O szkoleniu
Szkolenie kierowane do osób, które szukają nowych , skutecznych sposobów promocji swoich produktów i usług. Skupia się na tzw. influencer marketingu, czyli formie reklamy polegającej na wykorzystaniu do promocji rekomendacji osób znanych i popularnych (celebrytów i influencerów działających w popularnych serwisach społecznościowych: instagramerów, tiktokerów youtuberów, blogerów itp.). Zagadnienie influencer marketingu zostanie omówione kompleksowo, nie tylko od strony teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej. Prowadzące – specjalistka od marketingu oraz prawniczka specjalizująca się w social mediach – znają temat zarówno od strony reklamodawcy, jak i influencera. Nie tylko wspierają swoją wiedzą i doświadczeniem agencje reklamowe oraz przedsiębiorców używających tej formy reklamy, ale też same przeprowadzają skuteczne współprace komercyjne ze swoim udziałem, wykorzystując popularność swoich profili społecznościowych.
Temat zostanie zaprezentowany w sposób kompleksowy, od podstaw, zarówno od strony marketingowej, jak i prawnej, z uwzględnieniem rodzajów możliwych strategii biznesowych, porad dotyczących wyboru idealnego influencera, wskazówek dotyczących poszczególnych etapów współpracy z influencerem oraz sposobów tworzenia przekazu reklamowego – aby był zarówno skuteczny, jak i legalny. Uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki instrukcje na temat tego:
- dlaczego warto zainteresować się influencer marketingiem i jakie efekty może przynieść;
- jak dobrać influencera pasującego do swojej marki, produktu lub usługi;
- na której platformie społecznościowej się skupić i jak różnice między nimi wpływają na sposób tworzenia na nich przekazu reklamowego.
Poznają różnice pomiędzy afiliacją, współpracą reklamową, współpracą ambasadorską czy materiałem sponsorowanym – wraz z wadami i zaletami tych rodzajów przekazu reklamowego.
Zapoznają się z pełnym procesem współpracy komercyjnej – od wyboru influencera, przez negocjacje, zawieranie umowy (wraz z aspektami prawnymi tego procesu) i jej realizację.
Otrzymają również porady na temat tego, czego w przekazie reklamowym unikać, aby końcowa kreacja nie została uznana za nieuczciwą praktykę lub czyn nieuczciwej konkurencji.
Szkolenie kierowane do przedsiębiorców, bez względu na formę prowadzenia działalności oraz osób odpowiedzialnych w firmach za marketing i promocję, którzy chcą dowiedzieć się, jak skutecznie promować swoje produkty i usługi w mediach społecznościowych przy użyciu influencerów i celebrytów. Przydatne będzie również dla pracowników agencji kreatywnych, zainteresowanych poszerzeniem swojej oferty o reklamy w mediach społecznościowych.
Program szkolenia
- Wprowadzenie do influencer marketingu
- Czym jest influencer marketing?
- Influencer marketing – dawniej i dziś
- Jak influencerzy wpływają na swoich odbiorców?
- Nano-, mikro-, makro- influencer – różnice
- Rola influencerów w życiu marki
- Rodzaje influencerów
- Na jakich platformach tworzą influencerzy?
- Strategia influencer marketingu
- Influencer marketing a strategia marki
- Cele influencer marketingu dla marki
- Grupa docelowa marki a odpowiedni dobór influencera
- Dobór kanałów komunikacji
- Research influencerów - metody
- Formy i sposoby działań (paczki PR, afiliacja, współprace ambasadorskie, lokowanie produktu, itp)
- Proces współpracy - jak przebiega?
- Etapy współpracy
- Weryfikacja influencera - co i jak sprawdzać?
- Kontakt z influencerem – jak dogadać współpracę?
- Briefing - czym jest i jak go przygotować?
- Kontakt z influencerami
- Weryfikacja i podsumowanie działań (współpracy)
- Założone cele a ich realizacja
- Jak raportować działania?
- Umowa z influencerem - co warto w niej zawrzeć
- Forma zawarcia umowy
- Klauzula poufności – jak ją sformułować
- Prawa autorskie do treści stworzonych w ramach współpracy
- Zgoda na użycie wizerunku
- Wynagrodzenie a barter
- Przekaz reklamowy – zagadnienia prawne
- Oznaczanie współprac i kryptoreklama
- Lokowanie produktu a influencer marketing
- Ograniczenia dotyczące reklam poszczególnych produktów (alkohol, wyroby tytoniowe, produkty lecznicze itp)
- Reklamy a czyny nieuczciwej konkurencji
- Reklamy a nieuczciwe praktyki rynkowe
- Inne istotne regulacje prawne (znaki towarowe, prawo karne itp)
Czas trwania
Prelegenci
Karina Kunc-Urbańczyk
Doktor nauk prawnych, specjalistka z zakresu ochrony programów komputerowych i prawa nowych technologii. Autorka publikacji naukowych i prelegentka konferencji naukowych z zakresu postępowania cywilnego oraz prawa autorskiego i nowych technologii.
Hobbystycznie edukuje na temat przestrzegania prawa w mediach społecznościowych, działając pod marką PrawoWita. Na swoich profilach społecznościowych podpowiada, jak legalnie tworzyć i promować się w Internecie.
Absolwentka Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, od 10 lat zawodowo związana z wymiarem sprawiedliwości. Prowadzi szkolenia o tematyce prawnoautorskiej, sporządza opinie prawne oraz przeprowadza audyty i konsultacje dla przedsiębiorców w zespole „Prawo Małego Biznesu”.
Weronika Modzelewska
Ekspertka marketingu, specjalistka od mediów społecznościowych i wideo marketingu. Autorka szkoleń, kursów i programów grupowych z zakresu marketingu online.
W sieci działa jako Przystanek Internet. Na swoich profilach społecznościowych uczy o marketingu i biznesie w prostym języku. Współpracuje z markami zarówno od strony firmy jak i influencera (na swoim koncie na Instagramie gromadzi ponad 67k osób).
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 890 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 790 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Organizatora stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w szkoleniu.
- Zgłaszając udział w szkoleniu zgłaszający zobowiązuje się do uiszczenia umówionej opłaty za szkolenie.
- Opłata realizowana jest przelewem na konto Organizatora na podstawie potwierdzenia udziału oraz faktury pro forma, a płatność wymagana jest przed szkoleniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki.
- Odwołanie zgłoszenia możliwe jest bezkosztowo na nie mniej niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania Organizatora na piśmie (w tym z użyciem poczty elektronicznej). Odwołanie po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
- Brak udziału w szkoleniu nie może być rozumiany jako odstąpienie od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty ceny szkolenia.
- Zgłaszający ma możliwość jednorazowego przeniesienia terminu szkolenia na inny termin (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystania wpłaconej kwoty na inne szkolenie Organizatora pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi, ani w części, ani w całości.
- Organizator zastrzega prawo zmiany terminu i miejsca szkolenia, a także odwołania szkolenia z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego, nie zebranie wystarczającej grupy uczestników). W takiej sytuacji zawiadamia Zgłaszającego o odwołaniu szkolenia na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz zwraca wpłacone kwoty w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego proponuje inny termin/miejsce realizacji szkolenia.
- Nazwa firmy: Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
- Ulica i nr: Ficowskiego 15
- Kod pocztowy: 01-747
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 5260209840