O szkoleniu
Od 1 lipca 2022 r. w Niemczech obowiązuje zaktualizowana ustawa o opakowaniach VerpackG2, która m.in. powołała rejestr opakowań LUCID, a teraz rozszerza go o konieczność ewidencji opakowań transportowych.
W związku z powyższym pojawiły się nowe obowiązki, które leżą po stronie podmiotu wysyłającego wyroby w opakowaniach do Niemiec (np. eksportującego swoje wyroby do tego kraju, prowadzącego handel internetowy itp.) oraz oczywiście firm działających na terenie Niemiec. Nowe prawo dotyczy opakowań jednostkowych, transportowych i zbiorczych, wykonanych z różnego rodzaju materiału.
Obowiązek jest niezależny od ilości wprowadzonych opakowań, wyrobów w opakowaniach, obejmuje nie tylko rejestrację ale również zgłaszanie ilości opakowań oraz sprawozdawczość.
Kary za niewywiązywanie się z obowiązków są wysokie i sięgają 200 tys. Euro.
Małe grupy szkoleniowe, możliwość zadawania pytań podczas całego szkolenia (czat, mikrofony), konsultacje poszkoleniowe.
Dlaczego warto skorzystać z naszej propozycji?
- Przekazujemy rzetelną, praktyczną wiedzę i umiejętności, po przystępnej cenie.
- Udzielamy rabatów na kolejne szkolenia w naszym Stowarzyszeniu.
- Posiadamy certyfikowany system zarządzania jakością usług szkoleniowo-rozwojowych (standard SUS 2.0).
- Jesteśmy organizacją wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych przy WUP Katowice.
- Organizujemy m.in. kameralne szkolenia dla małych grup, sprzyjające wymianie poglądów oraz przedyskutowaniu przez Uczestników Ich własnych problemów i wyjaśnieniu wątpliwości.
- Wykorzystujemy różnorodne metody komunikacji, w tym prezentacje multimedialne, omawianie przykładów, warsztaty.
- Zapewniamy Uczestnikom bezpłatnie możliwość indywidualnych, osobistych konsultacji z Prelegentem do 2 godzin po zakończeniu szkolenia.
- Zapewniamy Uczestnikom bezpłatnie możliwość e-mailowego zadawania pytań Prelegentowi przez kolejne 14 dni po zakończeniu szkolenia.
- W cenie szkolenia udostępniamy Uczestnikom materiały szkoleniowe.
- Udział w szkoleniu potwierdzamy imiennym zaświadczeniem o uczestnictwie.
- Stale doskonalimy jakość swoich usług, m.in. dzięki dialogowi z naszymi Klientami oraz ankietom ewaluacyjnym podsumowującym każde szkolenie
Dla specjalistów i innych zainteresowanych osób
Program szkolenia
Program spotkania:
- Podstawa prawna systemu LUCID
- Przedmiotowy zakres ustawy VerpackG
- Nowelizacja ustawy VerpackG2
- Cel ustawy VerpackG2
- Pojęcia ustawowe oraz definicje zagadnień dot. wprowadzania opakowań
- Rozszerzony zakres obowiązków wynikający z nowelizacji VerpackG2
- Podstawowe pojęcia w gospodarce odpadami opakowaniowymi
- Podstawy gospodarowania opakowaniami w przedsiębiorstwie
- Baza danych o odpadach i odpadach opakowaniowych (LUCID):
- Kto ma obowiązek rejestracji?
- Opłata rejestrowa i termin rejestracji
- Obowiązki wynikające z LUCID
- Terminy składania sprawozdań i opłaty rocznej
- Kary za niezrealizowanie obowiązku wynikającego z LUCID
- Operatorzy systemów dualnych
- Metody rozliczania opłaty produktowej
- Analiza sytuacyjna uczestników szkolenia
- Praca w systemie LUCID, zajęcia praktyczne
- Stawki za wprowadzanie opakowań
- Powiązanie z systemem dualnym
- System BDO, a system LUCID
- Case study uczestników - Panel pytań
Czas trwania
9,00.13.45
Prelegenci
- Bartosz Sierżęga - szkolenia z zakresu LUCID/VerpackG2 prowadzi od 2018 roku. Prezes firmy doradczej z woj. lubuskiego. Doktorant Uniwersytetu Zielonogórskiego, ukończył kierunek Inżynieria Środowiska. Doświadczenie zdobywał przy kompleksowym projektowaniu i realizacji systemów grzewczych i wentylacyjnych opartych na odnawialnych źródłach energii. Doświadczenie zgromadzone przy projektach związanych z ograniczaniem niskiej emisji przełożyło się na rozszerzenie zainteresowań o ekologistykę i funkcjonowanie modelu gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Zajmuje się tworzeniem ekologicznych wizerunków firm, zapewniając im wdrożenie najekonomiczniejszych rozwiązań pod kątem gospodarowania odpadami oraz projektując rozwiązania ograniczające zapotrzebowanie energetyczne budynków oraz emisję zanieczyszczeń związanych z wdrażaniem modelu GOZ w przedsiębiorstwach. Audytor wewnętrzny ISO 9001 oraz ISO 14001.
- Nicole Szcześniak - Dyrektor ds. obsługi rynków zagranicznych w firmie doradczej (woj. lubuskie). Na co dzień mieszka i pracuje w Berlinie. Podwójne obywatelstwo i dwa języki rodzime, tj. niemiecki i polski, pozwalają na płynną komunikację z urzędami i operatorami oraz ułatwiają dogłębne zrozumienie przepisów. Specjalizuje się w rozszerzonej odpowiedzialności producenta na rynkach Unii Europejskiej, zarówno w kontekście wprowadzania produktów w opakowaniach jak i sprzętu elektronicznego oraz baterii i akumulatorów.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
- bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
- konsultacje indywidualne
- 3% przy zgłoszeniu min. 2 osób
- 15% przy zgłoszeniu min. 4 osób
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Warunkiem udziału w wydarzeniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w wydarzeniu i zobowiązania do uiszczenia umówionej opłaty z tytułu uczestnictwa.
- Opłata realizowana jest przelewem na wskazane na fakturze pro forma konto bankowe. Fakturę pro forma przekażemy zgłaszającemu mailowo na 7 dni przed datą wydarzenia.
- Płatność z tytułu uczestnictwa w wydarzeniu wymagana jest przed wydarzeniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki. Prosimy o odpowiednią adnotację w polu uwagi podczas wypełniania formularza zgłoszenia.
- Bezpłatne odwołanie zgłoszenia możliwe jest na 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania nas o rezygnacji za pośrednictwem poczty elektronicznej. Odwołanie uczestnictwa po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
- Brak udziału w wydarzeniu nie stanowi odstąpienia od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty pełnej ceny uczestnictwa.
- Umożliwiamy bezpłatne jednorazowe przeniesienie zgłoszenia na inny termin tego samego wydarzenia (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystanie wpłaconej kwoty na inne nasze wydarzenie pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi w części bądź całości.
- Zastrzegamy sobie prawo wprowadzania niewielkich zmian w programie wydarzenia, a także zmiany terminu i miejsca wydarzenia oraz jego odwołania z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego). W przypadku zaistnienia takiej sytuacji zawiadomimy Zgłaszającego o zmianach na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz dokonamy zwrotu wpłaconych kwot w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego zaproponujemy inny termin/miejsce realizacji wydarzenia.
- Nazwa firmy: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji
- Ulica i nr: Krasińskiego 13
- Kod pocztowy: 40-019
- Miejscowość: Katowice
- Numer NIP: 9542299856