Obowiązkowe kontrole okresowe budynków i zasady prowadzenia książki obiektu budowlanego

O szkoleniu

Metodyka

- metoda warsztatowa;
- omawianie przypadków (case study);
- praca z wybranymi aktami prawnymi;
- konsultacje dla uczestników szkolenia.

Dlaczego warto wziąć udział?

Głównym celem szkolenia jest nabycie bądź podwyższenie wiedzy w zakresie przepisów dotyczących obowiązkowych kontroli obiektów budowlanych i zasad prawidłowego prowadzenia "Książek obiektu budowlanego". Poznanie trudnych zagadnień zarządzania oraz procedur stosowanych w kontraktach w zrozumiałym i przystępnym przekazie. Zapoznanie się z zakresem odpowiedzialności uczestników procesu inwestycyjnego, ich zadaniami i rolą oraz możliwymi do wystąpienia ryzyka. Nabycie umiejętności w zakresie prowadzenia książki obiektu budowlanego.

Nabyta wiedza oraz umiejętności pozwolą należycie wykonywać obowiązkowe przeglądy techniczne budynków, oraz przygotują do profesjonalnego dokumentowania przeprowadzonych przeglądów.

Kto powinien wziąć udział?

- zarządcy nieruchomości - budynków (spółdzielczych, komunalnych, usługowych i przemysłowych oraz szkół, przedszkoli itp. obiektów) oraz ich administratorzy
- służby eksploatacyjne, mające obowiązek utrzymania właściwego stanu technicznego budynków i innych obiektów budowlanych.

Program szkolenia

SZKOLENIE POTWIERDZONE!

Program szkolenia

I. Obowiązkowe kontrole okresowe

1. Wprowadzenie do tematu oraz warunki prawne prawidłowego użytkowania obiektów budowlanych.
2. Terminy i zakresy obowiązkowych okresowych kontroli stanu technicznego obiektów budowlanych.
3. Kto może i jakie powinien mieć uprawnienia, aby mógł przeprowadzać kontrole okresowe obiektów budowlanych - czy ich elementów.
4. Obowiązki właścicieli, zarządców i administratorów dotyczące zarządzania obiektami
5. Standardy i procedury przeglądów i obowiązkowych kontroli okresowych obiektów budowlanych  w tym ich poszczególnych elementów i instalacji.
6. Omówienie wzorów obowiązkowych i nieobowiązkowych protokółów kontrolnych z okresowych kontroli oraz przeglądów i badań - m.in.: ,,półrocznych”, ,,rocznych”, ,, pięcioletnich”, instalacji gazowych, elektrycznych, piorunochronnych, przewodów dymowych i wentylacyjnych oraz  pozostałych elementów obiektu
7. Uprawnienia kontrolne organów Nadzoru Budowlanego np. PINB  – zasady kontroli i nakładanie ewentualnych kar.

II. Książka obiektu budowlanego ( KOB)

1. Wstęp – podstawy prawne prowadzenia KOB
2. Wymagania i zasady prowadzenia ("krok po kroku”)
3. Dokumentacja obiektu budowlanego
4. Zmiana sposobu użytkowania – obowiązkowe procedury postępowania
5. Najczęstsze błędy przy prowadzeniu KOB i ich konsekwencje

III. Panel dyskusyjny – odpowiedzi na pytania i konsultacje.

Wszelkie prawa autorskie do powyższego opracowania są zastrzeżone na rzecz autora; jakiekolwiek korzystanie z konstrukcji planu oraz jego powielanie przy użyciu zastosowanych lub zbliżonych znaczeniowo sformułowań jest zabronione bez pisemnej zgody autora.

Czas trwania

Harmonogram szkolenia / 1 dzień / on-line
godz. 09.00 - 10.30 /Rozpoczęcie, zajęcia 2 godz./
godz. 10.30 - 10.45 /przerwa/
godz. 10.45 - 12.15 /c.d. zajęć 2 godz./
godz. 12.15 - 12.45 /przerwa/
godz. 12.45 - 14.00-15.00 /c.d. zajęć 2-3 godz./

Prelegenci

Posiada bogate doświadczenie praktyczne w zarządzaniu nieruchomościami oraz prowadzeniu remontów i przebudów obiektów budowlanych. Licencjonowany zarządca nieruchomości, posiada licencję Nr 7687. Przez wiele lat pracował w firmach deweloperskich, gdzie uczestniczył w realizacji projektów deweloperskich, zarządzał nieruchomościami deweloperskimi, uczestniczył w przekazywaniu nieruchomości wspólnotom mieszkaniowym. Zarządzaniem nieruchomościami zajmuje się od prawie ćwierć wieku. Od 2009 prowadzi własną działalność gospodarczą między innymi w zakresie zarządzania nieruchomościami oraz prowadzeniu remontów i przebudów obiektów budowlanych. Jest członkiem honorowym Stowarzyszenia Przedsiębiorczości w Nieruchomościach, członkiem zwykłym Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości „Warecka”, był członkiem Komisji Odpowiedzialności Zawodowej zarządców nieruchomości. Jest autorem licznych publikacji, w tym książkowych oraz renomowanym wykładowcą na kursach i szkoleniach, w tym prowadzonych dla zarządców nieruchomości, inwestorów oraz administracji i nadzoru budowlanego.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

MS TEAMS

Rejestracja

580
580
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
  • certyfikat uczestnictwa
  • bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
  • konsultacje indywidualne
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zgłoszenia prosimy przesyłać e-mailem, pocztą. Potwierdzenie wysyłamy zgłoszonym uczestnikom e-mailem na 7 dni przed szkoleniem, po potwierdzeniu prosimy o dokonywanie wpłat za szkolenie na konto wskazane w potwierdzeniu. Faktury zostaną przekazane uczestnikom osobiście na szkoleniu lub wysłane pocztą. Istnieje możliwość płatności gotówką w dniu kursu po uzgodnieniu z organizatorem.

Zgłoszenie jest umową uczestnictwa w szkoleniu zawartą pomiędzy Organizatorem a firmą/uczestnikami zgłoszonymi. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie do organizatora zgłoszenia. Odwołanie zgłoszenia musi być dokonane w formie pisemnej lub telefonicznej. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją ze szkolenia. W przypadku wycofania zgłoszenia w terminie do 8 dni przed szkoleniem, zwracamy całą wpłatę; w przypadku rezygnacji w terminie późniejszym niż 8 dni lub niestawienie się na szkoleniu- uczestnik zostanie obciążony kosztem 100% wartości zamówienia. W przypadku odwołania szkolenia zwracamy wpłaconą opłatę. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany prowadzących/ trenerów oraz miejsca szkolenia z przyczyn niezależnych od organizatora.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: Fundacja Promocji Edukacyjnej ORYLION
  • Ulica i nr: Aleja Warszawska 102
  • Kod pocztowy: 20-824
  • Miejscowość: Lublin
  • Numer NIP: 7122882045

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Fundacja Promocji Edukacyjnej ORYLION
20-824 Lublin, Polska Aleja Warszawska 102

Organizator

Fundacja Promocji Edukacyjnej ORYLION
20-824 Lublin, Polska
Aleja Warszawska 102
woj. lubelskie
ORYLION to działająca grupa doradcza, w ramach tej grupy doskonaleniem biznesu zajmuje się Fundacja Promocji Edukacyjnej ORYLION. Instytucją szkoleniowa, działa od 2004 roku. Aktywnie zajmujemy się doskonaleniem zawodowym dla biznesu. ORYLION Ewo...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!