O szkoleniu
Szkolenia RT-D w swoim programie oferują zapoznanie się z dwoma głównymi typami systemów radiografii cyfrowej:
- Radiografią pośrednia (CR): W systemach CR do przechwytywania obrazów rentgenowskich używana jest płyta obrazowa wielokrotnego użytku pokryta fotostymulującym materiałem luminoforowym. Po ekspozycji na promieniowanie rentgenowskie płyta obrazowa jest skanowana wiązką laserową, która uwalnia zmagazynowaną energię w postaci światła. Emitowane światło jest wykrywane, przetwarzane na sygnał cyfrowy i przetwarzane w celu wygenerowania obrazu cyfrowego.
- Radiografią bezpośrednia (DR): Systemy DR wykorzystują detektory cyfrowe, zwykle oparte na technologii krzemu amorficznego (a-Si) lub innego pierwiastka, do bezpośredniej konwersji promieni rentgenowskich na sygnały cyfrowe. Detektory te wychwytują energię promieniowania rentgenowskiego i wytwarzają cyfrowy obraz bez potrzeby stosowania pośredniego stopnia lub płyty obrazowej.
TUV Thuringen Polska oferuje szkolenia zarówno w technice tradycyjnej jak i cyfrowej, a także możliwość uzyskania certyfikatu w stopniu: 1, 2, jak również tylko w ocenie błon radiograficznych i obrazów cyfrowych.
Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności przeprowadzania badań radiograficznych oraz oceny wyników badań zgodnie z aktualnymi normami i innymi przepisami zarówno w metodzie tradycyjnej jak i cyfrowej.
Jako jedyna i pierwsza jednostka w Polsce oferujemy szkolenia z zakresu radiografii cyfrowej, które umożliwiają zdobycie certyfikatu potwierdzającego kompetencje w tej dziedzinie!
Grupa docelowa
Szkolenie kierowane jest do: personelu działów kontroli jakości i nadzoru, personelu laboratoriów badawczych i jednostek inspekcyjnych, firm prowadzących działalność w zakresie badań nieniszczących, którzy chcą nabyć wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia badań radiograficznych oraz oceny radiogramów złączy spawanych poszerzyć zakres swoich kwalifikacji zawodowych i uzyskać uprawnienia do wykonywania badań nieniszczących jako certyfikowany personel.
Egzamin kwalifikacyjny
Egzamin kwalifikacyjny oraz proces certyfikacji przeprowadzany jest przez niezależną, akredytowaną Jednostkę Certyfikującą Personel TÜV Thüringen Slovakia s.r.o.
Program szkolenia
TUV Thuringen Polska oferuje szkolenia zarówno w technice tradycyjnej jak i cyfrowej, a także możliwość uzyskania certyfikatu w stopniu: 1, 2, jak również tylko w ocenie błon radiograficznych i obrazów cyfrowych.
Czas trwania
Czas trwania - 5 dni + egzamin 16.12.2023
Szkolenia realizowane są w formie wykładów zagadnień teoretycznych, ćwiczeń tablicowych
i zajęć praktycznych . Szkolenia spełniają wymagania normy EN ISO 9712 oraz obejmują wymagania Dyrektywy Urządzeń Ciśnieniowych 2014/68/UE.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
40-599 Katowice
Żeliwna 38
woj. śląskie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji papierowej
- certyfikat uczestnictwa
- serwis obiadowy
- przerwy kawowe
- parking
- Rozwiń
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Nazwa firmy: TUV Thuringen Polska Sp. z o. o.
- Ulica i nr: Żeliwna 38
- Kod pocztowy: 40-599
- Miejscowość: Katowice
- Numer NIP: 6342932448