O szkoleniu
POZNAJ ZMIANY, JAKIE WPROWADZA KRAJOWA SIEĆ ONKOLOGICZNA (KSO)
- Szkolenie o Krajowej Sieci Onkologicznej w swoich założeniach ma pozwolić na uzyskanie wiedzy na temat funkcjonowania KSO (Krajowa Sieć Onkologiczna).
- Celem szkolenia o KSO jest pomoc w odnalezieniu własnego miejsca w systemie i skutecznym przygotowaniu się do nadchodzących zmian systemu opieki onkologicznej.
- Przygotuj się do zmian i organizuj świadczenia zdrowotne oraz prowadź dokumentację zgodnie z wymogami i zagwarantuj sobie pełne rozliczenie z NFZ.
OMAWIAMY NOWOŚCI W PRZEPISACH O KSO
24 lipca 2024 roku weszło w życie rozporządzenie określające kryteria do kwalifikacji szpitali do Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO). Świadczeniodawcy zostali przyporządkowani do odpowiednich poziomów zabezpieczenia: SOLO I, SOLO II, SOLO III.
Wytyczne związane z nowo utworzoną strukturą i zabezpieczeniem leczenia pacjentów onkologicznych zaczną w pełni obowiązywać od 1 kwietnia 2025 roku, ale już teraz warto rozpocząć przygotowania, które pozwolą sprostać wymogom ustawodawcy, Ministra Zdrowia i NFZ.
Szkolenie dotyczące KSO w syntetyczny i przystępny sposób przedstawia istniejące przepisy i projekty, które już niedługo staną się codziennością świadczeniodawców realizujących świadczenia onkologiczne. Organizacja udzielania świadczeń, sprawozdawczość, kooperacja, jakość i zarządzanie ścieżką pacjenta - to podstawowe elementy, na których oparty jest wykład o KSO.
Zmiany w prawie i wprowadzane nowość często budzą pytania i wątpliwości. Zapraszamy na szkolenie o organizacji świadczeń zdrowotnych po wejściu w życie przepisów ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO).
Szkolenie o KSO zapozna uczestników z aktualnymi przepisami oraz planowanymi zmianami w organizacji i finansowaniu leczenia onkologicznego finansowanego ze środków publicznych za pośrednictwem NFZ.
Szkolenie pozwoli przygotować się do nadchodzących zmian, uwypukli najistotniejsze obszary wymagające dokonania zmian, reorganizacji czy nawiązania współpracy z innymi świadczeniodawcami.
Omówimy perspektywy, możliwości i trudności, które będą pojawiać się w toku realizacji zmian.
Zapraszamy pracowników placówek ochrony zdrowia. odpowiedzialnych za organizację świadczeń zdrowotnych po wejściu w życie przepisów ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO).
Program szkolenia
KRAJOWA SIEĆ ONKOLOGICZNA (KSO) - AGENDA SZKOLENIA
- KSO – wprowadzenie w środowisko prawne i omówienie podstaw prawnych
- Omówienie podstawowych założeń KSO, struktury i kryteriów sieci onkologicznej
- Dokumentacja medyczna i sprawozdawanie świadczeń onkologicznych do NFZ
- Finansowanie świadczeń z zakresu leczenia nowotworów złośliwych
- Koordynacja świadczeń i rola koordynatora w leczeniu onkologicznym
W kompleksowy i syntetyczny sposób omówimy podstawy prawne i wyzwania związane z wprowadzeniem Krajowej Sieci Onkologicznej jako elementu Narodowej Strategii Onkologicznej.
Prześledzimy wymogi zakwalifikowania się jako Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Onkologicznego jednego z trzech poziomów (SOLO I, SOLO II, SOLO III).
Zapoznamy się ze strukturą obejmującą Ośrodki Satelitarne i Ośrodki Kooperacyjne i przeanalizujemy rolę Krajowego Ośrodka Monitorującego.
Czas trwania
Szkolenie trwa 3 godziny zegarowe z przerwami.
Zajęcia rozpoczynamy o godz. 10:00 a zakończenie zaplanowane jest na godz. 13:00.
- Korzystasz z doświadczenia i eksperckiej wiedzy wykładowcy - Pawła Postawskiego
- Poruszamy praktyczne aspekty funkcjonowania KSO (Krajowa Sieć Onkologiczna)
- Uczestnictwo poświadczamy imiennym certyfikatem
Prelegenci
Wykładowca specjalizujący się w nowoczesnym zarządzaniu podmiotami leczniczymi.
Doktor nauk humanistycznych z pięcioletnim doświadczeniem prowadzącego konwersatoria na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ma dziesięcioletnie doświadczenie pracy w pełnoprofilowym, dynamicznie rozwijającym się Centrum Onkologii. Brał udziału w implementacji i wdrażaniu Szybkiej Ścieżki Onkologicznej i związanej z nim DiLO, a ostatnio w zadaniach związanych z zagadnieniami Kompleksowej Opieki Onkologicznej (KON-Pierś, KON-Jelito).Od kilku lat pełni funkcję konsultanta do spraw medycznych w kancelarii adwokackiej.
W Polbi szkoli specjalistów zatrudnionych w jednostkach ochrony zdrowia i NFZ. Prowadzi zajęcia z kontraktowania świadczeń i rozliczeń z NFZ, szkolenia dla Koordynatorów Pacjenta Onkologicznego, oraz szkolenia dotyczące zagadnień związanych z Krajową Siecią Onkologiczną.
Paweł jest pasjonatem tego, co robi. Ma wiedzę, doświadczenie i umie się nimi podzielić. Dodatkowo nieustannie sam się szkoli biorąc udział w wielu projektach edukacyjnych organizowanych między innymi przez Agencję Badań Medycznych, The Global Health Network, czy SGH w Warszawie. Uczestnicy szkoleń są zachwyceni poziomem i sposobem prowadzenia zajęć wystawiając w ankietach najwyższe oceny.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
➤ Masz bezpośredni kontakt z trenerem i możliwość zadawania na bieżąco pytań na czacie
➤ Przed szkoleniem otrzymasz link do platformy szkoleniowej.
➤ Możesz korzystać z komputera, laptopa, tabletu lub smartfona.
➤ Potrzebujesz głośniki lub słuchawki, stabilne łącze i przeglądarkę internetową.
➤ Nie musisz instalować żadnego oprogramowania.
Zarezerwuj czas na szkolenie – Zapraszamy, Zespół Polbi
Rejestracja
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 448 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
Aby uczestniczyć w szkoleniu wystarczy tylko dokonać zgłoszenia.
Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem.
Oferujemy odroczone terminy płatności za faktury.
Terminy płatności za faktury:
➤ Termin płatności – 14 dni. Przedsiębiorcy i firmy dokonują wpłaty na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia.
➤ Termin płatności – 21 dni. Jednostki budżetowe i samorządowe dokonują wpłaty na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia.
➤ Wpłata przed szkoleniem. Osoby prywatne (osoby fizyczne) dokonują wpłat najpóźniej na dzień przed rozpoczęciem szkolenia lub kursu.
Wpłat można dokonywać na nasze konto: Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. 16 2130 0004 2001 0100 9756 0008
Faktury za szkolenia i kursy - E-faktury (PDF) wysyłamy uczestnikom w dniu szkolenia.
- Nazwa firmy: Polbi Sp. z o.o.
- Ulica i nr: Aleje Jerozolimskie 65/79
- Kod pocztowy: 00-697
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 5260033660