O szkoleniu
Zapraszamy na szkolenie, które będzie pomocne w przygotowaniu się do skutecznego, efektywnego i terminowego wykorzystania funduszy unijnych.
Udział w szkoleniu będzie wartościowy dla pracowników zajmujących się realizacją projektów po stronie zamawiających oraz dla osób zarządzających, odpowiedzialnych za prawidłowe zorganizowanie jednostki i sprawny przebieg procesów związanych ze skuteczną absorpcją środków unijnych.
Zapraszamy w szczególności:
beneficjentów funduszy unijnych, głównie zobligowanych do stosowania ustawy PZP, jednostek samorządowych, rządowych, szpitali, wojska, instytucji kultury, instytuty badawczych, uczelni państwowych i inne instytucji edukacyjnych, zamawiających sektorowych oraz wszystkich innych jednostek zobligowanych do stosowania ustawy PZP przy realizacji zakupów.
Obecnie do dyspozycji beneficjentów pozostają ogromne środki z KPO, w wysokości 137 mld zł. Aby efektywnie z nich korzystać, ważna jest jak najwyższa zdolność absorpcyjna, czyli zdolność państwa do skutecznego i wydajnego wydatkowania przydzielonych mu zasobów finansowych. Poziom absorpcji zależy m.in. od wiedzy beneficjentów na temat obowiązujących przepisów.
Zapraszamy na szkolenie, na którym omawiamy założenia i zasady korzystania ze środków KPO w kontekście systemu udzielania zamówień publicznych, będącego strategicznym elementem zdolności absorpcyjnej beneficjentów. Szkolenie umożliwi optymalne przygotowanie systemu udzielania zamówień publicznych pod względem organizacyjnym i proceduralnym.
Szkolenie dotyczy pierwszej fazy organizacji i przygotowania beneficjentów do wnioskowania i realizacji projektów finansowanych z funduszy unijnych. Uwzględnienia ono specyfikę założeń programowych, wytycznych i koniecznych czynności beneficjentów na gruncie przepisów Prawa zamówień publicznych. Omawiane zagadnienia przedstawimy na konkretnych przykładach, dzięki czemu uczestnicy będą praktycznie przygotowani do pozyskiwania środków z KPO i realizacji projektów.
Dzięki szkoleniu uczestnicy:
- poznają optymalne rozwiązania organizacyjne i proceduralne systemu udzielania zamówień publicznych, które umożliwią sprawne i efektywne wydatkowanie funduszy unijnych,
- otrzymają praktyczne narzędzia do tworzenia i optymalizacji procedur, ułatwiających skuteczną absorpcję środków unijnych,
- poznają legalne mechanizmy przyspieszenia i optymalizacji procedur zgodnie z Prawem zamówień publicznych,
- przygotują się do realizacji projektów z uwzględnieniem przepisów Prawa zamówień publicznych na podstawie konstruktywnego planu działania – w oparciu o podstawowe, strategiczne informacje.
Korzyści z udziału w szkoleniu:
- przygotowanie się do skutecznego, efektywnego i terminowego wykorzystania funduszy unijnych,
- nabycie umiejętności praktycznego wdrożenia optymalnych rozwiązań organizacyjnych i proceduralnych systemu udzielania zamówień publicznych,
- zwiększenie zdolności absorpcyjnej, czyli skuteczne i wydajne wydatkowanie funduszy unijnych.
- beneficjenci funduszy unijnych, głównie zobligowani do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych
- wszystkie osoby, które zajmują się/chcą zajmować się realizacją projektów z funduszy unijnych po stronie zamawiających, w tym: jednostek samorządowych, rządowych, szpitali, wojska, instytucji kultury, badawczych, uczelni państwowych, innych instytucji edukacyjnych, zamawiających sektorowych oraz wszystkich innych jednostek zobligowanych do stosowania ustawy PZP przy realizacji zakupów,
- osoby zarządzające, które nadzorują proces realizacji projektów z udziałem funduszy unijnych, w celu odpowiedniego zorganizowania jednostki w tym zakresie.
Program szkolenia
1. Identyfikacja potrzeb w kontekście realizacji projektów z funduszy UE – praktyczne narzędzie audytorskie do samooceny
2. Efektywny system absorpcji środków unijnych – co to oznacza i jak go zorganizować
3. Faza planistyczna przedprojektowa, ocena możliwości w kontekście Prawa zamówień publicznych
4. System udzielania zamówień publicznych – identyfikacja jego wszystkich elementów i wskazanie na możliwości usprawnienia, przyspieszenia procedur w oparciu o Prawo zamówień publicznych
5. Zasady kwalifikowalności wydatków w KPO i konieczna odpowiedź przygotowania systemu absorpcji funduszy w jednostce
6. Podstawowe informacje programowe istotne dla organizacji beneficjenta, który chce skorzystać z funduszy unijnych:
- ryzyka
- korekty finansowe
- wyłączenia od stosowania wytycznych
- inne strategiczne informacje w kontekście możliwości wykorzystania unijnych w krótkim czasie
7. Dyskusje grupowe, odpowiedzi na pytania uczestników
Czas trwania
10.00-16.00
Prelegenci
Ekspert zamówień publicznych z wieloletnim doświadczeniem. Wykładowca, doradca, praktyk w zakresie kontroli i audytu, zamówień publicznych oraz zarządzania projektami finansowanymi, w tym inwestycyjnymi ze środków UE. Współpracuje z licznymi jednostkami sektora finansów publicznych i przedsiębiorcami.
- Od 2002 roku prowadzi szkolenia z zakresu zamówień publicznych i audytu dla różnych podmiotów – tylko w ostatnich latach kilka tysięcy godzin szkoleniowych potwierdzonych referencjami. Uzyskała Certyfikat doradcy i szkoleniowca – projekt KIGNET podsieć KIGNET LEX.
- Od 2004 roku Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych.
- Od 2007 reprezentuje strony jako pełnomocnik przed Krajową Izbą Odwoławczą.
- W latach 2004-2007 arbiter z listy Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
- Certyfikowany Audytor wewnętrzny (zaświadczenie Ministra Finansów oraz Certyfikat Dyplomowanego Audytora Wewnętrznego II stopnia Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej).
- Kierownik i wykładowca zaprojektowanych przez siebie studiów podyplomowych o tematyce zamówień publicznych oraz innych kierunków studiów, m.in. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Uniwersytecie Jagiellońskim.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Warszawa
woj. mazowieckie
Warszawa
woj. mazowieckie
Warszawa
woj. mazowieckie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
- bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 5 dni przed terminem
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Przesłanie wypełnionego formularza jest zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie.
- Płatność powinna być przekazana w formie przedpłaty na konto J.G.Training: BRE BANK S.A. - mBank 38 1140 2004 0000 3002 3360 7883.
- Brak dokonania płatności przed terminem szkolenia nie oznacza rezygnacji z udziału w szkoleniu.
- Rezygnacja z udziału w szkoleniu może być dokonana najpóźniej na 5 dni roboczych przed datą szkolenia, wyłącznie w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie lub nieobecność na szkoleniu nie zwalnia od dokonania opłaty.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych i odstąpienia od umowy. W takim przypadku przedpłaty zostaną niezwłocznie zwrócone zgłaszającym a Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe z powodu odwołania szkolenia.
- Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami umowy zawartymi w pkt. 1-5 i akceptujemy je.
- Oświadczamy, że jesteśmy umocowani do zawarcia niniejszej umowy w imieniu wskazanego wyżej podmiotu.
- Nazwa firmy: J.G.Training
- Ulica i nr: Olesińska 21
- Kod pocztowy: 02-548
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 8981505607