O szkoleniu
- pracowników działów księgowości
- księgowych i głównych księgowych
- właścicieli firm
- doradców podatkowych
Program szkolenia
Zastąpienie stosowania Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług z 2008 r., na rzecz Nomenklatury Scalonej i nowa matryca stawek VAT
- czym jest Nomenklatura Scalona i jak będzie funkcjonowała,
- PKWiU 2015 dla usług,
- korzyści i wątpliwości nowej matrycy stawek,
- zmiany stawek od kwietnia 2019 r.
- Wiążąca Informacja Stawkowa (WIS) – czym jest i jak będzie działała, przykłady wydanych WIS,
- WIS a ochrona podatnika oraz baza WIS.
Skonsolidowana deklaracja VAT i ewidencja w postaci JPK – nowe regulacje obowiązujące od lipca 2020 r.
- kto i od jakiego momentu będzie obowiązany składać deklaracje w postaci JPK;
- w jaki sposób będą składane e-deklaracje w postaci JPK?
- zaostrzenie regulacji dotyczących składania JPK – sankcje za błędy (zliberalizowanie kar po nowelizacji COVID-19),
- co z informacją VAT-27, VAT-UE deklaracjami VAT-8, VAT-9M?
- nowe rozporządzenie określające sposób prowadzenia ewidencji VAT – nowe symbole dla określonych transakcji jako wymóg poprawności złożonej ewidencji – przegląd poszczególnych kodów GTU i literowych symboli,
- jakie są nowe zasady wypełniania JPK_V7M i JPK_V7K, w jaki sposób wypełnić część deklaracyjną (jakie zmiany w porównaniu do obecnej deklaracji) i jak część ewidencyjną (sprzedaż i zakup),
- zmiany rozporządzenia – jak ujawniać sprzedaż ewidencjonowaną na kasie rejestrującej i wystawienie do niej faktury – uwaga nowe podejście organów podatkowych w zakresie wystawienia faktury do paragonu z NIP do 450 zł.
-
WDT i transakcje łańcuchowe – jak stosować nowe regulacje Dyrektywy 112 i rozporządzenia UE wydanego do tego aktu. Czy i kiedy będzie nowelizacja przepisów krajowych? Jak stosować się do transakcji zrealizowanych po 1.1.2020 r.? Nowelizacja przepisów od 1 lipca 2020 r.
Wymiana kas rejestrujących od 1 lipca 2020 – których podatników dotyczy ten obowiązek, a dla których przedłużono wejście w życie przepisów o kasach on-line (uwaga zmiany po COVID-19)
Omówienie pozostałych zagadnień w tym m.in. faktury do paragonów – praktyka organów, co nowego w białej liście podatników i MPP (nowelizacja przepisów), pozostałe zmiany w tym obniżenie stawek dla darowizn „sprzętu” medycznego i laptopów dla określonych podmiotów - warunki.
Pozostałe zmiany przepisów jak i planowane na rok 2021.
Panel dyskusyjny – możliwość zadawania pytań.
Czas trwania
Prelegenci
Paweł Barnik
Ekonomista. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunkach: Finanse i Bankowość, Stosunki Międzynarodowe oraz podyplomowego Prawa Podatkowego. Jego specjalnością jest podatek od towarów i usług. Paweł Barnik od początku swojej kariery zawodowej związany jest ze szkoleniami, a jego osiągnięcia na tym polu są imponujące. Brał udział w projektach takiego rozmiaru jak współfinansowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów szkolenia dla organów podatkowych i skarbowych. Szkolił przedstawicieli branż: handlowej, szkolnictwa wyższego, transportu, spedycji i logistyki, farmaceutycznej, turystycznej, wodociągowej, energetycznej, ubezpieczeń społecznych, czy jednostek kulturalnych.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
02-326 Warszawa
al. Jerozolimskie 123A
woj. mazowieckie
Rejestracja
- materiały szkoleniowe, notatnik i długopis, przerwy kawowe, lunch, certyfikat
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.
Masz pytania? Napisz do nas
