczki społecznościowe, crowdlending).
  2. Regulacje ustawy o finansowaniu społecznościowym w związku z rozporządzeniem (UE) ECSP:
    • Uniwersalne i jednolite uregulowanie w UE.
    • Zobowiązania państw UE, w związku z przyjęciem rozporządzenia (UE) ECSP.
    • Progi kwotowe.
    • Ochrona inwestorów, obowiązki i ograniczenia dostawców na podstawie przepisów rozporządzenia (UE) ECSP.
    • Inwestorzy doświadczeni i niedoświadczeni.
    • Okres namysłu.
  3. Zezwolenie, ESMA i nadzór KNF:
    • Zezwolenie i ESMA.
    • Cofnięcie zezwolenia.
    • Nadzór KNF.
  4. Tajemnica zawodowa.
  5. Indywidualne Zarzadzanie Portfelem Pożyczek (IZPP).
  6. Tablica ogłoszeń.
  7. Arkusz Kluczowych Informacji Inwestycyjnych (AKII).
  8. Sprawozdawczość.
  9. Kary.

Czas trwania

od 10:00 do ok. godz. 14:00

Prelegenci

Wiktor Czeszejko-Sochacki

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Centrum Prawa Francuskiego Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie. Uzyskał tytuł prawniczy LL.M. z francuskiego, europejskiego i międzynarodowego prawa handlowego na Uniwersytecie Paris II Panthéon – Assas, gdzie obronił tytuł doktora prawa. Włada biegle językiem angielskim i francuskim. Współautor książek m.in. Crowdfunding-finansowanie społecznościowe. Aspekty prawne. Autor kilkunastu artykułów do Rzeczpospolitej i Gazety prawnej. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Specjalizuje się w obszarze prawa spółek, w tym funkcjonowania organów spółek oraz odpowiedzialności członków zarządu i rady nadzorczej w spółkach prawa handlowego. Specjalista w zakresie powoływania, funkcjonowania i przekształceń prostej spółki akcyjnej. Zajmuje się z powodzeniem projektami restrukturyzacyjnymi (połączenia, przekształcenia, podziały, transakcje, w których przedmiotem jest przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część). Specjalizuje się w prawach na dobrach niematerialnych, prawie autorskim, prawie własności przemysłowej, a także prawie nowych technologii oraz e-commerce. Doradza spółkom z branży technologicznej. Ekspert z zakresu finansowania społecznościowego (crowdfundingu). Uczestniczy przy projektach inwestycyjnych i transakcji obrotu nieruchomościami, prawa planowania przestrzennego i prawa budowlanego oraz gospodarki nieruchomościami. Specjalizuje się w wybranych aspektach prawa UE zajmując się w szczególności zagadnieniami dot. praworządności, cyberbezpieczeństwa, IT oraz nowych technologii (w tym sztuczna inteligencja oraz kryptoaktywa).

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena promocyjna
zgłoszenie min. 2 tygodnie przed terminem
863
+23% VAT
Cena zawiera:
  • zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 890 zł)
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Zapisz się
Cena standardowa
za osobę po okresie promocji
960
+23% VAT
Cena zawiera:
  • zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 990 zł)
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

  1. Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Organizatora stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w szkoleniu.
  2. Zgłaszając udział w szkoleniu zgłaszający zobowiązuje się do uiszczenia umówionej opłaty za szkolenie.
  3. Opłata realizowana jest przelewem na konto Organizatora na podstawie potwierdzenia udziału oraz faktury pro forma, a płatność wymagana jest przed szkoleniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki.
  4. Odwołanie zgłoszenia możliwe jest bezkosztowo na nie mniej niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania Organizatora na piśmie (w tym z użyciem poczty elektronicznej). Odwołanie po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
  5. Brak udziału w szkoleniu nie może być rozumiany jako odstąpienie od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty ceny szkolenia.
  6. Zgłaszający ma możliwość jednorazowego przeniesienia terminu szkolenia na inny termin (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystania wpłaconej kwoty na inne szkolenie Organizatora pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi, ani w części, ani w całości.
  7. Organizator zastrzega prawo zmiany terminu i miejsca szkolenia, a także odwołania szkolenia z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego, nie zebranie wystarczającej grupy uczestników). W takiej sytuacji zawiadamia Zgłaszającego o odwołaniu szkolenia na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz zwraca wpłacone kwoty w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego proponuje inny termin/miejsce realizacji szkolenia.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
  • Ulica i nr: Bonifraterska 17
  • Kod pocztowy: 00-203
  • Miejscowość: Warszawa
  • Numer NIP: 5260209840

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Przeciągnij plik tutaj lub kliknij, żeby dodać.
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
00-203 Warszawa, Polska Bonifraterska 17

Organizator

Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
00-203 Warszawa, Polska
Bonifraterska 17
woj. mazowieckie
Centrum Promocji Informatyki (CPI) to firma edukacyjna działająca na rynku szkoleniowym od 1992 roku. CPI specjalizuje się w organizowaniu szkoleń otwartych, kursów i konferencji oraz projektów zamkniętych organizowanych na zlecenia firm i organizacj...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!