O szkoleniu
Budynki, w których prowadzona jest działalność gospodarcza (hale produkcyjne, biura), obiekty użyteczności publicznej, budynki mieszkalne podlegają rygorowi prowadzenia książki obiektu budowlanego. NIe wszyscy zdają sobie sprawę z ciążącego na nich obowiązku co wykazyły przeprowadzone kontrole.
Ten warsztat pomoże uniknąć przykrych pokontrolnych niespodzianek pokazując:
- jak prawidłowo użytkować obiekt budowlany,
- praktyczne aspekty prowadzenia KOP,
- kto może dokonywać kontroli obiektów budowlanych,
- jakie kontrole obiektu właściciel lub zarządca powinien przeprowadzać.
Warsztat skierowany jest do:
- członków i zarządców wspólnot mieszkaniowych,
- zarządców budynków,
- administratorów nieruchomości,
- właścicieli obiektów i budowli (hal, magazynów),
- działów technicznych, administracyjnych w firmach produkcyjnych i usługowych,
- pracowników urzędów – osób, które zarządzają mieniem własności publicznej.
Program szkolenia
- „Utrzymanie i eksploatacja obiektów budowlanych”
- Podstawa prawna prowadzenia książki obiektu budowlanego – Rozporządzenie Ministra Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie książki obiektu budowlanego.
- Wzór i struktura książki obiektu budowlanego prowadzonego dla określonej kategorii obiektu.
- Osoby uprawnione do dokonywania wpisów do książki obiektu budowlanego i jej prowadzenia, właściwe upoważnienie i jego treść – zarządca nieruchomości, pracownik, zleceniobiorca.
- Przeglądy okresowe obiektów budowlanych, zakres przedmiotowy, terminy i zasady ich ujawniania w książce obiektu budowlanego.
- Prawidłowe prowadzenie dokumentacji obiektu budowlanego związanej z książką obiektu budowlanego.
- Zalecenia z przeglądów okresowych obiektu budowlanego – wpisy, termin wykonania i ich prawidłowa dokumentacja, powiadomienie organów nadzoru budowlanego w przypadku ich niewykonania.
- Wpisy do książki obiektów budowlanych związane z przebudowani obiektu, pracami remontowymi, uszkodzeniami i katastrofami budowlanymi.
- Zasady kontynuowania prowadzenia książki obiektu budowlanego w trakcie jego istnienia.
- Organy uprawnione do kontroli obiektów budowlanych w tym do kontroli dokumentacji obiektu budowlanego – sankcje za niewłaściwe utrzymanie obiektu budowlanego dla właściciela zarządcy obiektu przewidziane w przepisach prawa budowlanego.
- Case study z zakresu utrzymania obiektów budowlanych i przykładów właściwych wpisów do książki obiektu budowlanego.
- Orzecznictwo sądowe i praktyka organów kontrolujących dotyczące utrzymania obiektów budowlanych zgodnie z przepisami prawa.
Czas trwania
Prelegenci
EDYTA LORENC-TRĄBA – prawnik z praktyką sądową. Posiada bogate doświadczenie w sprawach związanych z ustanowieniem służebności przesyłu oraz bezumownego korzystania z gruntów. Posiada praktyczne doświadczenie w zakresie wyceny wartości służebności przesyłu co pozwala uniknąć kosztów związanych z przeszacowaniem roszczeń. Uczestniczyła w szeregu projektów inwestycyjnych w branży energetycznej, w tym negocjacjach z właścicielami nieruchomości. Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Śląskim, ukończyła studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości, psychologii, licencjonowany zarządca nieruchomościami, ukończyła również studia podyplomowe na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach na wydziale budownictwa, od wielu lat specjalizującej się w problematyce prawnej dotyczącej gospodarki nieruchomościami, a także postępowania administracyjnego i sądowego związanego z roszczeniami właścicieli gruntów związanych z posadowieniem urządzeń liniowych.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Masz pytania? Napisz do nas
