Obrót prawny z zagranicą w sprawach rodzinnych dla urzędników sądowych, metodyka pracy od podstaw

O szkoleniu

  1.    Metody kształcenia:

• pokaz i instruktaż wypełniania formularzy interaktywnych służących do kompletowania wniosków dotyczących egzekucji alimentów, a stanowiących integralną część do omawianego materiału,
• wprowadzenie do praktycznego posługiwania się bazami internetowymi tj:. portal e-sprawiedliwość, internetowa baza HCCH, baza internetowej strony Europejskiej Sieci Sądowej w sprawach cywilnych,
• zapoznanie uczestników z możliwością wykorzystania informacji dotyczących współpracy międzynarodowej zgromadzonych na stronie Sądu Okręgowego w Lublinie, ( redakcja strony własnego autorstwa)
• prezentacja dodatkowych wzorów formularzy zgromadzonych dla potrzeb Samodzielnej Sekcji ds. Obrotu Prawnego z Zagranica Sądu Okręgowego w Lublinie, pomocnych w stosowaniu prawa rodzinnego.

  1. Dyskusja na temat doskonalenia metod pracy w zakresie dochodzenia roszczeń alimentacyjnych z zagranicy oraz międzynarodowej pomocy prawnej .

Środki dydaktyczne: prezentacja materiału.

Uwagi:
W razie potrzeby lub zainteresowania uczestników istnieje możliwość omówienia dodatkowych regulacji unijnych, tj:.

• Dyrektywy Rady nr. 2003/8/WE z 27 stycznia 2003 r. w celu usprawnienia dostępu do wymiaru sprawiedliwości w sporach transgranicznych poprzez ustanowienie minimalnych wspólnych zasad odnoszących się do pomocy prawnej w sporach o tym charakterze,

• Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 655/2014 z dnia 15 maja 2014 r. ustanawiające procedurę europejskiego nakazu zabezpieczenia na rachunku bankowym w celu ułatwienia transgranicznego dochodzenia wierzytelności w sprawach cywilnych i handlowych.

Kto powinien wziąć udział?

Urzędnicy wydziałów rodzinnych i nieletnich sądów rejonowych wykonujący czynności związane z obrotem prawnym z zagranicą. 

Program szkolenia

Omówienie systemu i założeń najważniejszych zagadnień z zakresu obowiązujących przepisów dotyczących międzynarodowego postępowania sądowego w zakresie dochodzenia należności alimentacyjnych, w tym wiodących regulacji unijnych tj.:

• umowy międzynarodowe dwu i wielostronne,

• wybrane przepisy Konwencji Nowojorskiej z 1956 r. o dochodzeniu roszczeń alimentacyjnych za granicą,
• wybrane przepisy Konwencji o uznawaniu i wykonywaniu orzeczeń odnoszących się do obowiązków alimentacyjnych, sporządzonej w Hadze dnia 2 października 1973 r.,
• wybrane przepisy Rozporządzenia Rady (WE) NR 4/2009 z dnia 18 grudnia 2008 r. w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń oraz współpracy w zakresie zobowiązań alimentacyjnych,

• wybrane przepisy Konwencji o międzynarodowym dochodzeniu alimentów rzecz dzieci i innych członków rodziny dnia 23 listopada 2007 r.,

• uznawanie i wykonywanie orzeczeń zagranicznych,

• krótki opis międzynarodowych tytułów wykonawczych,

oraz przepisów krajowych:

• Ustawy z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów,
• przepisów Kodeksu Postępowania Cywilnego.

Czas trwania

9.00-15.00

Prelegenci

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunku Politologia - praca magisterska na temat struktur Unii Europejskiej i wstąpienia Polski do Wspólnoty.
Odbyła studia podyplomowe z zakresu „Prawo Unii Europejskiej” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Wieloletni wykładowca Krajowej Szkoły Sadownictwa i Prokuratury,
Od 2005 r. wykonuje w sądownictwie obowiązki związane z prawem międzynarodowym.
Od 2014 r. pełni funkcję kierownika Samodzielnej Sekcji ds. Obrotu Prawnego z Zagranicą Sądu Okręgowego w Lublinie,
Od 2018 r. pełni funkcję punktu kontaktowego Europejskiej Sieci Sądowej w sprawach cywilnych i handlowych w okręgu apelacji lubelskiej.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Szkolenie na platformie Teams
Szkolenie na platformie Teams

Rejestracja

Cena 1
449
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
  • certyfikat uczestnictwa
  • bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

1. Wypełnienie powyższego formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu prowadzonych przez SEDNO Training szkoleń. Niniejszy formularz zgłoszeniowy/umowa stanowi zgłoszenie udziału w szkoleniu i jest zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie.

2. Płatność powinna być przekazana na konto SEDNO Training: PKO S.A. 63 1020 1013 0000 0902 03 98 7740, po uprzednim otrzymaniu potwierdzenia szkolenia które zostanie wysłane na 3 dni robocze przed terminem szkolenia.

Uwaga! Na wyraźną prośbę klienta – administracji publicznej przysługuje płatność na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia.

3. Brak płatności na konto SEDNO Training przed terminem szkolenia nie oznacza rezygnacji z udziału w szkoleniu.

4. Rezygnacja z udziału w szkoleniu może być dokonana wyłącznie w formie pisemnej najpóźniej na 5 dni roboczych przed datą szkolenia. Rezygnacja w późniejszym terminie lub nieobecność na szkoleniu nie zwalnia od dokonania opłaty za szkolenie.

5. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia oraz do zmiany terminu szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych i odstąpienia od umowy. W takim przypadku płatności zostaną niezwłocznie zwrócone zgłaszającym a Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe z powodu odwołania szkolenia.

6. Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami umowy zawartymi w pkt. 1-5 i akceptujemy je.

7. Oświadczamy, że jesteśmy umocowani do zawarcia niniejszej umowy w imieniu wskazanego wyżej podmiotu.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: SEDNO Training Dorota Bieńkowska
  • Ulica i nr: Lipowa 42 D lok 40
  • Kod pocztowy: 05-803
  • Miejscowość: Pruszków
  • Numer NIP: 5661631042

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

SEDNO Training Dorota Bieńkowska
05-803 Pruszków, Polska Lipowa 42 D lok 40

Organizator

SEDNO Training Dorota Bieńkowska
05-803 Pruszków, Polska
Lipowa 42 D lok 40
woj. mazowieckie
SEDNO Training to firma szkoleniowo-doradcza, która specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych ściśle dopasowanych do potrzeb klientów. Oferujemy szeroki zakres szkoleń z zakresu prawa i kompetencji interpersonalnych, kierowa...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!