Dyrektywa „plastikowa” w przepisach polskich, czyli nowe wymagania wynikające z single used plastics (SUP) dla opakowań i produktów objętych ustawą – 1-dniowe s

O szkoleniu

Przedstawienie obowiązków dla przedsiębiorców produkujących, oferujących opakowania z tworzyw sztucznych oraz obowiązków przedsiębiorców oferujących towar w opakowaniach, w tym produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych.
Przedstawienie i omówienie zmiany ustawy opakowaniowej obowiązującej od 23 maja 2023 r. w kontekście. rozporządzenia KE w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych.

Dlaczego warto wziąć udział?

Dostosowanie/zaplanowanie/wdrożenie przez przedsiębiorców zmian wynikających z ustawy opakowaniowej oraz dyrektywy KE. Przygotowanie osób odpowiedzialnych za ochronę środowiska, do zgodnego z prawem wypełniania obowiązków w tym zakresie. Określenie obowiązków branży gastronomicznej, w tym rejestru w BDO.

Kto powinien wziąć udział?

Podmioty produkujące opakowania z tworzyw sztucznych. Podmioty oferujące produkty/posiłki w opakowaniach jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych.
Podmioty wprowadzające towar w opakowaniu.

Program szkolenia

Niniejszy program szkolenia stanowi własność intelektualną Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER lub osób trzecich, w których imieniu Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER występuje. Materiał jest poufny i podlega ochronie prawem autorskim. Kopiowanie, przekazywanie osobom trzecim oraz wykorzystanie niezgodne z intencją organizatora szkolenia jest zabronione i stanowi naruszenie prawa. 

 

I.Przedstawienie najważniejszego aktu w zakresie opakowań, tj. dyrektywy 94/62/WE. w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych
- definicje
- obowiązki
- zakres obowiązywania
II.Ustawa z 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – zmiana wprowadzona 24 maja 2023 r.
- definicje ustawowe
- oznaczenia opakowań
- kto ma obowiązek oznaczania opakowań z tworzyw sztucznych
- obowiązki przedsiębiorców wynikające z ustawy
III.Projekt rozporządzenia z 30 listopada 2022 r. Komisji Europejskiej w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Rozporządzenia ma zastąpić dotychczas najważniejszy akt w zakresie opakowań, tj. dyrektywę 94/62/WE.
1. wymogi dotyczące projektowania i składu opakowań
2. zmniejszenie ilości odpadów opakowaniowych o 15% do 2040 roku
3. obowiązek recyklingu opakowań
4. jakie opakowania mają być zakazane
5.standaryzacja kryteriów projektowania opakowań oraz stworzenie obowiązkowych systemów kaucyjnych w zakresie butelek plastikowych i puszek aluminiowych.
6. wytyczne dotyczące opakowań wielokrotnego użytku i wielokrotnego napełniania
7.limity stosowania reklamówek z tworzyw sztucznych
8. obowiązki operatorów platform sprzedażowych
IV. Rozszerzona odpowiedzialność producentów (ROP)
1.projektowania opakowań
2. stworzenie obowiązkowych systemu zwrotu kaucji i butelek plastikowych, puszek aluminiowych
3. jakie rodzaje opakowań muszą być kompostowalne, aby konsumenci mogli je wyrzucać do bioodpadów.
 

W przypadku szkolenia w formule on-line modyfikacji mogą ulec forma i sposób realizacji zaplanowanych dla Państwa ćwiczeń.

Czas trwania

1 dzień

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

-

Rejestracja

szkolenie online
669
+23% VAT
Cena zawiera:
  • zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 690 zł)
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych w celu potwierdzenia rezerwacji.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
  • Ulica i nr: Libelta 1a/2
  • Kod pocztowy: 61-706
  • Miejscowość: Poznań
  • Numer NIP: 7772616176

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
61-706 Poznań, Polska Libelta 1a/2

Organizator

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
61-706 Poznań, Polska
Libelta 1a/2
woj. wielkopolskie
Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER to oddany, profesjonalny zespół fachowców dogłębnie analizujący Państwa potrzeby, działając z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem. SEMPER Szkolenia to instytucja głównie specjalizująca się w real...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!