Książka Obiektu Budowlanego (KOB) w praktyce. Jak prawidłowo dokonywać wpisów w książce obiektu budowlanego i załączać wymagane dokumenty - 1-dniowe szkolenie.

O szkoleniu

Cel szkolenia

Wskazanie podstaw prawnych związanych z utrzymaniem i eksploatacją obiektów budowlanych przez właścicieli i zarządców nieruchomości, omówienie zakresu przedmiotowego i podmiotowego obowiązujących przepisów prawa budowlanego i rozporządzenia do prawa budowlanego o prowadzeniu książki obiektu budowlanego wraz z wskazaniem zasad dokonywania wpisów do książki i jej prawidłowego prowadzenia. Przedstawienie procedury utrzymywania pełnej dokumentacji obiektu budowlanego wymaganej przez przepisy prawa. Omówienie na przykładach jak prawidłowo dokonywać wpisów w książce obiektu budowlanego i załączać wymagane dokumenty, w zależności od rodzaju wpisu i zakresu przedmiotowego wykonanych przeglądów, robót budowlanych i remontów obiektu budowlanego.

Dlaczego warto wziąć udział?

Korzyści dla uczestników

-Możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji w kwestiach KOB.
-Ciekawe materiały szkoleniowe.
-Uzyskanie kompleksowej wiedzy w zakresie książki obiektu budowlanego.
-Nauka praktycznych umiejętności stosowania przepisów.
-Zaletą szkolenia jest możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z przedstawicielami różnorodnych instytucji realizującymi projekty w bliskim dla uczestników środowisku.

Kto powinien wziąć udział?

Grupa docelowa

Szkolenie przeznaczone jest dla właścicieli obiektów budowlanych, zarządców nieruchomości, podmiotów sprawujących zarząd powierzony nad nieruchomościami i obiektami budowlanymi, osób odpowiedzialnych za utrzymanie obiektów budowlanych w ramach umów o pracę, zlecenia, mianowanie i wykonujących czynności nadzorcze nad utrzymaniem i eksploatacją obiektów budowlanych oraz innych osób związanych z gospodarką nieruchomościami zabudowanymi obiektami.

Program szkolenia

Program szkolenia

1. Rozdział VI ustawy prawo budowlane „Utrzymanie i eksploatacja obiektów budowlanych” – Zakres przedmiotowy i podmiotowy obowiązków wynikających z przepisów w/w rozdziału ustawy.
2. Podstawa prawna prowadzenia książki obiektu budowlanego – Rozporządzenie Ministra Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie książki obiektu budowlanego.
3. Wzór i struktura książki obiektu budowlanego prowadzonego dla określonej kategorii obiektu.
4. Osoby uprawnione do dokonywania wpisów do książki obiektu budowlanego i jej prowadzenia, właściwe upoważnienie i jego treść – zarządca nieruchomości, pracownik, zleceniobiorca.
5. Przeglądy okresowe obiektów budowlanych, zakres przedmiotowy, terminy i zasady ich ujawniania w książce obiektu budowlanego.
6. Prawidłowe prowadzenie dokumentacji obiektu budowlanego związanej z książką obiektu budowlanego.
7. Zalecenia z przeglądów okresowych obiektu budowlanego – wpisy, termin wykonania i ich prawidłowa dokumentacja, powiadomienie organów nadzoru budowlanego w przypadku ich niewykonania.
8. Wpisy do książki obiektów budowlanych związane z przebudowani obiektu, pracami remontowymi, uszkodzeniami i katastrofami budowlanymi.
9. Zasady kontynuowania prowadzenia książki obiektu budowlanego w trakcie jego istnienia.
10. Organy uprawnione do kontroli obiektów budowlanych w tym do kontroli dokumentacji obiektu budowlanego – sankcje za niewłaściwe utrzymanie obiektu budowlanego dla właściciela zarządcy obiektu przewidziane w przepisach prawa budowlanego.
11. Case study z zakresu utrzymania obiektów budowlanych i przykładów właściwych wpisów do książki obiektu budowlanego.
12. Orzecznictwo sądowe i praktyka organów kontrolujących dotyczące utrzymania obiektów budowlanych zgodnie z przepisami prawa.

Czas trwania

1 dzień

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

-

Rejestracja

szkolenie online
zł netto
620
+23% VAT
Cena zawiera:
  • zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 640 zł)
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych w celu potwierdzenia rezerwacji.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
  • Ulica i nr: Libelta 1a/2
  • Kod pocztowy: 61-706
  • Miejscowość: Poznań
  • Numer NIP: 7772616176

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
61-706 Poznań, Polska Libelta 1a/2

Organizator

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
61-706 Poznań, Polska
Libelta 1a/2
woj. wielkopolskie
Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER to oddany, profesjonalny zespół fachowców dogłębnie analizujący Państwa potrzeby, działając z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem. SEMPER Szkolenia to instytucja głównie specjalizująca się w real...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!