Intralogistyka 4.0

O szkoleniu

Spotkanie będzie poświęcone najlepszym praktykom w zarządzaniu logistyką wewnętrzną przy wykorzystaniu nowoczesnych systemów i technologii, optymalizacji procesów, podnoszeniu ich efektywności, jakości oraz metod umożliwiających jak najpełniejsze wykorzystanie potencjału ludzkiego.

Dynamiczny rozwój firmy może być motywatorem do optymalizacji procesów logistyki wewnętrznej - gdy jest potrzeba nowego budynku, wydajniejszej technologii i infrastruktury, bardziej efektywnych przepływów i procesów. Rewolucja technologiczna wkracza coraz mocniej do logistyki, co wymaga nie tylko zmiany procesów, ale często także zmiany sposobu myślenia. Nasi eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniem związanym z wprowadzaniem zmian i optymalizacji procesów we własnych firmach.

W programie poruszymy tematy dotyczące organizacji i przebiegu prac projektowych, napotkanych trudności, wyzwań i najlepszych praktyk.

Omówimy drogę do automatyzacji procesów logistyki wewnętrznej od poszukiwania rozwiązań spełniających oczekiwania aż do wdrożenia, ze szczególnym uwzględnieniem przebiegu procesów, a nie tylko dostępnych na rynku automatycznych elementów wyposażenia.

Zaprezentujemy przykładowe rozwiązania mające wpływ na płynność i optymalizację kosztów procesów logistycznych, jak i wyzwań związanych z utrzymaniem ciągłości produkcji.

Kto powinien wziąć udział?

SERDECZNIE ZAPRASZAMY:

 • Dyrektorów, Kierowników, Koordynatorów Działu Logistyki Wewnętrznej
 • Dyrektorów, Kierowników, Koordynatorów Działu Logistyki
 • Dyrektorów, Kierowników, Koordynatorów Magazynowania
 • Kierowników Zespołu Gospodarki Materiałowej i Magazynowej
 • Dyrektorów oraz Kierowników Ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw
 • Dyrektorów oraz Kierowników Produkcji i Magazynów
 • Kierowników i Koordynatorów Działu Przygotowania Produkcji

Program szkolenia

Wiodące tematy:

 • STRATEGIA i praktyka organizacji logistyki wewnętrznej
 • praktyczne wykorzystanie NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII w służbie LW 
 • NARZĘDZIA do zarządzania logistyką wewnętrzną, ich przydatność oraz efektywność 
 • INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA infrastrukturalne, transportowe i systemowe 
 • OPTYMALIZACJA PROCESÓW logistyczno-magazynowych 
 • etapy projektu AUTOMATYZACJI procesów intralogistyki - efekty wdrożenia, KPI, sugestie 
 • wizja TRANSFORMACJI INTRALOGISTYKI w ramach INDUSTRY 4.0 
 • REORGANIZACJA logistyki wewnętrznej/nowa intralogistyka odpowiedzią na ROZWÓJ FIRMY 
 • usprawnienie zarządzania infrastrukturą za pomocą technologii DRONOWYCH 
 • KOMPETENTNY MENEDŻER LOGISTYKI - jak go stworzyć i ukonstytuować?

Czas trwania

3 dni

Prelegenci

Janusz Blinkiewicz

Kierownik Gospodarki Materiałowej, Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Kierownik Gospodarki Materiałowej w Volkswagen Poznań Zakład budowy samochodów Caddy i T6. Z branżą motoryzacyjną związany od ponad 30 lat. W VW Poznań pracuje od powstania Firmy czyli od 1993 roku. Zarządza 150 osobowym zespołem odpowiedzialnym za sterowanie zaopatrzeniem linii produkcyjnych, terminowością dostaw, optymalizacją procesów ze szczególnym uwzględnieniem stabilności oraz kosztów.

Patryk Karpiński

Kierownik Gospodarki Magazynowej i Spedycji, Adamed Pharma S.A.

Z Adamed związany od 2001 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w Grupie Farmacol i SDP Rossmann. Jest modelowym przykładem, jak dzięki zaangażowaniu i pracy nad rozwojem własnych kompetencji można realizować się zawodowo. Na przestrzeni wielu lat przeszedł przez wszystkie szczeble kariery zawodowej, od pracownika operacyjnego, przez magazyniera, lidera zespołu aż do kierownika działu. Swoją codzienną postawą pokazuje jak innowacyjne rozwiązania oraz efektywnie realizowane procesy wpływają na budowanie przewagi konkurencyjnej Adamed. Na co dzień jest odpowiedzialny za kierowanie zespołem realizującym zadania z zakresu gospodarki magazynowej i spedycji oraz za wdrażanie rozwiązań wzmacniających efektywność i innowacyjność podległego obszaru.

Lilianna Kazuś

Kierownik Magazynu, Kimball Electronics Poland Sp. z o.o.

Mgr inż. Technologii żywności, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu jakości, zarządzania logistyką oraz Lean Management. Od początku swojej kariery zawodowej związana z logistyką w różnych jej aspektach (zakupy, transport, magazynowanie). Doświadczenie zdobywane w różnych firmach produkcyjnych, m.in. 6 lat w MAN, w Kimball Electronics Poland od 2014r.

Leszek Kliman

Kierownik Logistyki, Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o.

Menedżer logistyki w Phoenix Contact Wielkopolska w Nowym Tomyślu. Z firmą związany od 12 lat, a z branżą logistyczną od ponad 20. Zarządza zespołem ponad 80 pracowników. Odpowiada za organizację procesów zaopatrzenia i dystrybucji, intralogistyki oraz magazynowania. Często pełni rolę Projekt Menedżera lub Key Usera w projektach logistyczno–informatycznych. Jeden z Project Menedżerów w ramach projektu opracowania i wdrożenia nowej koncepcji logistyki i zaopatrzenia produkcji, zgodnej z założeniami Industry 4.0 w firmie.

Grzegorz Łobodziński

Właściciel, Fotoacc

Absolwent Politechniki Rzeszowskiej, właściciel firmy Fotoacc, członek zespołów projektowych oraz stowarzyszeń przedsiębiorców. Swoje bogate doświadczenie w branży systemów bezzałogowych oraz branży IT potwierdza nie tylko zdobytym wykształceniem ale również wieloletnim stażem w prowadzeniu własnej firmy, której działalność łączy właśnie te dwa sektory. Firma funkcjonuje od 2013 roku i tworzy urządzenia kompleksowo: od projektowania, przez konstruowanie, aż po testy. Autorskie rozwiązanie – Heksakopter X-01 zostało z powodzeniem wdrożone do działań Służb Mundurowych. Oprócz wdrażania rozwiązań dronowych w rolnictwie, Fotoacc skupia się na dopracowaniu kompleksowego rozwiązania do pomiarów powietrza przy użyciu dronów – zarówno pod względem pyłowym jak i chemicznym.Firma aktualnie realizuje wiele projektów, m.in. bezzałogowy robot jeżdżący do pobierania próbek skażonej gleby, wytwarzanie innowacyjnych łączników do rur o przekroju eliptycznym czy opracowanie innowacyjnego wózka dla górskich służb ratowniczych o znacząco poprawionych właściwościach użytkowych i funkcjonalnych. Poza wyżej wymienionymi projektami oraz działalnościami związanymi z realizacją opisywanego projektu Grzegorz Łobodziński swoją wiedzę i doświadczenie łączy czynnym udziałem w działalności Klastra Systemów Bezzałogowych, Klastra IT, organizacją międzynarodowego eventu poświęconego tematyce sektora bezzałogowców i sektorom pokrewnym takim jak IT, automatyka, VR, AR i innym.

Joanna Olejnik

Kierownik Działu Procesów i Systemów Logistycznych, Solaris Bus & Coach Sp. z o.o.

Od ponad 12 lat związana z logistyką – od logistyki zaopatrzenia poprzez logistykę magazynową, aż do obecnych zadań realizowanych w Dziale Procesów i Systemów Logistycznych. Jako kierownik tego obszaru odpowiedzialna za projektowanie, wprowadzanie i usprawnianie procesów logistycznych i magazynowych, poszukiwanie i wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych i informatycznych oraz rozwój narzędzi analitycznych niezbędnych do codziennego raportowania i podejmowania decyzji w całym pionie logistycznym. W swojej dotychczasowej karierze mocno związana z systemem SAP, narzędziami analitycznymi QlikView i Power BI, narzędziami Lean Management oraz metodyką prowadzenia projektów.

Krzysztof Stachowicz

Kierownik sekcji ASRS - Automatycznych systemów magazynowych, AIUT Sp. z o.o. www.aiut.com

20 lat doświadczenia w prowadzeniu projektów inżynierskich. Zakres realizowanych projektów: realizacja kompleksowych projektów ASRS dla europejskich klientów. Główne specjalizacje – intralogistyka, systemy przenośnikowe dla transportu palet i materiałów, systemy nadzoru i kontroli produkcji, relokacje, modernizacje i wdrażanie ASRS.

Piotr Susz

Właściciel - Wiodący Konsultant Logistyczny, LOCURA - USŁUGI DORADZTWA I KONSULTINGU LOGISTYCZNEGO

Mgr inż. logistyki, absolwent studiów Executive MBA na Politechnice Wrocławskiej. Właściciel firmy konsultingowej oraz autor bloga www.logistyczne.info. Aktualnie zaangażowany w kilka projektów logistycznych na terenie całej Polski. Współpracuje jako interim manager, konsultant logistyczny oraz kierownik projektów. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w projektowaniu nowoczesnych systemów logistycznych, audycie logistycznym oraz projektach optymalizujących procesy. Autor szeregu rozwiązań służących do kwalifikacji i oceny pracowników logistyki oraz systemów wynagrodzeń skorelowanych z wynikami śledzonych lokalnych KPI’s. Stały współpracownik magazynów «Logistyka a Jakość» oraz «Nowoczesny Magazyn» oraz Top Autor na portalu https://trans.info.

Wioletta Szozda

Dyrektor Logistyki w Hitachi ASTEMO Sp. z o.o. we Wrocławiu.

Od ponad 20 lat doświadczenie zawodowe w Automotive, głównie w logistyce, ale także na produkcji i lean management. Najdłuższy staż pracy i doświadczenie zdobyte w firmie Faurecia na różnych stanowiskach managerskich. Praca w różnych środowiskach nauczyła ją jak budować logistykę od podstaw, ale przede wszystkim jak poprawiać i usprawniać procesy logistyczne wewnętrzne i zewnętrzne na co dzień, aby poprawić wyniki i optymalizować koszty. Od ponad 3 lat zajmuje stanowisko Dyrektora Logistyki w Hitachi Astemo, zarządza zespołem 70-osobowym i odpowiada za całość procesów logistycznych, począwszy od zamówienia komponentów, planowania produkcji, magazynowanie, dostarczanie na linie produkcyjne, jak i obsługę klienta. Obecnie prowadzi szereg projektów z zakresu intralogistyki m.in. wizualizacja w magazynie, wprowadzenie wizualizacji tras pociągów oraz inwentaryzacje przy użyciu dronów.

Łukasz Warlich

Starszy Specjalista ds. Procesów Logistycznych, Solaris Bus & Coach Sp. z o.o.

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od ponad 10 lat związany z branżą logistyki, a od ponad 8 lat zajmuje stanowiska związane z funkcjonowaniem intralogistyki w firmach z branży automotive. Pracę w Solaris Bus&Coach rozpoczął w 2020 roku i od samego początku brał czynny udział w procesie przygotowań do otwarcia nowego magazynu. Doświadczenie w otwarciach nowych magazynów miał okazję zdobyć przy okazji: uruchomienia magazynu z regałami przejezdnymi (2500 miejsc paletowych), otwarcie magazynu wysyłkowego 1600m2 i jego przeprowadzka do obiektu 3600m2 (około 3500 miejsc paletowych). Ponadto posiada szerokie doświadczenie w projektach związanych z reorganizacją istniejących powierzchni magazynowych od strony infrastruktury i struktury personalnej, a także procesów związanych z zaopatrzeniem stanowisk produkcyjnych.

Kamil Witek

Lider Procesów Logistycznych, Solaris Bus & Coach Sp. z o.o.

Absolwent logistyki i zarządzania produkcją oraz zarządzania projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie logistyczne w różnych branżach na stanowiskach menadżerskich. Od 2019 roku odpowiada w Solaris za zespół realizujący projekty optymalizujące procesy w obszarze logistyki i intralogistyki. Wdraża metodologię prowadzenia projektów oraz nadzoruje portfel projektów logistycznych. Posiadacz certyfikatów Prince2 i Agile Project Management. Prowadził i współpracował przy licznych projektach usprawniających, w tym największym z nich - budowy oraz uruchomienia Nowego Centrum Magazynowego Solaris w aspektach przygotowania infrastruktury oraz procesów logistycznych.

Michał Woźniak

Dyrektor Logistyki, Solaris Bus & Coach Sp. z o.o.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w 3M, gdzie odpowiedzialny był za procesy magazynowe w zakładach produkcyjnych w Polsce. Od 3 lat w Solaris Bus & Coach. W pierwszym roku jako Kierownik Logistyki Magazynowej, odpowiedzialny za realizację procesów magazynowych zgodnie z zasadami bezpieczeństwa BHP i PPOŻ oraz optymalne wykorzystanie zasobów. Również w tym czasie powierzono mu zadanie zaprojektowania nowego centrum magazynowego. Po roku obejmuje stanowisko Dyrektora Logistyki, gdzie odpowiada za realizacje projektów optymalizujących procesy logistyczne, zarządzanie łańcuchem dostaw, procesy magazynowe. W tym czasie pełni również rolę jednego z trzech Project Menedżerów w programie NOWA LOGISTYKA, w ramach którego opracowuje i wdraża nowe rozwiązania magazynowania i intralogistyki.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

brak danych

Warszawa

woj. mazowieckie

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
4 750
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
 • serwis obiadowy
 • przerwy kawowe
Zniżki grupowe:
 • 5% przy zgłoszeniu min. 2 osób
 • 7% przy zgłoszeniu min. 3 osób
 • 7% przy zgłoszeniu min. 4 osób
 • 7% przy zgłoszeniu min. 5 osób
 • Rozwiń
Zapisz się
Cena promocyjna
za zgłoszenia do 10.03
4 450
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
 • serwis obiadowy
 • przerwy kawowe
Zniżki grupowe:
 • 5% przy zgłoszeniu min. 2 osób
 • 7% przy zgłoszeniu min. 3 osób
 • 7% przy zgłoszeniu min. 4 osób
 • 7% przy zgłoszeniu min. 5 osób
 • Rozwiń
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Movida conferences s.k.
 • Ulica i nr: al. Ujazdowskie 16 lok. 60
 • Kod pocztowy: 00-557
 • Miejscowość: Warszawa
 • Numer NIP: 7010053467

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Movida conferences s.k.
00-557 Warszawa, Polska
al. Ujazdowskie 16 lok. 60
woj. mazowieckie
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!