O szkoleniu
ABC KADROWCA. SZKOLENIE O AKTACH OSOBOWYCH. DOKUMENTACJA PRACOWNICZA OD ZATRUDNIENIA PO USTANIE STOSUNKU PRACY. SPRAWY KADROWE OKIEM PRAKTYKA
- Nasze szkolenie dotyczy tworzenia i prowadzenia pracowniczych akt osobowych, zasad pozyskiwania i ochrony danych pracowników, wystawiania i wydawania i świadectw pracy oraz przechowywania i archiwizacji ewidencji kadrowej.
- Omawiamy postać prowadzenia dokumentacji pracowniczej, zasady dokonywania wpisów w aktach osobowych i gromadzenia niezbędnych dokumentów.
- Mówimy, co powinno się znaleźć w dokumentacji przebiegu pracy zatrudnionych osób na każdym etapie od przyjęcia do zwolnienia lub ustania stosunku pracy.
- Wyjaśniamy również, jakie są okresy przechowywania dokumentacji zatrudnieniowej.
CZEGO SIĘ NAUCZYSZ – KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW SZKOLENIA
- Prawidłowe kompletowanie danych i dokumentów. Będziesz umiał gromadzić dokumentację pracowniczą wymaganą podczas rekrutacji kandydata do pracy i nawiązania stosunku pracy z pracownikiem.
- Dokumentacja pracownicza – Części akt osobowych. Dowiesz się, na jakie części dzielą się akta osobowe oraz jakie oświadczenia i dokumenty powinny znaleźć się w teczce osobowej zatrudnionego pracownika, nowość – część E akt osobowych.
- Warunki pracy i zasady wynagradzania. Poznasz zasady przygotowywania prawidłowej dokumentacji kadrowej obowiązków zawodowych, stanowiska pracy, czasu pracy, kwestii płacowych i urlopów wypoczynkowych.
- Rozwiązanie stosunku pracy, świadectwo pracy, przechowywanie dokumentacji. Dowiesz się, jak dokumentować ustanie stosunku pracy i sporządzić prawidłowe świadectwo pracy i będziesz znał zasady i okresy archiwizowania akt osobowych pracowników.
Kogo zapraszamy na szkolenie o prowadzeniu dokumentacji pracowniczej? Jeśli pracujesz w kadrach lub płacach, jesteś właścicielem małej firmy, aplikujesz na stanowisko specjalisty personalnego, to zapraszamy na nasze szkolenie z zakresu prawidłowego prowadzenia akt osobowych (teczki pracownika) skierowane do pracowników wydziałów kadr (personalnych) i działów płac, pracowników działów socjalnych, a także właścicieli firm prowadzących samodzielnie politykę kadrową firmy i nie martw się więcej, że nie dasz sobie rady z przepisami prawa pracy dotyczącymi dokumentacji pracowniczej.
Program szkolenia
AKTA OSOBOWE / DOKUMENTACJA PRACOWNICZA
1. Dane pozyskiwane od pracowników w procesie rekrutacji
2. Zasady prowadzenia akt osobowych pracowników
3. Części B akt osobowych
4. Części C akt osobowych
5. Części D akt osobowych
6. Pozostała dokumentacja zatrudnieniowa
7. Elektronizacja akt osobowych i stanowisko resortu pracy
8. Obowiązkowe i dobrowolne skrócenie okresu przechowywania dokumentacji
9. Ponowne zatrudnienie pracownika
Po ukończeniu szkolenia z zakresu prowadzenia dokumentacji pracowniczej uczestnik zajęć:
- ma uporządkowaną i zaktualizowaną wiedzę z zakresu prawa pracy, w szczególności dotycząca prawidłowego prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej od zatrudnienia pracownika aż po ustanie stosunku pracy,
- umie samodzielnie prowadzić akta osobowe i dokumentację pracowniczą oraz wie, gdzie, jak i do kiedy przechowywać dokumenty, wnioski i zaświadczenia oraz świadectwa pracy,
- zna zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej w formie papierowej i elektronicznej oraz posiada umiejętności organizacyjne pozwalające na planowanie i realizację zadań związanych z pracą działów kadrowych,
- jest świadomy obowiązków i uprawnień działu kadr i płac w zakresie prowadzenia dokumentacji pracowniczej,
- pozna najnowsze interpretacje i stanowiska resortu pracy z zakresu prowadzenia dokumentacji zatrudnieniowej,
- ma umiejętność samokształcenia się oraz potrafi prawidłowo identyfikować i rozstrzygać problemy pojawiające się podczas wykonywania obowiązków pracowniczych związanych z prowadzeniem dokumentacji kadrowej.
Czas trwania
ZAJĘCIA TRWAJĄ 5 GODZIN Z PRZERWAMI.
- Szkolenie odbywa się w godz. 9:30 - 14:30
- Korzystasz z doświadczenia i eksperckiej wiedzy mec. Katarzyny Gospodatrowicz
- Omawiamy zagadnienia związane z prowadzeniem dokumentacji pracowniczej i przechowywaniem ewidencji kadrowej.
- Uczestnictwo poświadczamy imiennym certyfikatem.
Prelegenci
Doświadczona prawniczka i wykładowczyni. Specjalizuje się w prawie pracy. Absolwentka prawa w Europejskim Uniwersytecie we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest radcą prawnym wpisaną w 2012r. na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu (Numer wpisu: WR-2402).
Z Pobi związana od 2021 roku. Prowadzi szkolenia otwarte oraz zamknięte dla firm. Szkoli z zakresu prawa pracy, online i stacjonarnie również w siedzibie zamawiającego. Z jej wiedzy i doświadczenia skorzystało wielu specjalistów pracujących w jednostkach samorządu terytorialnego, instytucjach i organizacjach samorządowych a także korporacjach i przedsiębiorstwach.
Kasia jest wykładowczynią cenioną i lubianą, ma doskonały kontakt z uczestnikami szkoleń. Zajęcia prowadzi w interesujący sposób, chętnie wchodzi w dyskusje, żadnego pytania nie pozostawia bez odpowiedzi. Ponieważ zawsze jest perfekcyjnie przygotowana do zajęć, od uczestników szkoleń otrzymuje bardzo wysokie noty.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
➤ Uczestniczysz w szkoleniu online prowadzonym na żywo.
➤ Przed szkoleniem otrzymasz link do platformy szkoleniowej.
➤ Możesz korzystać z komputera, laptopa, tabletu lub smartfona.
➤ Potrzebujesz głośniki lub słuchawki, stabilne łącze i przeglądarkę internetową.
➤ Nie musisz instalować żadnego oprogramowania.
DOŁĄCZ DO GRUPY, ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ JUŻ TERAZ – ZAPRASZAMY, ZESPÓŁ POLBI
Rejestracja
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 468 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
Aby uczestniczyć w szkoleniu wystarczy tylko dokonać zgłoszenia.
Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem.
Oferujemy odroczone terminy płatności za faktury.
Terminy płatności za faktury
- Termin płatności – 14 dni. Przedsiębiorcy i firmy dokonują wpłaty na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia.
- Termin płatności – 21 dni. Jednostki budżetowe i samorządowe dokonują wpłaty na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia.
- Wpłata przed szkoleniem. Osoby prywatne (osoby fizyczne) dokonują wpłat najpóźniej na dzień przed rozpoczęciem szkolenia lub kursu.
- Nazwa firmy: Polbi Sp. z o.o.
- Ulica i nr: Aleje Jerozolimskie 65/79
- Kod pocztowy: 00-697
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 5260033660