Informowanie o schematach podatkowych

O szkoleniu

Zapraszamy na praktyczne szkolenie dotyczące problematyki stosowania przepisów o schematach podatkowych, które zostanie przeprowadzone w formie wykładu oraz warsztatów.
Przepisy o schematach podatkowych (MDR) weszły w życie w dniu 1 stycznia 2019 r. Od samego początku nowe regulacje budziły wątpliwości z uwagi na niejasny zakres ich zastosowania. Ustawodawca wprowadził szereg nowych pojęć, które do tej pory nie były znane (np. promotor, korzystający, wspomagający, kryterium głównej korzyści podatkowej). Doświadczenia ostatnich 3 lat pokazały, że wielu podatników nie wie, w jakich sytuacjach mogą pojawić się u nich obowiązki z zakresu MDR. Problemy występują również, co do samego procesu raportowania MDR.
Celem szkolenia jest przedstawienie problemów praktycznych w stosowaniu przepisów o schematach podatkowych (MDR), ale także wskazanie na sankcje związane z niestosowaniem lub nieprawidłowym stosowaniem przepisów. Dodatkowo zostaną zaprezentowane rozwiązania, które w praktyczny sposób pomogą zabezpieczyć się przed ryzykami podatkowymi oraz karnymi. 

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie jest skierowane w szczególności do:

  • doradców podatkowych, 
  • dyrektorów finansowych, 
  • managerów, 
  • osób odpowiadających za rozliczanie podatkowe, 
  • pracowników księgowości,
  • pracowników instytucji finansowych doradzających klientom,
  • wszystkich osób zainteresowanych tematyką szkolenia.

Program szkolenia

09:15

Czas na logowanie.

09:25

Rozpoczęcie, przywitanie gości, informacje techniczne.

Barbara Dąbrowska, project manager, dział konferencji i szkoleń dziennika "Rzeczpospolita"

09:30

Wprowadzenie

Wojciech Niedźwiedzki, Senior Associate, Kancelaria Ożóg Tomczykowski

  • kluczowe definicje z zakresu przepisów o raportowaniu schematów podatkowych i ich interpretacja, w tym co jest uzgodnieniem, kiedy powstaje schemat podatkowy (wykładnia cech rozpoznawczych), 
  • kluczowe kryteria na potrzeby MDR, w tym kryterium kwalifikowanego korzystające i omówienie limitów, po przekroczeniu których mogą znaleźć zastosowanie przepisy o MDR.

10:30

Przerwa

10:45

Wprowadzenie

Wojciech Niedźwiedzki, Senior Associate, Kancelaria Ożóg Tomczykowski

  • kluczowe definicje z zakresu przepisów o raportowaniu schematów podatkowych i ich interpretacja, w tym kto jest promotorem, korzystającym, wspomagającym. 

11:45

Przerwa

13:15

Elektroniczny proces raportowania schematów podatkowych (MDR) – warsztaty

dr Radosław Bulejak, Senior Associate w Kancelarii Ożóg Tomczykowski

  • Formularze MDR-1, MDR-2, MDR-3, MDR-4
  • Przygotowanie formularzy (uzupełnienie, wysyłka)
  • Pełnomocnik szczególny jako składający informację
  • Kalendarium
  • Odpowiedzialność karna

14:15

Przerwa

14:30

Dyskusja, sesja pytań i odpowiedzi, prowadzona w oparciu o przypadki Uczestników

dr Radosław Bulejak, Senior Associate w Kancelarii Ożóg Tomczykowski , Wojciech Niedźwiedzki, Senior Associate, Kancelaria Ożóg Tomczykowski

15:15

Zakończenie.

Czas trwania

1 dzień

Prelegenci

dr Radosław Bulejak

Senior Associate w Kancelarii Ożóg Tomczykowski

Radca prawny; doktor nauk prawnych. Reprezentuje podatników w postępowaniach podatkowych oraz postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych, cywilnych i karnych, wydawania opinii prawnych oraz bieżącego doradztwa dla spółek i przedsiębiorców. W latach 2013-2018 był asystentem sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym we Wrocławiu.
Autor licznych publikacji z zakresu prawa administracyjnego, a także pomocy naukowych dla aplikantów notarialnych i komorniczych. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się jako prelegent podczas konferencji, szkoleń i warsztatów dla przedsiębiorców, pracowników samorządowych oraz asystentów.
Przewodniczący Zespołu ds. Podatków i danin quasi-podatkowych w ramach Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

 

Wojciech Niedźwiedzki

Senior Associate, Kancelaria Ożóg Tomczykowski

Radca prawny, doradca podatkowy. Specjalizuje się w międzynarodowym prawie podatkowym, planowaniu podatkowym oraz reorganizacji przedsiębiorstw z uwzględnieniem aspektów transgranicznych.
Na co dzień zajmuje się doradztwem prawnym i podatkowym związanym z międzynarodowym prawem podatkowym, w tym w zakresie podatku u źródła, transgranicznego opodatkowania, rozliczeń wewnątrzgrupowych, jak również raportowania schematów podatkowych (MDR). Posiada bogate doświadczenie w zakresie planowania podatkowego, zabezpieczania płatności transgranicznych oraz kontroli i postępowań podatkowych oraz sądowo-administracyjnych. Doradza także w obszarze HNWI, w tym dla krajowych i zagranicznych inwestorów prywatnych.
Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (prawo). Ukończył studia podyplomowe – podatki w krajowym i międzynarodowym obrocie gospodarczym w Szkole Głównej Handlowej, jak również studia podyplomowe podatkowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Członek zespołu w Centrum Analiz i Studiów Podatkowych (CASP SGH).
Autor publikacji w Kwartalniku Prawno-Finansowym Uniwersytetu Wrocławskiego, jak również licznych komentarzy eksperckich w prasie branżowej. Wykładowca uniwersytecki z przedmiotów podatkowych. Wyróżniony jako „Key Lawyer” w międzynarodowym rankingu Legal500 w kategorii International Tax.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.

Rejestracja

Cena promocyjna
przy zgłoszeniu do 13 stycznia
1 250
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
Cena standardowa
za osobę po okresie promocji
1 450
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

  1. Zgłoszenie udziału w usłudze edukacyjnej wymaga przesłania wypełnionego formularza rejestracyjnego. Zgłoszenie jest skuteczne pod warunkiem otrzymania od Organizatora potwierdzenia poprzez otrzymanie wiadomości e-mail z potwierdzeniem uczestnictwa w usłudze edukacyjnej. Osoba, która otrzymała potwierdzenia zgłoszenia nabywa status uczestnika (dalej „Uczestnik”).
  2. Potwierdzenie Zgłoszenia skutkuje zawarciem umowy o świadczenie usługi edukacyjnej i stanowi warunek dopuszczenia do usługi edukacyjnej oraz stanowi podstawę do obciążenia Uczestnika opłatą za usługę edukacyjną (dalej „Opłata”).

Wpłaty należy dokonać w terminie 14 (czternastu) dni od daty otrzymania wezwania do dokonania płatności, nie później jednak niż w dniu rozpoczęcia świadczenia usługi edukacyjnej na rachunek Organizatora

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: Rzeczpospolita Konferencje (Gremi Media SA)
  • Ulica i nr: Prosta 51
  • Kod pocztowy: 00-838
  • Miejscowość: Warszawa
  • Numer NIP: 5220103673

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Rzeczpospolita Konferencje (Gremi Media SA)
00-838 Warszawa, Polska
Prosta 51
woj. mazowieckie
„Rzeczpospolita” organizuje rocznie kilkadziesiąt warsztatów i szkoleń poruszających najbardziej aktualne zagadnienia biznesowe i prawne. Naszym głównym założeniem jest użyteczność przekazywanej wiedzy: prezentujemy case studies, praktyc...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!