Podatek VAT 2020 – zmiany przepisów od lipca i października 2020

O szkoleniu

Przedmiotem zajęć będą reguły stosowania podatku VAT w aspekcie zmian przepisów od lipca i października 2020, w tym zmian wprowadzonych po nowelizacji COVID-19
Kto powinien wziąć udział?
 • pracowników działów księgowości
 • księgowych i głównych księgowych
 • właścicieli firm
 • doradców podatkowych

Program szkolenia

Zastąpienie stosowania Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług z 2008 r., na rzecz Nomenklatury Scalonej i nowa matryca stawek VAT

 1. czym jest Nomenklatura Scalona i jak będzie funkcjonowała,
 2. PKWiU 2015 dla usług,
 3. korzyści i wątpliwości nowej matrycy stawek,
 4. zmiany stawek od kwietnia 2019 r.
 5. Wiążąca Informacja Stawkowa (WIS) – czym jest i jak będzie działała, przykłady wydanych WIS,
 6. WIS a ochrona podatnika oraz baza WIS.

Skonsolidowana deklaracja VAT i ewidencja w postaci JPK – nowe regulacje obowiązujące od lipca 2020 r.

 1. kto i od jakiego momentu będzie obowiązany składać deklaracje w postaci JPK;
 2. w jaki sposób będą składane e-deklaracje w postaci JPK?
 3. zaostrzenie regulacji dotyczących składania JPK – sankcje za błędy (zliberalizowanie kar po nowelizacji COVID-19),
 4. co z informacją VAT-27, VAT-UE deklaracjami VAT-8, VAT-9M?
 5. nowe rozporządzenie określające sposób prowadzenia ewidencji VAT – nowe symbole dla określonych transakcji jako wymóg poprawności złożonej ewidencji – przegląd poszczególnych kodów GTU i literowych symboli,
 6. jakie są nowe zasady wypełniania JPK_V7M i JPK_V7K, w jaki sposób wypełnić część deklaracyjną (jakie zmiany w porównaniu do obecnej deklaracji) i jak część ewidencyjną (sprzedaż i zakup),
 7. zmiany rozporządzenia – jak ujawniać sprzedaż ewidencjonowaną na kasie rejestrującej i wystawienie do niej faktury – uwaga nowe podejście organów podatkowych w zakresie wystawienia faktury do paragonu z NIP do 450 zł.
 8. WDT i transakcje łańcuchowe – jak stosować nowe regulacje Dyrektywy 112 i rozporządzenia UE wydanego do tego aktu. Czy i kiedy będzie nowelizacja przepisów krajowych? Jak stosować się do transakcji zrealizowanych po 1.1.2020 r.? Nowelizacja przepisów od 1 lipca 2020 r.

  Wymiana kas rejestrujących od 1 lipca 2020 – których podatników dotyczy ten obowiązek, a dla których przedłużono wejście w życie przepisów o kasach on-line (uwaga zmiany po COVID-19)

  Omówienie pozostałych zagadnień w tym m.in. faktury do paragonów – praktyka organów, co nowego w białej liście podatników i MPP (nowelizacja przepisów), pozostałe zmiany w tym obniżenie stawek dla darowizn „sprzętu” medycznego i laptopów dla określonych podmiotów - warunki.

  Pozostałe zmiany przepisów jak i planowane na rok 2021.

  Panel dyskusyjny – możliwość zadawania pytań.

Czas trwania

1 dzień

Prelegenci

Paweł Barnik

Ekonomista. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunkach: Finanse i Bankowość, Stosunki Międzynarodowe oraz podyplomowego Prawa Podatkowego. Jego specjalnością jest podatek od towarów i usług. Paweł Barnik od początku swojej kariery zawodowej związany jest ze szkoleniami, a jego osiągnięcia na tym polu są imponujące. Brał udział w projektach takiego rozmiaru jak współfinansowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów szkolenia dla organów podatkowych i skarbowych.  Szkolił przedstawicieli branż: handlowej, szkolnictwa wyższego, transportu, spedycji i logistyki, farmaceutycznej, turystycznej, wodociągowej, energetycznej, ubezpieczeń społecznych, czy jednostek kulturalnych.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Golden Floor

02-326 Warszawa

al. Jerozolimskie 123A

woj. mazowieckie

Rejestracja

Cena 1
zł + 23% VAT za osobę
540
Cena zawiera:
 • materiały szkoleniowe, notatnik i długopis, przerwy kawowe, lunch, certyfikat
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Russell Bedford Poland Akademia Sp. z o.o.
 • Ulica i nr: al. Jerozolimskie 123A
 • Kod pocztowy: 02-017
 • Miejscowość: Warszawa
 • Numer NIP: 1132836115

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Russell Bedford Poland Akademia Sp. z o.o.
02-017 Warszawa, Polska
al. Jerozolimskie 123A
woj. mazowieckie
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!