Korupcja jako zagrożenie zewnętrzne i wewnętrzne

O szkoleniu

Celem szkolenia jest identyfikacja korupcji, zapoznanie się z aspektami prawnymi odpowiedzialności oraz przedstawienie zagrożeń i skutków, jakie powoduje zarówno dla finansów, jak i wizerunku instytucji/firmy. Podczas szkolenia słuchacze otrzymają narzędzia do kształtowania postawy antykorupcyjnej i sposobu postępowania w przypadku znalezienia się w sytuacji pokusy, a także służące do ujawniania, wykrywania i identyfikacji tego rodzaju ryzyka. Ponadto odbiorca szkolenia zostanie zaopatrzony w wiedzę z zakresu rodzaju, metod korupcji i sposobów wywierania wpływu na ludzi w tym technik manipulacji.

Na podstawie konkretnych przykładów i spraw, które zostały rozwiązane, a także nagłośnione w środkach masowego przekazu, zostaną zidentyfikowane ryzyka, sygnały ostrzegawcze i sytuacje, które umożliwiły zaistnienie tego rodzaju nadużyć.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest do pracowników różnego szczebla zatrudnionych w instytucjach państwowych, jak i podmiotach gospodarczych, którzy zarówno mogą być narażeni na tego rodzaju pokusy, jak i zajmują się zapobieganiem i ujawnianiem tego rodzaju sytuacji.

Program szkolenia

  • Co to jest korupcja w kontekście prawnym, karnym i majątkowym.
  • Obszary występowania korupcji, podłoże.
  • Omówienie najnowszych i najczęstszych metod łapownictwa, na przykładzie spraw rozwiązanych. Omówienie oraz wskazanie przyczyn umożliwiających realizację pokusy korupcyjnej.
  • Techniki wywierania wpływu na ludzi, w tym techniki manipulacji, symulacje.
  • Analiza i studium przypadków.
  • Jak dostrzegać sygnały, które mogą świadczyć o korupcji i je weryfikować.
  • Zapobieganie i wykrywanie korupcji – algorytm podejmowanych czynności.

Czas trwania

1 dzień

Prelegenci

Praktycy, eksperci organów ścigania z kilkunastoletnim doświadczeniem i przeszkoleniem, w tym międzynarodowym.

Wszelkie prawa autorskie związane z tematem, koncepcją i programem szkolenia są zastrzeżone przez autora. Kopiowanie, wykorzystywanie i upowszechnianie bez jego zgody jest niedozwolone i chronione prawem.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
595
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa
Sienna 93 lok. 35
woj. mazowieckie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa Sienna 93 lok. 35
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!