O szkoleniu
Opakowania to także np. palety, folia stretch, klamry metalowe i inne niebędące produktem elementy spinające towary np. na czas transportu. Mogą nimi być również używane powszechnie „reklamówki” z tworzyw sztucznych, ale też różnego rodzaju torby, foldery itp. w szczególności zawierające logo firmy. Jeśli używasz wymienionych powyżej opakowań - dotyczą Cię obowiązki, za których nieprzestrzeganie lub nieprawidłową realizację możesz otrzymać nawet pół miliona złotych kary. Nie zwlekaj z uporządkowaniem tych kwestii w Twojej Firmie.
Dlaczego warto skorzystać z naszej propozycji?
- Przekazujemy rzetelną, praktyczną wiedzę i umiejętności, po przystępnej cenie.
- Posiadamy certyfikowany system zarządzania jakością usług szkoleniowo-rozwojowych (standard SUS 2.0).
- Jesteśmy organizacją wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych przy WUP Katowice.
- Udzielamy rabatów na kolejne szkolenia w naszym Stowarzyszeniu.
- Organizujemy m.in. kameralne szkolenia dla małych grup, sprzyjające wymianie poglądów oraz przedyskutowaniu przez Uczestników Ich własnych problemów i wyjaśnieniu wątpliwości.
- Wykorzystujemy różnorodne metody komunikacji, w tym prezentacje multimedialne, omawianie przykładów, studia przypadków (case studies), warsztaty.
- Zapewniamy Uczestnikom bezpłatnie możliwość indywidualnych osobistych konsultacji z Prelegentem przez godzinę po zakończeniu szkolenia.
- Zapewniamy Uczestnikom bezpłatnie możliwość e-mailowego zadawania pytań Prelegentowi przez kolejne 14 dni po zakończeniu szkolenia.
- W cenie szkolenia udostępniamy Uczestnikom materiały szkoleniowe
- Udział w szkoleniu potwierdzamy imiennym zaświadczeniem o uczestnictwie.
- Stale doskonalimy jakość swoich usług, m.in. dzięki dialogowi z naszymi Klientami oraz ankietom ewaluacyjnym podsumowującym każde szkolenie.
To praktyczne szkolenie adresowane jest głównie do przedsiębiorców wprowadzających na rynek produkty w opakowaniach oraz produkty wymienione w tytule szkolenia, zobowiązane do raportowania przez BDO.
Program szkolenia
Program szkolenia
I. Produkty i towary objęte wpisem do BDO
1. Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi
- Podstawowe definicje – opakowanie, odpady opakowaniowe, środki niebezpieczne.
- Zasadnicze wymagania dotyczące opakowań.
- Obowiązki wytwórców, importerów oraz dokonujących wewnątrzwspólnotowego nabycia produktów w opakowaniach oraz przedsiębiorców prowadzących jednostki handlowe.
- Zwolnienia przedsiębiorców z ustawowych obowiązków – pomoc de minimis.
- Porozumienia dobrowolne w zakresie opakowań wielomateriałowych oraz środków niebezpiecznych w opakowaniach.
- Publiczne kampanie edukacyjne – obowiązki przedsiębiorcy i organizacji odzysku.
- Omówienie projektu zmiany ustawy o opakowaniach w zakresie kaucji, ROP I SUP
2. Baterie i akumulatory, w tym m.in.:
- Podstawowe definicje w zakresie baterii i akumulatorów.
- Zasadnicze wymagania dotyczące baterii i akumulatorów.
- Zwolnienia przedsiębiorców z ustawowych obowiązków – pomoc de minimis.
3. Pojazdy wycofane z eksploatacji:
- Podstawowe definicje w zakresie pojazdów.
- Zasadnicze wymagania dotyczące wprowadzania pojazdów.
4. Sprzęt elektryczny i elektroniczny
- Podstawowe definicje w zakresie sprzętu.
- Zasadnicze wymagania dotyczące wprowadzania sprzętu.
5. Wytwórca odpadów
- Podstawowe definicje w zakresie odpadów.
II. Sprawozdawczość w BDO
- Opakowania i produkty w opakowaniach
- Produkty (oleje, opony, smary)
- Baterie i akumulatory
- Sprzęt elektryczny i elektroniczny
Czas trwania
- 8.15-15.00
(plus możliwość bezpośrednich konsultacji zdalnych dla Uczestników przez 2 godziny po zakończeniu szkolenia)
Prelegenci
Artur Sobiesiek - pracownik urzędu marszałkowskiego, inżynier ochrony środowiska (Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Śląski). Specjalista w zakresie ustawy o opakowaniach i opłaty produktowej, ustawy o bateriach i akumulatorach oraz ustawy o odpadach, a także sprawozdawczości do marszałka województwa. Posiada 10-letnie praktyczne doświadczenie służbowe w zakresie ochrony środowiska, w tym m.in. jako wykładowca/trener (prowadzi szkolenia zamknięte i otwarte dla firm prywatnych i państwowych oraz urzędów, dla różnych grup zawodowych; od wielu lat współpracuje z instytucjami szkoleniowymi w zakresie ochrony środowiska).
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
40-019 Katowice
Krasińskiego 8 / 225
woj. śląskie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
- bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
- konsultacje indywidualne
- 3% przy zgłoszeniu min. 2 osób
- 15% przy zgłoszeniu min. 4 osób
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Warunkiem udziału w wydarzeniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w wydarzeniu i zobowiązania do uiszczenia umówionej opłaty z tytułu uczestnictwa.
- Opłata realizowana jest przelewem na wskazane na fakturze pro forma konto bankowe. Fakturę pro forma przekażemy zgłaszającemu mailowo na 7 dni przed datą wydarzenia.
- Płatność z tytułu uczestnictwa w wydarzeniu wymagana jest przed wydarzeniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki. Prosimy o odpowiednią adnotację w polu uwagi podczas wypełniania formularza zgłoszenia.
- Bezpłatne odwołanie zgłoszenia możliwe jest na 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania nas o rezygnacji za pośrednictwem poczty elektronicznej. Odwołanie uczestnictwa po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
- Brak udziału w wydarzeniu nie stanowi odstąpienia od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty pełnej ceny uczestnictwa.
- Umożliwiamy bezpłatne jednorazowe przeniesienie zgłoszenia na inny termin tego samego wydarzenia (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystanie wpłaconej kwoty na inne nasze wydarzenie pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi w części bądź całości.
- Zastrzegamy sobie prawo wprowadzania niewielkich zmian w programie wydarzenia, a także zmiany terminu i miejsca wydarzenia oraz jego odwołania z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego). W przypadku zaistnienia takiej sytuacji zawiadomimy Zgłaszającego o zmianach na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz dokonamy zwrotu wpłaconych kwot w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego zaproponujemy inny termin/miejsce realizacji wydarzenia.
- Nazwa firmy: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji
- Ulica i nr: Krasińskiego 13
- Kod pocztowy: 40-019
- Miejscowość: Katowice
- Numer NIP: 9542299856
Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz
Dane kontaktowe
Organizator
