Odkryj siebie zawodowo! Warsztat rozwoju kariery

O szkoleniu

Kiedyś za rozwój kariery odpowiadał wyłącznie pracodawca. Wsiadaliśmy do wielkiego samolotu zwanego KARIERĄ, i to pracodawca wcielał się w rolę pilota decydując, w jaki sposób ma wyglądać wspólna podróż zawodowa. My zasiadaliśmy w fotelu pasażera, czasami mniej lub bardziej wygodnie i godziliśmy się na takie warunki.

Dzisiaj rozwój kariery wygląda zupełnie inaczej. Mamy wybór. Wsiadamy do małego samolotu, w którym stajemy się drugim pilotem. I wspólnie z pracodawcą – głównym pilotem decydujemy, w jakim kierunku polecimy. Ta nasza wspólna zawodowa podróż trwa tak długo, dopóty wizja pracodawcy i pracownika jest spójna.

Ale czy Ty wiesz, w jakim kierunku chcesz lecieć? Czy pracodawca zna Twoje plany? Czy jesteś świadom swoich zasobów, ale i marzeń zawodowych, aby pracodawca mógł uwzględnić Twoje potrzeby związane z rozwojem kariery?

Głównym powodem odchodzenia z pracy nie są zawsze pieniądze. Jak podaje Leigh Brahan w książce „7 powodów odchodzenia z pracy” pracownicy bardzo często odchodzą z organizacji ze względu na niedopasowanie swoich umiejętności do stanowiska, brak motywacji oraz nieustalony plan rozwoju kariery.

Jak nie ma zbudowanych fundamentów, upada cały dom. Niektóre firmy wydają olbrzymie pieniądze na skomplikowane procesy, a zapominają o głównych potrzebach związanych z karierą. A taką właśnie wydaje się rozmowa z pracownikiem o jego planach związanych z karierą i nie wywieranie presji (oferowanie tzw. propozycji nie do odrzucenia). Więc odkryj siebie zawodowo i aktywnie uczestnicz w rozwoju swojej kariery.

Szkolenie ma formę warsztatu, na którym wypracowywane są przez uczestników poszczególne kroki związane z odkrywaniem siebie zawodowo.

Dlaczego warto wziąć udział?

Korzyści dla uczestników szkolenia

To szkolenie rozwojowe inne od wszystkich. Zatrzymasz się na chwilę, zrobisz bilans swoich potencjałów i zasobów oraz zaplanujesz swoją karierę w organizacji. Przejdziesz proces mentoringu kariery, dzięki czemu wzrośnie Twoja zawodowa pewność siebie.

 

Korzyści dla organizacji

Zadowolony, świadom swoich wartości i kompetencji pracownik, to zaangażowany pracownik. Wspomniany wcześniej autor podaje, że 80% pracowników, którym firmy zapewniły proces mentoringu, odczuwało silne przywiązanie do firmy. W wypadku pracowników, którym nie zaproponowano procesu, zaangażowanie deklarowało tylko 46%. Dodatkowo, wg Instytutu Gallupa, jeśli pracownicy znają swoje mocne strony, efektywność całego zespołu rośnie o 12%. Naprawdę warto wysłać pracowników na to szkolenie.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie polecamy dla:

  • dla wszystkich pracowników, którzy chcą rozwijać swoją karierę w oparciu o swój potencjał i wartości życiowe.

Program szkolenia

MODUŁ I. PRZEKONANIA O KARIERZE

Czy wiesz, jakie przekonania Ciebie wspierają, a które ograniczają? Przekonania to takie filtry rzeczywistości, które mogą stać się naszą prawdą absolutną i jednocześnie blokować rozwój kariery. W tej części zidentyfikujesz swoje główne hamulce i będziesz pracował nad ich odwróceniem.

MODUŁ II. WARTOŚCI ŻYCIOWE

Czy wiesz, co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne w życiu? Czy znasz swoją hierarchię wartości? Zanim zaczniesz skutecznie i efektywnie wspinać się na drabinę swojego sukcesu, sprawdź, czy ta drabina jest oparta o właściwą ścianę.

Określenie hierarchii swoich wartości życiowych jest rzeczą, o której nie można zapomnieć pracując nad ścieżką kariery. Dlaczego? Bo nie można oddzielić życia zawodowego od życia prywatnego. Musi być harmonia. Wartości życiowe to nasz kompas ułatwiający także zawodowe wybory. W tej części skupimy się na identyfikacji wartości i ustaleniu priorytetów.

MODUŁ III. DIAGNOZA ZASOBÓW: TALENTY, KOMPETENCJE, UMIEJĘTNOŚCI

Zapraszam Cię do remanentu swoich zasobów. W tej części sprawdzisz, co masz w swoim plecaku, który niesiesz w swojej zawodowej podróży. Podsumujesz swoje potencjały i uzupełnisz SWOT indywidualny.

MODUŁ IV. MOTYWACJA

Co sprawia, że codziennie masz siłę iść do pracy? Jakie rzeczy w pracy są dla Ciebie ważne, co w swojej pracy lubisz najbardziej, a jakie elementy warto poprawić? Zaplanuj rozmowę z przełożonym, on nie ma złotej kuli, aby poznać Twoje potrzeby. Proaktywnie zadbaj o komfort swojej pracy.

MODUŁ V. MOJA WYMARZONA ROLA

Gdzie chcesz być za 5 lat? Oj nikt nie lubi takiego pytania szczególnie zadawanego na rozmowie rocznej. Ale czy naprawdę zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Moim zdanie, zdecydowanie warto ? Zmierzysz się także ze swoim wewnętrznym krytykiem, małym sabotażystą, który potrafi namieszać w głowie.

MODUŁ VI. DYLEMATY

Jeśli pojawiły się jakieś dylematy zawodowe, pokażę Tobie w jaki sposób możesz efektywnie je rozwiązać. Wybór opcji od dnia szkolenia już nigdy nie będzie trudny.

MODUŁ VII. CEL I PLANOWANIE

Warsztaty zakończysz wyznaczeniem celu i przygotowaniem planu działania. Bo przecież chodzi o to, aby aktywnie uczestniczyć w rozwoju kariery, jaki może dać Ci Twoja organizacja.

Czas trwania

Szczegółowy harmonogram do uzgodnienia

Prelegenci

Małgorzata Dziubała

Praktyk marketingu i sprzedaży z ponad 20 letnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach i polskich firmach. Strateg biznesu i kariery. 

Człowiek ze świata biznesu. Praktyk marketingu i sprzedaży z ponad 20 letnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach i polskich firmach. Strateg biznesu i kariery. 

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”- Konfucjusz

Wywodzę się ze świata biznesu. Dlatego preferuję praktykę od teorii. Staram się podzielić z uczestnikami szkolenia wiedzą, którą zdobyłam w czasie wieloletniej kariery zawodowej. Szkolę zgodnie z zasadą: mniej gadania, więcej działania. 

Byłam członkiem zespołów oraz zarządzałam zespołami odpowiedzialnymi za rozwój i wdrażanie kompleksowych projektów, wprowadziłam na rynek wiele produktów, przeprowadziłam kilkadziesiąt kampanii reklamowych. Przeszłam przez wiele szczebli organizacji,  dzięki czemu posiadam odpowiednie kompetencje oraz szeroką wiedzę zdobytą na różnych stanowiskach. 

 

Doświadczenie zawodowe

Praktyk marketingu z ponad 20-letnim doświadczeniem w jednej z największych korporacji międzynarodowych Unilever oraz znanej polskiej firmie Sante. Posiadam również kompetencje sprzedażowe - przez kilka lat pracowałam w korporacji w dziale sprzedaży i marketingu handlowego. 

Jestem doświadczonym Dyrektorem Marketingu w branży FMCG. Przez 6 lat byłam szefową marketingu biznesu kulinarnego w UL (marka Knorr i Amino) na Polskę i kraje Bałtyckie, a przez 2 lata stałam na czele Działu Marketingu firmy Sante.  

Pracuję jako konsultant biznesowy. Wspieram firmy i agencje reklamowe w rozwoju. Tworzę strategie marketingowe i koncepty kampanii, kreuję innowacje, rozwijam pomysły na działania w punkcie sprzedaży. 

Jestem autorką wielu artykułów i poradników marketingowych. Pomagam również osobom w planowaniu ich karier zawodowych. Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z pisaniem, uczę w jaki sposób stworzyć swój pierwszy e-book.

Prywatnie

Uwielbiam kreatywność, a zmiany motywują mnie do działania. Marzę, aby na podstawie mojego scenariusza powstał film paradokumentalny. Od lata zakochana jestem w swoim rodzinnym mieście Poznaniu. 

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

To wydarzenie dostępne jest na zamówienie. Termin i miejsce przeprowadzenia zajęć uzgodnisz z organizatorem po złożeniu zamówienia. Organizator przeprowadza zajęcia: stacjonarnie i/lub online

Rejestracja

Szkolenie w siedzibie Klienta
za grupę do 12 os.
6 870
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
  • wsparcie poszkoleniowe Trenera
  • Do podanej ceny szkolenia  zostaną doliczony koszty logistyczne uzależnione od lokalizacji miejsca szkolenia.
  • W przypadku chęci realizacji szkolenia poza siedzibą firmy, na Państwa życzenie, przedstawimy kilka propozycji obiektów w których mogłoby się ono odbyć.
  • Rozwiń
Zapisz się

Organizator

Avenhansen Sp. z o.o.
30-218 Kraków
ul. Podłącze 31
woj. małopolskie
Jesteśmy profesjonalną firmą szkoleniową. Nasz profesjonalizm opiera się na wiedzy o prowadzeniu firmy szkoleniowej i umiejętnościach obsługi naszych Klientów. To również otwartość na informacje płynące do nas z zewnątrz, umiejętność słuchania naszyc...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Jeżeli jesteś zainteresowany podniesieniem kompetencji swoich pracowników zachęcamy do skorzystania z dofinansowania do szkoleń.
REALIZUJEMY SZKOLENIA W RAMACH BAZY USŁUG ROZWOJOWYCH i POZYSKANYCH PRZEZ KLIENTA ŚRODKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO (KFS).

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Avenhansen Sp. z o.o.
30-218 Kraków ul. Podłącze 31
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!