O szkoleniu
do wstawienia
To specjalistyczne szkolenie dedykowane jest kuratorom sądowym obu pionów, tj. kuratora dla dorosłych oraz kuratora rodzinnego, a także kuratorów społecznych i aplikantów kuratorskich.
Program szkolenia
Skarga na czynności kuratora sądowego
Zagadnienie odpowiedzialności cywilnoprawnej
Zakres stosowania przepisów prawa pracy
Przynależność do związków zawodowych – kontrowersje wokół uprawnień a odpowiedzialnością służbową, ochrona kuratora i jej zakres
Odpowiedzialność dyscyplinarna kuratora zawodowego – zagadnienia kluczowe
Ochrona karnoprawna, w tym:
status funkcjonariusza publicznego
omówienie czynów zabronionych wobec funkcjonariuszy publicznych, w tym naruszenie nietykalności cielesnej, czynna napaść, wywieranie wpływu na czynności, znieważenie, wywieranie wpływu na czynności sądu,
Dofinansowanie pomocy prawnej kuratora zawodowego, wynikającego z ustawy
Omówienie sytuacji niebezpiecznych w oparciu o dane z badań oraz doniesień medialnych
Katalog przestępstw urzędniczych.
Czas trwania
9.00-15.00
Prelegenci
Radca prawny, doktor nauk prawnych, wieloletni wykładowca akademicki oraz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury; od ponad 10 lat trener i szkoleniowiec kuratorskiej służby sądowej, służb socjalnych, Służby Więziennej
i Policji oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych; w przeszłości kurator sądowy, rzecznik dyscyplinarny, delegat Krajowej Rady Kuratorów i współtwórca Fundacji na rzecz rozwoju probacji „PROBARE”; posiada wieloletnie doświadczenie legislacyjne, był uczestnikiem wielu posiedzeń komisji i podkomisji sejmowych oraz senackich, autor licznych artykułów, opracowań i badań naukowych z obszaru funkcjonowania kuratorskiej służby sądowej w Polsce, w tym jedynych ogólnopolskich badań z zakresu procesów dyscyplinarnych kuratorów sądowych.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
- certyfikat uczestnictwa
- bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
1. Wypełnienie powyższego formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu prowadzonych przez SEDNO Training szkoleń. Niniejszy formularz zgłoszeniowy/umowa stanowi zgłoszenie udziału w szkoleniu i jest zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie.
2. Płatność powinna być przekazana na konto SEDNO Training: PKO S.A. 63 1020 1013 0000 0902 03 98 7740, po uprzednim otrzymaniu potwierdzenia szkolenia które zostanie wysłane na 3 dni robocze przed terminem szkolenia.
Uwaga! Na wyraźną prośbę klienta – administracji publicznej przysługuje płatność na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia.
3. Brak płatności na konto SEDNO Training przed terminem szkolenia nie oznacza rezygnacji z udziału w szkoleniu.
4. Rezygnacja z udziału w szkoleniu może być dokonana wyłącznie w formie pisemnej najpóźniej na 5 dni roboczych przed datą szkolenia. Rezygnacja w późniejszym terminie lub nieobecność na szkoleniu nie zwalnia od dokonania opłaty za szkolenie.
5. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia oraz do zmiany terminu szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych i odstąpienia od umowy. W takim przypadku płatności zostaną niezwłocznie zwrócone zgłaszającym a Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe z powodu odwołania szkolenia.
6. Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami umowy zawartymi w pkt. 1-5 i akceptujemy je.
7. Oświadczamy, że jesteśmy umocowani do zawarcia niniejszej umowy w imieniu wskazanego wyżej podmiotu.
- Nazwa firmy: SEDNO Training Dorota Bieńkowska
- Ulica i nr: Lipowa 42 D lok 40
- Kod pocztowy: 05-803
- Miejscowość: Pruszków
- Numer NIP: 5661631042
Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz
Dane kontaktowe
Organizator
