Badania wizualne VT (1+2)

O szkoleniu

Szkolenie „Badania nieniszczące. Badania wizualne VT(1+2)” ma na celu przekazanie wiedzy na temat badań wizualnych (teorii) oraz nabycie przez kursantów umiejętności wykonywania tych badań w praktyce.

Efektem przyswojenia wiedzy jest zdolność do samodzielnego i poprawnego wykonania badania wizualnego z poprawną oceną badanego przedmiotu.

Sposobem weryfikacji osiągnięcia efektu nauki jest egzamin końcowy.

 

Po szkoleniu uczestnik otrzymuje:

  • Zaświadczenie wg programu zatwierdzonego przez TÜV Thüringen Slovakia + opcjonalnie PED 2014/68/EU.
  • Po egzaminie – Certyfikat zgodny z normą EN ISO 9712 potwierdzający zdobyte kwalifikacje.
Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest dla spawalników, spawaczy, monterów oraz pracowników działu technicznego, którzy zajmują się usługami w zakresie NDT.

Program szkolenia

  1. Zasady kwalifikacji i certyfikacji personelu badań nieniszczących zgodnie z wymaganiami normy EN-ISO/IEC 9712.
  2. Historia, rozwój i przegląd podstawowych metod badań nieniszczących, terminologia, zastosowanie, ograniczenia.
  3. Zjawiska fizyczne wykorzystywane w metodzie wizualnej; podstawy optyki i optyki geometrycznej, fotometria, soczewki ich rodzaje i zastosowanie, optyka oka i wady wzroku, rodzaje źródeł światła ich temperatura barwowa i zastosowanie.
  4. Przyrządy kontrolno- pomiarowe stosowane w badaniach wizualnych, rodzaje, dobór i zastosowanie, zasady obsługi. Endoskopia przemysłowa.
  5. Przegląd podstawowych procesów technologicznych w odniesieniu do charakterystyki obiektów badania oraz występujących w nich niezgodności.
  6. Zużycie i degradacja materiałów – korozja i jej rodzaje.
  7. Przegląd i zastosowanie norm z zakresu terminologii, ogólnych zasad badania, wzorców i wyposażenia, techniki i obiektu Dyrektywa Urządzeń Ciśnieniowych 2014/68/UE.
  8. Rola, cel i zasady opracowania instrukcji badania. Redagowanie instrukcji w odniesieniu do wymagań norm/ specyfikacji.
  9. Wykonanie badania wizualnego, wykrywanie niezgodności na badanych obiektach, dobór techniki do danego zadania badawczego, dobór i kontrola oświetlenia i warunków obserwacji.
  10. Zasady protokołowania i oceny niezgodności w odniesieniu do specyfikacji i norm wyrobu, zasady szkicowania stwierdzonych niezgodności, ich lokalizacji i wymiarowania.
  11. Aspekty związanie z bezpieczeństwem badania i wykonania badania na różnych etapach produkcji.

Czas trwania

5 dni + 1 dzień egzamin

Prelegenci

Katarzyna Jaźwińska - Kurtas, Manager ds szkoleń i badań NDT

Ukończyła studia jako magister inżynier mechaniki na Politechnice Poznańskiej, Wydział Budowa Maszyn, kierunek Fizyka Techniczna.

Swoją pierwszą pracę rozpoczęła zaraz po studiach w Fabryce Urządzeń Górnictwa Odkrywkowego FUGO S.A. w Koninie jako Specjalista ds. badań materiałowych.

Ponieważ zawsze interesowały ją tematy związane z jakością, swoją wiedzę postanowiła poszerzyć na Studiach Podyplomowych na Politechnice Wrocławskiej na kierunku Zarządzanie Jakością.

Kolejne lata upłynęły jej na zdobywaniu kolejnych umiejętności i kwalifikacji w zakresie badań nieniszczących. Zaangażowała się zawodowo w szeroko pojętą kontrolę jakości, badania, systemy jakości w laboratoriach najpierw jako Kierownik Techniczny, finalnie Kierownik Działu Kontroli Jakości.

W znaczących jednostkach certyfikujących w Polsce  egzaminowała personel badań nieniszczących  i współtworzyła Centrum Szkoleniowe w zakresie badań nieniszczących, stworzyła również  laboratorium wraz z systemem jakości, które otrzymało uznanie Urzędu Dozoru Technicznego.

Od 2020 roku jako Manager ds. szkoleń i badań NDT w TÜV Thüringen Polska organizuje Centrum Szkoleniowe.

Posiada uprawnienia do wykonywania badań nieniszczących w metodach i stopniach: MT3, PT3, VT3 i RT3.

Co Kasia mówi o sobie?

  • Uporządkowana jak to fizyk
  • Rzeczowa i wymagająca od innych, ale głównie od siebie
  • Nie lubię plotek, zdanie o kimś/ o czymś „wyrabiam” sobie sama
  • Kto prosi o pomoc nigdy nie odchodzi z niczym
  • Nie godzę się na krzywdę innych i niesprawiedliwość
  • Jazda na nartach, podróże i kryminały to moja pasja.

 

Piotr Mikoś, Specjalista ds szkoleń i badań NDT

Absolwent Politechniki Śląskiej wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii.

Pracę zawodową rozpoczynał w 2003 roku jako Specjalista technolog obróbki cieplnej na jednym z wydziałów Huty Katowice gdzie wiedze teoretyczną zdobytą podczas studiów mógł rozszerzyć o praktykę zawodową związana z zagadnieniami materiałoznawstwa i obróbki cieplnej.

Po kilku latach jego zawodowy rozwój został skierowany  w stronę badań niszczących i nieniszczących realizowanych w praktyce w zakładowym Laboratorium badań nieniszczących Huty Katowice. Zdobyte tam doświadczenie rozwijał i wykorzystywał w wielu projektach pracując dla dużych firm zajmujących się badaniami nieniszczącymi  nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Od 2017 roku zdobyte wieloletnie praktyczne i teoretyczne doświadczenie zawodowe zaczął przekazywać następnym pokoleniom inspektorów badań NDT prowadząc szkolenia w metodach VT, MT, PT, UT, RT.

Posiada certyfikaty IWE, IWI oraz UT-3 RT-2 MT-2 PT-2 VT-2. Oprócz zainteresowań zawodowych  posiada szerokie spektrum zainteresowań realizowanych w czasie wolnym.

Jest instruktorem jazdy konnej, zajmuje się terrarystyką, uprawą egzotycznych roślin, szkoleniem psów, pasjonuje się także jazdą na motocyklu a także pasjami czyta książki.

 

Dariusz Wolicki, Specjalista ds. szkoleń i badań NDT

Absolwent Technikum Górniczo-Energetycznego w Koninie, o specjalizacji Eksploatacja maszyn i urządzeń mechanicznych górnictwa odkrywkowego.

Pracę zawodową rozpoczynał w 1989 roku, w Fabryce Urządzeń Górnictwa Odkrywkowego. Wieloletnie doświadczenie w badaniach nieniszczących (od 1990 roku), jako specjalista ds. badań materiałowych, zdobywał w wiodącej firmie związanej z produkcją konstrukcji stalowych w szeroko rozumianym zakresie (przemysł stoczniowy, morski, górniczy, drogowy, itp.), wytwarzaniem odlewów i remontami górniczo-energetycznymi.

Częste wyjazdy na inspekcje związane z projektami w Polsce i zagranicą (Anglia, Walia, Niemcy, Czechy, Turcja), pozwoliły poszerzyć wiedzę, praktykę i doświadczenie w badaniach wizualnych, ultradźwiękowych, radiograficznych, penetracyjnych i magnetyczno-proszkowych.  

Komunikatywność i chęć przekazywania doświadczenia i wiedzy praktycznej, pozwoliły w 2011 roku podjąć się wyzwania współtworzenia Centrum Szkoleniowego w zakresie badań nieniszczących. Prowadząc szkolenia od 2012 roku, doprowadził kilkuset kursantów do uzyskania certyfikatów w metodach VT, MT, PT, UT i RT.

Posiada certyfikaty i uprawnienia do wykonywania badań nieniszczących w metodach i stopniach: RT3, PT3, MT3, UT2 i VT2.

W wolnym czasie stara się realizować swoje pasje związane z podróżami, wędkarstwem, fotografią oraz motoryzacją.  

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

TUV Thuringen Polska Sp. z o. o.

40-599 Katowice

Żeliwna 38

woj. śląskie

Rejestracja

Cena standardowa z egzaminem
za osobę
4 550
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
  • przerwy kawowe
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: TUV Thuringen Polska Sp. z o. o.
  • Ulica i nr: Żeliwna 38
  • Kod pocztowy: 40-599
  • Miejscowość: Katowice
  • Numer NIP: 6342932448

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

TUV Thuringen Polska Sp. z o. o.
40-599 Katowice, Polska Żeliwna 38

Organizator

TUV Thuringen Polska Sp. z o. o.
40-599 Katowice, Polska
Żeliwna 38
woj. śląskie
Zapraszamy do świata szkoleń z TUV Thuringen Polska. Oferujemy szkolenia podnoszące kompetencje. Badania nieniszczące NDT - VT, PT, MT,RT,UT. Dla personelu realizującego połączenia kołnierzowe. Z zakresu serii norm PN EN 1090. ASME BPVC. ROBOTYZACJ...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!