O szkoleniu
Podczas pracy z pacjentem, fizjoterapeuci spotykają się wielokrotnie ze złożonymi problemami, które moją przełożenie na wzrost urazowości, jakości i wydolności ruchu. Problemy często generowane są z wielu poziomów: stopy, kolana, biodra czy kręgosłupa. Ten układ szkolenia pokazuje jak znajdować konkretne obszary oraz korygować je względem siebie. Każda z dysfunkcji i terapii omówiona zostanie w oparciu o badania naukowe, a do każdej z nich przedstawiona zostanie konkretna strategia leczenia.
Cele szkolenia fizjoterapii
- szczegółowa analiza i ocena funkcjonalna kończyny dolnej, biodro -> kolano -> stopa
- ocena prawidłowego timing’u mięśniowego
- zastosowanie mobilizacji z ruchem
- zastosowanie sztywnego tejpowania jako strategii korygującej ustawienie stopy, rzepki w stawie kolanowym, kolana, stawu biodrowego
Zastosowanie w praktyce
- dowiesz się jak ocenić osiowość podczas ruchu i w statyce oraz jak statyczne czy dynamiczne odchylenia mogą przyczyniać się do powstawania wielu dolegliwości
- ocena kontroli mięśniowej
- ocena integralności struktur stabilizujących staw kolanowy
- poznasz jak wykonywać korekcyjne oklejanie jako terapię wspomagającą w wielu dysfunkcjach kończyny dolnej
- będziesz wiedział jak zaprojektować program ćwiczeń domowych
- wykorzystanie EMG w reedukacji nerwowo-mięśniowej
- wykonywanie dynamicznych ćwiczeń korygujących
- wykonywanie dynamicznych ćwiczeń korygujących
Szkolenia skierowane są do:
- fizjoterapeutów, osteopatów, chiropraktyków,
- lekarzy (specjalistów rehabilitacji medycznej i ortopedów)
- studentów (od 3-go roku fizjoterapii).
Kurs zawiera zarówno część teoretyczną jak i praktyczną. Proszę odpowiednio się przygotować do części teoretycznej szkolenia (przebranie).
Program szkolenia
Program leczenia bólu, który został uznany przez wielu fizjoterapeutów na całym świecie został po raz pierwszy wprowadzony przez Jenny McConnell, australijską fizjoterapeutkę (McConnell, 1986).
Podejście to wykorzystuje szczegółowe badanie i ocenę, funkcjonalny program ćwiczeń w celu poprawy kontroli mięśni kończyny dolnej. Aplikacje tejpowania opracowane przez Jenny McConnell są wykorzystywane w celu korekcji ustawienie stawu kolanowego czy też aktywacji mięśni pośladkowych i mają wpływ na całą biomechanikę kończyny dolnej.
Pozycja wyjściowa a ból mięśniowo-szkieletowy – podbudowa teoretyczna, jak ocena statyczna pomaga w badaniu dynamicznym, począwszy od stopy przez kolano a na biodrze skończywszy.
- Wprowadzenie
- Pozycja wyjściowa – Jaki ma wpływ na strukturę i funkcję? Znaczenie bólu i skrócenia adaptacyjnego
- Chód prawidłowy
- Chód zaburzony Badanie w praktyce – ocena postawy i chodu
- Mechanika stopy – fizjologia i patologia
- Demonstracja i ćwiczenia – ocena mechaniki stopy, ruchomości podskokowej i skokowo-goleniowej; korekcja fazy odepchnięcia oraz opadania stępu
Skąd bierze się ból kolana, ból kolana związany ze zmianami zwyrodnieniowymi, ból rzepkowo-udowy, tarcie pasma biodrowo-piszczelowego, podwichnięcia rzepki? Korekcja stawu kolanowego za pomocą oklejania EnduraTape.
- Skąd się bierze ból kolana? Biomechanika bólu rzepkowo-udowego
- Ratunek dla starszego kolana
- Demonstracja i ćwiczenia – ocena położenia składowych stawu kolanowego oraz rzepki, spójność struktur pobocznych
- Terapia bólu stawu kolanowego – ból rzepkowo-udowy, tarcie pasma biodrowo-piszczelowego,nawracające podwichnięcia rzepki,zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego
- Korekcja stawu kolanowego za pomocą oklejania Enduratape
Ocena i terapia stawu kolanowego - kontynuacja, badanie stawu biodrowego, patologia obrąbka stawu biodrowego, leczenie okolicy biodra, mobilizacje i oklejenia, Kontrola motoryczna i trening mięśni kończyny dolnej: kolano i staw biodrowy.
- Korekcja stawu kolanowego za pomocą oklejania Enduratape
- Anatomia i biomechanika w odniesieniu do stawu biodrowego Patologia obrąbka stawu biodrowego
- Leczenie okolicy biodra – tendinopatia pośladkowa, uszkodzenia obrąbka, zapalenie kaletki krętarza, zmiany zwyrodnieniowe
- Kontrola motoryczna i trening mięśni kończyn dolnych: kolano i staw biodrowy
- Kontrola motoryczna, trening mięśni, podatność na leczenie i sprawne ciało strategie terapeutyczne. Obuwie i zaopatrzenie ortopedyczne
- Trening mięśni kręgosłupa i kończyn dolnych
- Praca z pacjentem - Podsumowanie i wnioski
Czas trwania
Prelegenci
Jakub Chudy
Fizjoterapeuta, Instruktor
Jego główne zainteresowania dotyczą tematów związanych z analizą, oceną, korekcją i prewencją urazów w obrębie narządu ruchu. Związany ze sportem zawodowym i amatorskim. Zajmuje się konsultingiem i treningiem młodych sportowców. Współpracował i uczył się od wielu utalentowanych specjalistów, fizjoterapeutów i rehabilitantów.
Michał Hadała
Fizjoterapeuta, Instruktor
Jego główne zainteresowania dotyczą tematów związanych z analizą, oceną, korekcją i prewencją patologii w obrębie narządu ruchu. Przez wiele lat związany ze sportem zawodowym i amatorskim. Jako terapeuta i trener pracuje z fizjoterapeutami na różnych Uniwersytetach w Polsce i na terenie Unii Europejskiej. Zajmuje się konsultingiem i treningiem młodych sportowców. Współpracował i uczył się od wielu utalentowanych specjalistów, fizjoterapeutów i rehabilitantów. Jest autorem wielu publikacji naukowych.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rzeszów
woj. podkarpackie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
- serwis obiadowy
- przerwy kawowe
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
- serwis obiadowy
- przerwy kawowe
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
Pkt. 1.
Zgłoszenie uczestnictwa w kursie należy dokonać za pośrednictwem Formularza zgłoszeniowego oraz telefonicznego potwierdzenia miejsca na kursie z organizatorem.
Pkt. 2.
Kwalifikowanie na listę uczestników szkolenia następuje według kolejności nadchodzących zgłoszeń oraz wpłaceniu zaliczki w wyznaczonym przez organizatora terminie.
Pkt. 3.
Po zamknięciu listy uczestników istnieje możliwość wpisania potencjalnego kandydata na listę rezerwową, a w przypadku rezygnacji osoby zakwalifikowanej lub jej skreślenia z listy uczestników przez organizatora – zakwalifikowania na listę uczestników.
Pkt. 4.
Osoba zakwalifikowana na kurs jest zobowiązana do przesłania dokumentów, zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej, oraz przestrzegania terminu wpłaty. Niedotrzymanie terminu wpłaty skutkuje skreśleniem z listy uczestników.
Pkt. 5.
Wpłaty za kurs należy dokonać na konto lub gotówką osobiście w wyznaczonym terminie, pod rygorem skreślenia z listy uczestników.
Pkt. 6.
W przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w kursie istnieje możliwość zwrotu wpłaty za kurs, z tym, że:
- w razie rezygnacji do 6 tyg. przed rozpoczęciem kursu potrąca się kwotę w wysokości 50% wpłaty.
- w razie rezygnacji do 4 tyg. przed rozpoczęciem potrąca się 100% wpłaconej sumy.
Pkt. 7.
W razie niewystarczającej ilości dokonanych wpłat na 4 tygodnie przed rozpoczęciem kursu organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kursu bez roszczeń finansowych uczestników. Wpłacone kwoty są wówczas zwracane wszystkim uczestnikom kursu lub przenoszone na inny kurs w zależności od woli wpłacającego.
Pkt. 8.
W uzasadnionych przypadkach (zdarzenia losowe, choroba) organizator szkolenia zastrzega sobie możliwość zmiany terminu planowanych szkoleń bez możliwości roszczeń finansowych uczestników.
Pkt. 9.
Rejestracja na nośnikach elektronicznych treści i przebiegu szkolenia przez jego uczestników, dopuszczalna jest wyłącznie za zgodą prowadzącego szkolenie.
Pkt. 10.
Zgłaszający zobowiązuje się przestrzegać niniejszy regulamin od momentu wysłania formularza zgłoszeniowego do organizatora. Nieprzestrzeganie niniejszego regulaminu może wiązać się z natychmiastowym skreśleniem z listy uczestników.
Pkt.11.
Uczestnik jest odpowiedzialny finansowo za spowodowanie szkód w trakcie szkolenia i pokrycia strat w ciągu 7 dni od zakończenia szkolenia.
Pkt.12.
Uczestnik jest zobowiązany do zapoznania się z prawami autorskimi – dokument jest wypełniany i podpisywany indywidualnie przez każdego z uczestników przed rozpoczęciem szkolenia na miejscu
Pkt.13.
Organizatorzy nie zapewniają uczestnikom transportu, zakwaterowania i wyżywienia, chyba że opis szkolenia stanowi inaczej.
Pkt.14.
Osoba wysyłając Zgłoszenie On-Line automatycznie zgadza się z niniejszym Regulaminem Szkoleń oraz akceptuje warunki finansowe i terminy szkolenia. Regulamin obowiązuje uczestnika od momentu wysłania formularza zgłoszeniowego.
Pkt.15.
Nie zapoznanie się przez uczestnika z Regulaminem Szkoleń nie uprawnia osoby do roszczeń sprzecznych z powyższymi postanowieniami, stąd też prosimy o dokładne zapoznanie się z warunkami szkolenia.
- Nazwa firmy: Fizjo-Sport
- Ulica i nr: Stokrotek 10
- Kod pocztowy: 35-604
- Miejscowość: Rzeszów
- Numer NIP: 8133258925