O szkoleniu
W większości wykładów czy szkoleń poświęconych problematyce wykluczenia wykonawców w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, zagadnienia obligatoryjnych i fakultatywnych przesłanek wykluczenia są zwykle traktowane łącznie, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia podstaw obligatoryjnych, jako występujących w każdym postępowaniu. Z tego względu przesłanki fakultatywne omawiane są w ograniczonym zakresie. Dlatego proponowane szkolenie koncentruje się właśnie na tych zagadnieniach, w założeniu omawiając szczegółowo mniej znaną problmatykę. Takie podejście do przedmiotowej problematyki pozwala na dokładniejsze omówienie i przedstawienie rzadziej stosowanych przesłanek wykluczenia wykonawców.
Celem szkolenia jest szczegółowe omówienie fakultatywnych przesłanek wykluczenia wykonawców w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i zapewnienie uczestnikom dokładnego omówienie różnorodnych aspektów wiążących się z tymi podstawami. Zakładanym efektem szkolenia jest przekazanie uczestnikom kompetencji w zakresie umiejętności formułowania oraz weryfikacji odpowiednich podstaw wykluczenia wykonawców z postępowania, a z punktu widzenia wykonawców – w zakresie umiejętności unikania wykluczenia z fakultatywnych podstaw.
Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli zamawiających, odpowiedzialnych za formułowanie specyfikacji warunków zamówienia oraz członków komisji przetargowych odpowiadających za weryfikację ofert i dokumentów składanych przez wykonawców w toku postępowania, a także do wykonawców uczestniczących w przetargach, w szczególności osób odpowiedzialnych za przygotowywanie ofert i dokumentów przetargowych od strony formalno-prawnej.
Program szkolenia
- Naruszenie obowiązków dotyczących płatności podatków.
- Naruszenie obowiązków w dziedzinie ochrony środowiska, prawa socjalnego lub prawa pracy.
- Skazanie urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika lub prokurenta.
- Likwidacja, ogłoszono upadłości, układ.
- Poważne naruszenie obowiązków zawodowych.
- Wystąpienie konfliktu interesów.
- Nienależyte wykonywanie istotnych zobowiązań wynikających z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego.
- Wprowadzenie zamawiającego w błąd.
- Bezprawny wpływ na czynności zamawiającego.
- Przedstawienie informacji wprowadzających w błąd. W odniesieniu do każdej z przesłanek omówione zostaną takie zagadnienia, jak:
- szczegółowe warunki zastosowania przesłanki,
- sposób wykazania przesłanki przez wykonawcę,
- sposób wykazania braku wystąpienia przesłanki przez zamawiającego,
- możliwe środki dowodowe,
- orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej.
Czas trwania
od 9:30 do ok. 15:00
Prelegenci
Wojciech Kaliński
Radca prawny (od 1998 r.). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2002 r. doktor nauk prawnych. Ekspert w dziedzinie zamówień publicznych, kierujący praktyką kancelarii w tej dziedzinie. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na etapie tworzenia i weryfikacji specyfikacji istotnych warunków zamówienia, składania ofert w trybie zamówień publicznych, a także reprezentowania zamawiających i wykonawców przed Krajową Izbą Odwoławczą (dawniej przed Zespołami Arbitrów), a także przed sądami okręgowymi.
Ponadto specjalizuje się w zakresie prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem praw rzeczowych (obrót nieruchomościami, problematyka odrębnej własności lokali), kontraktów gospodarczych (umowy dotyczące systemów informatycznych i outsourcingowych) i praw na dobrach niematerialnych (umowy licencyjne).
Autor wielu publikacji w prasie branżowej i naukowej. Stały wykładowca na licznych seminariach i szkoleniach z zakresu prawa cywilnego, prawa teleinformatycznego i zamówień publicznych.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 890 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 990 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Organizatora stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w szkoleniu.
- Zgłaszając udział w szkoleniu zgłaszający zobowiązuje się do uiszczenia umówionej opłaty za szkolenie.
- Opłata realizowana jest przelewem na konto Organizatora na podstawie potwierdzenia udziału oraz faktury pro forma, a płatność wymagana jest przed szkoleniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki.
- Odwołanie zgłoszenia możliwe jest bezkosztowo na nie mniej niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania Organizatora na piśmie (w tym z użyciem poczty elektronicznej). Odwołanie po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
- Brak udziału w szkoleniu nie może być rozumiany jako odstąpienie od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty ceny szkolenia.
- Zgłaszający ma możliwość jednorazowego przeniesienia terminu szkolenia na inny termin (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystania wpłaconej kwoty na inne szkolenie Organizatora pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi, ani w części, ani w całości.
- Organizator zastrzega prawo zmiany terminu i miejsca szkolenia, a także odwołania szkolenia z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego, nie zebranie wystarczającej grupy uczestników). W takiej sytuacji zawiadamia Zgłaszającego o odwołaniu szkolenia na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz zwraca wpłacone kwoty w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego proponuje inny termin/miejsce realizacji szkolenia.
- Nazwa firmy: Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
- Ulica i nr: Ficowskiego 15
- Kod pocztowy: 01-747
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 5260209840