O szkoleniu
Jak wynika z raportu LegalTech wydawnictwa C.H.Beck, dotyczącego cyberzagrożeń w pracy prawnika w 2022 r. z próbami cyberataków spotkało się 33 % kancelarii, co stanowi wzrost o 7 % w porównaniu z badaniem przeprowadzonym w 2022 roku. Najczęstszymi kategoriami incydentów były phishing (57%), złośliwe oprogramowanie (33%), ataki odmowy usługi (18%) oraz atakami ransomware (3%). Z raportu wynika również, że przed najczęściej występującymi atakami phishingowymi nie chronią najpopularniejsze, wskazane w raporcie LegalTech zabezpieczenia stosowane przez kancelarie – w szczególności nie chroni przed nimi cykliczna zmiana haseł (wskazana przez 74% kancelarii).
Podczas szkolenia omówione zostaną aktualne cyberzagrożenia ze szczególnym uwzględnieniem ataków dotykających kancelarie prawne. Omówiony sposób działania sprawców pozowali następnie przedstawić adekwatne środki ochrony i organizacji systemu ochrony bezpieczeństwa informacji w kancelarii. Omówione zostaną m.in. obowiązki wykonujących zawody prawnicze – adwokatów i radców prawnych – związane z zachowaniem tajemnicy zawodowej, wynikające z przepisów prawa i zasad etyki oraz na skutki ich naruszenia oraz zalecenia dotyczące wymogów technicznych i organizacyjnych, wskazując na sposób ich realizacji. Podczas szkolenia zostanie poruszona m.in. kwestia korzystania a usług chmurowych, zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa sieci, czy kontroli nad sprzętem, wdrożenia odpowiednich polityk i standardów w kancelarii.
- Pracownicy kancelarii prawnych
Program szkolenia
10:00 - Aktualne cyberzagrożenia w kancelariach prawnych:
- Cechy specyficzne cyberzagrożeń i cyberprzestępczości.
- Przegląd najczęstszych zagrożeń .
- Phishing, smishing, vishing, callerID spoofing oraz kradzieże tożsamości – jakie działania podjąć mitygować ryzyko?
prof. ucz. dr hab. Agnieszka Gryszczyńska
(UKSW)
11:30 - Sesja pytań i odpowiedzi.
11:45 - Przerwa
12:00 - Środki ochrony i organizacja systemu ochrony bezpieczeństwa informacji w kancelarii:
- Obowiązki związane z zachowaniem tajemnicy zawodowej.
- Zalecenia dotyczące wymogów technicznych i organizacyjnych.
- Reagowanie na incydenty bezpieczeństwa informacji.
dr Agnieszka Besiekierska
(UKSW)
13:30 - Sesja pytań i odpowiedzi. Dyskusja.
14:00 - Zakończenie szkolenia.
Czas trwania
od 10:00 do ok. 14:00
Prelegenci
Agnieszka Besiekierwska
Adiunkt w Katedrze Prawa Informatycznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Adwokat, od kilkunastu lat doradza w zakresie aspektów prawnych projektów IT, telekomunikacji, biznesów internetowych oraz cyberbezpieczeństwa. Jest certyfikowanym audytorem wiodącym ISO 27001. Autorka szeregu publikacji, w tym komentarza do ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, wydanego przez wydawnictwo C.H. Beck.
Agnieszka Gryszczyńska
Doktor habilitowany nauk prawnych, inżynier informatyk, profesor uczelni w Katedrze Prawa Informatycznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Członek Rady do Spraw Cyfryzacji.
Prelegentka licznych konferencji krajowych i międzynarodowych oraz autorka publikacji poświęconych prawnym aspektom informatyzacji, rejestrom publicznym, ochronie danych osobowych, tajemnicom prawnie chronionym oraz cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwu.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 690 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 790 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Organizatora stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w szkoleniu.
- Zgłaszając udział w szkoleniu zgłaszający zobowiązuje się do uiszczenia umówionej opłaty za szkolenie.
- Opłata realizowana jest przelewem na konto Organizatora na podstawie potwierdzenia udziału oraz faktury pro forma, a płatność wymagana jest przed szkoleniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki.
- Odwołanie zgłoszenia możliwe jest bezkosztowo na nie mniej niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania Organizatora na piśmie (w tym z użyciem poczty elektronicznej). Odwołanie po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
- Brak udziału w szkoleniu nie może być rozumiany jako odstąpienie od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty ceny szkolenia.
- Zgłaszający ma możliwość jednorazowego przeniesienia terminu szkolenia na inny termin (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystania wpłaconej kwoty na inne szkolenie Organizatora pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi, ani w części, ani w całości.
- Organizator zastrzega prawo zmiany terminu i miejsca szkolenia, a także odwołania szkolenia z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego, nie zebranie wystarczającej grupy uczestników). W takiej sytuacji zawiadamia Zgłaszającego o odwołaniu szkolenia na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz zwraca wpłacone kwoty w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego proponuje inny termin/miejsce realizacji szkolenia.
- Nazwa firmy: Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
- Ulica i nr: Ficowskiego 15
- Kod pocztowy: 01-747
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 5260209840