DiLO – Diagnostyka i leczenie onkologiczne. Koordynator pacjenta onkologicznego. SSO i ustawa o KSO.

O szkoleniu

Szkolenie - Diagnostyka i leczenie onkologiczne, koordynator pacjenta i jego rola

 • Jak optymalnie zorganizować zadania koordynatora Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO) i proces udzielania świadczeń zdrowotnych w ramach Szybkiej Ścieżki Onkologicznej?
 • Świadczenia w ramach SSO, poszczególne etapy i elementy weryfikowane przez NFZ
 • Koordynacja procesu diagnostyczno-terapeutycznego – sprawdzona, skuteczna metodologa
 • Prowadzenie dokumentacji DiLO i właściwa organizacja świadczeń onkologicznych zgodnie z wymogami jako gwarancja pełnego rozliczenia z Narodowym Funduszem Zdrowia
 • Szkolenie DiLO pozwalające uzyskać wiedzę o Szybkiej Ścieżce Onkologicznej, praktyczne zajęcia dające propozycje skutecznych rozwiązań organizacyjnych
 • Rzetelne odpowiedzi na pytania, prezentacja najczęstszych błędów i sposobów ich unikania
Dlaczego warto wziąć udział?

Leczenie onkologiczne – Koordynator, karta DiLO, SSO, KSO, świadczenia, prowadzenie dokumentacji, rozliczenia z NFZ

 • Szkolenie pozwala przygotować się na zmiany wprowadzone ustawą o Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO), która reorganizuje udzielanie świadczeń leczniczych i zwiększa rolę koordynatorów pacjentów onkologicznych.
 • Szkolenie o DiLO w kompleksowy i syntetyczny sposób omawia podstawy prawne i wyzwania koordynacji udzielania świadczeń w ramach Szybkiej Ścieżki Onkologicznej.
 • Krok po kroku prześledzimy możliwe ścieżki pacjenta i na podstawie systemu NFZ omówimy sposób uzupełniania danych w karcie DiLO.
 • W sposób ramowy omówimy rozliczenia świadczeń w pakiecie onkologicznym i sposoby na uniknięcie najczęściej występujących błędów.
 • Zwrócimy uwagę na weryfikowane przez NFZ elementy rozliczenia ze szczególnym uwzględnieniem rozpoznań ICD-10, procedur ICD-9 i terminów na realizację świadczeń.
Kto powinien wziąć udział?

Udział w zajęciach poświęconych diagnostyce i leczeniu onkologicznemu polecamy szczególnie:

 • koordynatorom DiLO, chcącym usystematyzować wiedzę i usprawnić realizację swoich zadań,
 • osobom, które będą realizować obowiązki Koordynatora Szybkiej Ścieżki Onkologicznej (SSO),
 • pracownikom rozliczającym świadczenia onkologiczne w ramach SSO,
 • lekarzom, którzy będą realizowali lub realizują świadczenia z zakresu SSO i chcą w praktyce w pełni wykorzystać możliwości, które daje Szybka Ścieżka Onkologiczna.

Na nasze szkolenie zapraszamy wszystkich pracowników działów świadczeń medycznych oraz osoby pracujące w działach organizacji oraz statystyki medycznej w podmiotach leczniczych udzielających świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie kontraktów o świadczenia medyczne zawieranych z NFZ.

Program szkolenia

LECZENIE ONKOLOGICZNE (DILO) - TEORIA KONTRA PRAKTYKA

1. Szybka Ścieżka Onkologiczna - wprowadzenie

2. Ścieżka pacjenta (SSO) i karta DiLO

3. Koordynacja świadczeń diagnostyczno-terapeutycznych

4. Rozliczanie świadczeń

5. Najczęstsze błędy i sposoby ich unikania

 

Jesteśmy przekonani, że dyskusja i wymiana doświadczeń jest atutem naszego szkolenia. Dlatego:

 • odniesiemy się i omówimy problemy zgłaszane przez uczestników zajęć,
 • dokonamy analizy popełnianych błędów i problemów spotykanych w codziennej pracy,
 • nie trzymamy się sztywno programu szkolenia a stawiamy na wymianę doświadczeń dotyczących bieżącej pracy koordynatorów leczenia onkologicznego,
 • liczymy na pytania, rozmowę i interakcje z uczestnikami w sprawach dotyczących leczenia onkologicznego w ramach Szybkiej Ścieżki onkologicznej oraz spraw związanych z kartą diagnostyki i leczenia onkologicznego (Karta DiLO).

Czas trwania

Zapraszamy na warsztaty przeznaczone dla osób pełniących funkcję koordynatora leczenia onkologicznego na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego (DILO) i koordynujących plan leczenia pacjenta, które odbywają się w godz. 10:00 - 13:00.

Prelegenci

Paweł Postawski - Ekspert w Branży Healthcare. Wykładowca specjalizujący się w nowoczesnym zarządzaniu podmiotami leczniczymi. Doktor nauk humanistycznych z pięcioletnim doświadczeniem prowadzącego konwersatoria na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ma dziesięcioletnie doświadczenie pracy w pełno profilowym, dynamicznie rozwijającym się Centrum Onkologii. Brał udziału w implementacji i wdrażaniu Szybkiej Ścieżki Onkologicznej i związanej z nim DiLO, a ostatnio w zadaniach związanych z zagadnieniami Kompleksowej Opieki Onkologicznej (KON-Pierś, KON-Jelito).Od kilku lat pełni funkcję konsultanta do spraw medycznych w kancelarii adwokackiej.

W Polbi szkoli specjalistów zatrudnionych w jednostkach ochrony zdrowia i NFZ. Prowadzi zajęcia z kontraktowania świadczeń i rozliczeń z NFZ, szkolenia dla Koordynatorów Pacjenta Onkologicznego, oraz szkolenia dotyczące zagadnień związanych z Krajową Siecią Onkologiczną.

Paweł jest pasjonatem tego, co robi ma wiedzę, doświadczenie i umie się nimi podzielić. Dodatkowo nieustannie sam się szkoli biorąc udział w wielu projektach edukacyjnych organizowanych między innymi przez Agencję Badań Medycznych, The Global Health Network, czy SGH w Warszawie. Uczestnicy szkoleń są zachwyceni poziomem i sposobem prowadzenia zajęć wystawiając w ankietach najwyższe oceny.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

CENA PROMOCYJNA 398 ZŁ DO 3 PAŹDZIERNIKA 2023 ROKU. Termin szkolenia - 5 października 2023, czwartek, w godz. 10:00-13:00.

Działamy na żywo na GetResopnse. W trakcie zajęć widzisz i słyszysz osobę prowadzącą szkolenie lub kurs. Masz dostęp do prezentacji i materiałów towarzyszących spotkaniu. Korzystając z czatu lub ze swojego mikrofonu możesz na bieżąco zadawać pytania i zgłaszać swoje wątpliwości dotyczące omawianych zagadnień.
Działamy na żywo na GetResopnse. W trakcie zajęć widzisz i słyszysz osobę prowadzącą szkolenie lub kurs. Masz dostęp do prezentacji i materiałów towarzyszących spotkaniu. Korzystając z czatu lub ze swojego mikrofonu możesz na bieżąco zadawać pytania i zgłaszać swoje wątpliwości dotyczące omawianych zagadnień.
CENA PROMOCYJNA 398 ZŁ DO 4 GRUDNIA 2023 ROKU. Termin szkolenia - 6 grudnia 2023, środa, w godz. 10:00-13:00

Działamy na żywo na GetResopnse. W trakcie zajęć widzisz i słyszysz osobę prowadzącą szkolenie lub kurs. Masz dostęp do prezentacji i materiałów towarzyszących spotkaniu. Korzystając z czatu lub ze swojego mikrofonu możesz na bieżąco zadawać pytania i zgłaszać swoje wątpliwości dotyczące omawianych zagadnień.

Rejestracja

Cena regularna za osobę
Korzystaj z przygotowanych promocji
498
zwolnione z vat
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
Cena specjalna
Ceny specjalne obowiązują w czasie trwania promocji.
398
zwolnione z vat
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Polbi Sp. z o.o.
00-697 Warszawa
Aleje Jerozolimskie 65/79
woj. mazowieckie
Jesteśmy firmą szkoleniową. Działamy od 1994 r. Prowadzimy kursy i szkolenia. Zespół Polbi tworzą ludzie z pasją, nasze motto brzmi „Uczymy tego, na czym się znamy”, a naszą misją jest dzielenie się wiedzą. Specjalizujemy się w księgowośc...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Oferujemy odroczone terminy płatności za faktury. Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem.

Terminy płatności za faktury

 • Termin płatności – 14 dni. Przedsiębiorcy i firmy dokonują wpłaty na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia.
 • Termin płatności – 21 dni. Jednostki budżetowe i samorządowe dokonują wpłaty na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia.
 • Wpłata przed szkoleniem. Osoby prywatne (osoby fizyczne) dokonują wpłat najpóźniej na dzień przed rozpoczęciem szkolenia lub kursu.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!