O szkoleniu
W dzisiejszych czasach nie da się istnieć w sieci, nie prowadząc mediów społecznościowych. Problem w tym, że aktywne publikowanie na kilku różnych platformach potrafi zająć bardzo dużo czasu. Jak wykorzystać siłę mediów społecznościowych, jednocześnie oszczędzając czas, siły i pieniądze? Tu z pomocą przychodzi tzw. recycling treści, czyli umiejętne publikowanie wcześniej stworzonych materiałów w innej, odświeżonej formie.
Recycling treści: szkolenie łączy wiedzę marketingową i prawniczą, dotyczącą dystrybuowania contentu w Internecie. Uczestnicy szkolenia poznają sposoby na ułatwienie sobie pracy w social mediach i usprawnienie tworzenia treści w najpopularniejszych serwisach: Facebook, Instagram, TikTok, YouTube. Przede wszystkim jednak dowiedzą się, jak robić to legalnie – nie zawsze bowiem licencje aplikacji czy umowy zawierane z usługodawcami pozwalają na swobodne przenoszenie materiałów z platformy na platformę.
Znajomość ryzyk prawnych z taką działalnością związanych pozwoli w przyszłości uniknąć problemów i zadbać o odpowiedni kształt umów zawieranych z content creatorami (grafikami, copywriterami czy videomarkerami). Umożliwi także zadbanie o interesy prawne osób trzecich, których wizerunek czy wypowiedzi publikuje się na swoich kanałach.
Efekty szkolenia: Nabyta wiedza pozwoli w legalny sposób dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, ograniczyć ilość tworzonego contentu i przedłużyć życie materiałów, które zostały kiedyś przez odbiorców uznane za ciekawe i wartościowe, ale już dawno popadły w zapomnienie.
Grupa docelowa: Na szkoleniu skorzystają zwłaszcza pracownicy instytucji i przedsiębiorstw odpowiedzialni za prowadzenie firmowych profili społecznościowych i realizowanie zadań w zakresie promocji i reklamy (zwłaszcza przy ograniczonym budżecie). Kierowane jest do osób zarządzających profilami społecznościowymi i stronami internetowymi swoich firm, social media managerów, social media specjalistów, content creatorów oraz osób świadczących usługi wirtualnego wsparcia dla biznesów online.
Program szkolenia
Część I:
- Wprowadzenie do recyklingu treści
- Definicja recyklingu i redystrybucji treści
- Dlaczego recykling treści jest ważny dla Twojego biznesu
- Wykorzystanie recyklingu treści w praktyce (przykłady)
- Jak wybrać treści główne?
- Kategorie treści, które powinno się tworzyć
- Gdzie się znajduje Twój klient?
- Kategorie treści
- Treści wiralowe a te “na zawsze”
- Praktyczne sposoby recyklingu treści - zastosowania
- Proces generowania pomysłów na content
- Praktyczne narzędzia i strony www
- Społeczność
- Narzędzia AI
- Uporządkowanie treści (po generowaniu)
- Narzędzia do recyklingu treści
- Narzędzia do automatyzacji recyklingu treści
- Narzędzia do monitorowania wyników recyklingu treści
- Analiza wyników i optymalizacja procesu recyklingu treści
- Co dalej?
Część II: Ryzyka prawne
- Recycling autorskich treści
- Czy można przenosić własne treści z miejsca na miejsce?
- Prawo do nienaruszalności treści i formy – czy może stanąć na przeszkodzie?
- Autoplagiat
- Problemy z materiałami zawierającymi muzykę: Licencje aplikacji i serwisów a:
- przenoszenie treści z Tiktoka na inne platformy
- przenoszenie treści z Instagrama na Facebooka
- przenoszenie treści z Instagrama/Facebooka na Tiktoka
- przenoszenie treści z YouTube na inne platformy
- licencje serwisów stockowych, które należy mieć na uwadze – na przykładzie aplikacji Canva
- usuwanie znaków wodnych
- O co zadbać, aby legalnie przenosić treści z miejsca na miejsce treści tworzone wspólnie z innymi osobami
- Live z gośćmi i zaproszonymi ekspertami – co trzeba uwzględnić, żeby móc je zrecyklingować.
- ochrona wizerunku a recycling treści
- ochrona danych osobowych
- Recykling materiałów tworzonych na zamówienie
- treść umów z usługodawcami a przeszkody w recyklingu zamówionych materiałów
- jakie postanowienia warto zawrzeć w umowie z usługodawcą, żeby móc recyklingować zamówione materiały
- portfolio – problemy prawne
Czas trwania
10.00-15.00
Prelegenci
Karina Kunc-Urbańczyk
Doktor nauk prawnych, specjalistka z zakresu prawa mediów społecznościowych. Autorka publikacji naukowych oraz prelegentka ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych z zakresu postępowania cywilnego oraz prawa autorskiego (m.in. na temat e-sportu, sztucznej inteligencji i granic dozwolonego użytku utworów w Internecie).
Autorka modułów o prawie autorskim w kursie online „Przystanek: TikTok dla biznesu”, podręczniku prawnym dla młodzieży „Apteczka prawna: Lex bez łez” (wyd. PWN) oraz tematycznej audycji radiowej dla studentów Politechniki Gliwickiej „Nieznajomość prawa szkodzi”.
Absolwentka Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, od 10 lat zawodowo związana z wymiarem sprawiedliwości, obecnie z wydziałem cywilnym Sądu Rejonowego w Zabrzu. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa cywilnego i własności intelektualnej oraz wspiera przedsiębiorców w zespole „Prawo Małego Biznesu”.
Hobbystycznie edukuje w temacie praw autorskich w mediach społecznościowych, działając pod marką PrawoWita. Na swoich profilach społecznościowych podpowiada, jak legalnie tworzyć i promować się w Internecie.
Weronika Modzelewska
Ekspertka marketingu, specjalistka od mediów społecznościowych i wideo marketingu. Autorka szkoleń, kursów i programów grupowych z zakresu marketingu online.
W sieci działa jako Przystanek Internet. Na swoich profilach społecznościowych uczy o marketingu i biznesie w prostym języku. Współpracuje z markami zarówno od strony firmy jak i influencera (na swoim koncie na Instagramie gromadzi ponad 67k osób).
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- Zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 790 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
- Zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 890 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
- bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
- Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Organizatora stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w szkoleniu.
- Zgłaszając udział w szkoleniu zgłaszający zobowiązuje się do uiszczenia umówionej opłaty za szkolenie.
- Opłata realizowana jest przelewem na konto Organizatora na podstawie potwierdzenia udziału oraz faktury pro forma, a płatność wymagana jest przed szkoleniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki.
- Odwołanie zgłoszenia możliwe jest bezkosztowo na nie mniej niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania Organizatora na piśmie (w tym z użyciem poczty elektronicznej). Odwołanie po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
- Brak udziału w szkoleniu nie może być rozumiany jako odstąpienie od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty ceny szkolenia.
- Zgłaszający ma możliwość jednorazowego przeniesienia terminu szkolenia na inny termin (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystania wpłaconej kwoty na inne szkolenie Organizatora pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi, ani w części, ani w całości.
- Organizator zastrzega prawo zmiany terminu i miejsca szkolenia, a także odwołania szkolenia z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego, nie zebranie wystarczającej grupy uczestników). W takiej sytuacji zawiadamia Zgłaszającego o odwołaniu szkolenia na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz zwraca wpłacone kwoty w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego proponuje inny termin/miejsce realizacji szkolenia.
Masz pytania? Napisz do nas
