Jak przygotować spółkę na wejście w estoński CIT?

O szkoleniu

Od 1 stycznia 2023 r. w ryczałcie od dochodów spółek kapitałowych pojawiły się nowe zapisy, będące kolejną rządową propozycją, mającą się przyczynić do zwiększenia elastyczności przedsiębiorców, chcących zacząć korzystać z preferencji związanych z tzw. estońskim CIT.

Dzięki wprowadzonym zmianom przedsiębiorcom łatwiej będzie przygotować się na wejście w estoński CIT, chociaż preferencje podatkowe są obwarowane konkretnymi wymogami, które musi spełnić spółka. Wymogi są nieco bardziej restrykcyjne niż w estońskim pierwowzorze, co nadal powstrzymuje niektórych przedsiębiorców przed wejściem na estoński CIT. Wedle sondażu UCE RESEARCH (przeprowadzonego w 2022 r.) 89,1 proc. respondentów prowadzących spółki zna pojęcie tzw. estońskiego CIT, jednak nadal podchodzi do tematu bardzo nieufnie.

Ekspert, który poprowadzi webinarium – Radosław Urban, doradca podatkowy z kancelarii KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy – podpowie przedsiębiorcom, na co zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowań do wejścia na estoński CIT. Jakich obowiązków formalnych i dokumentacyjnych powinni dopełnić, aby uniknąć problemów i pułapek związanych z tymi zmianami?

Po części wykładowej przewidziana jest sesja odpowiedzi na pytania zadane na czacie przez uczestników webinarium.

Webinarium skierowane jest do przedsiębiorców (głównie MŚP), kadry menadżerskiej, dyrektorów finansowych, głównych księgowych, księgowych, pracowników działów finansowych i controllingu oraz innych osób zajmujących się podatkami w spółkach.

Dlaczego warto wziąć udział?

Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.

Dzień po webinarium uczestnicy webinarium otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.

Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.

Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII

Kto powinien wziąć udział?
  • pracownicy działu kadr
  • właściciele firm
  • jednostki budżetowe

Program szkolenia

1. Omówienie rodzajów pracy zdalnej: całościowa, hybrydowa, okazjonalna, na żądanie

2. Zasady wprowadzani

1. Korzyści płynące z przejścia na estoński CIT

- odroczenie momentu powstania obowiązku podatkowego

- redukcja podwójnego opodatkowania

2. Warunki i „blokery” wyboru estońskiego CIT. Dlaczego przedsiębiorcy nie chcą przechodzić na estoński CIT?

3. Obowiązki formalne i dokumentacyjne

- zasady prowadzenia księgowości

- korekta wstępna

- oświadczenia i deklaracje

4. Problemy i pułapki związane z estońskim CIT

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.

Czas trwania

11:00-12:00

Prelegenci

Radosław Urban - doradca podatkowy kancelarii KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy S.K.A., specjalizujący się w podatku CIT i PIT oraz opodatkowaniu międzynarodowym: doradzał osobom fizycznym oraz przedsiębiorcom różnych branż i wielkości – od jednoosobowych działalności gospodarczych, przez organizacje pozarządowe po międzynarodowe grupy kapitałowe oraz spółki Skarbu Państwa; opiniował operacje restrukturyzacyjne, wdrażał ulgi innowacyjne, przeprowadzał audyty podatkowe; autor licznych publikacji prasowych (m.in. Rzeczpospolita, Forbes, Dziennik Gazeta Prawna) oraz współautor książek o tematyce podatkowej; prowadzi szkolenia podatkowe. Wykształcenie zdobył na Uniwersytecie Jagiellońskim gdzie ukończył prawo z tytułem magistra. Wpisany na listę doradców podatkowych.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z dostępem do Internetu.
Minimalne wymagania sprzętowe
Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Rejestracja

Szkolenie online
za osobę
169
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

InforAkademia
01-042 Warszawa
Okopowa 58/72
woj. mazowieckie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: InforAkademia
  • Ulica i nr: Okopowa 58/72
  • Kod pocztowy: 01-042
  • Miejscowość: Warszawa
  • Numer NIP: 5272570257

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!