Podatki od podstaw – CIT, czyli podatek dochodowy od podstaw

O szkoleniu

W ramach naszego cyklu "Podatki od podstaw" prezentujemy szkolenie dotyczące podatku CIT.

Podatek dochodowy od osób prawnych to niezwykle kompleksowa materia regulująca zobowiązania podatkowe związane z różnego rodzaju działaniami osób prawnych. Mamy tu do czynienia zarówno z kwestiami zasadniczymi jak rozliczanie przychodów i kosztów podatkowych, składanie zeznania, ale również tak skomplikowaną tematyką jak ceny transferowe. Na naszym szkoleniu opowiemy o kluczowych pojęciach z zakresu regulacji w sposób przystępny – nawet o tych najtrudniejszych.

Szkolenie poprowadzi Krzysztof Borkowski, ekspert CRIDO, który od lat zajmuje się podatkiem dochodowym i międzynarodowym prawem podatkowym. Autor licznych komentarzy i artykułów eksperckich, a także licencjonowany doradca podatkowy.
Kto powinien wziąć udział?

Nasze szkolenia kierujemy więc zarówno do prawników, którzy na co dzień mają styczność z kwestiami podatkowymi, jak i dla członków zarządów, pracowników działów finansowych i wszystkich tych, którzy w związku z wykonywaną pracą mają do czynienia z problemami podatkowymi i pragną je lepiej zrozumieć. Kurs „Podatki od podstaw” kierujemy również do osób, które myślą o rozpoczęciu kariery jako doradca podatkowy. „Podatki od podstaw” to także znakomita okazja dla studentów do zdobycia cenionej przez pracodawców wiedzy.

Program szkolenia

 1. Podatnicy CIT — kogo dotyczy obowiązek podatkowy
 2. Koszyki przychodowe
 3. CIT niejedno ma imię, czyli stawki podatkowe
 4. Podstawa opodatkowania i straty podatkowe
 5. Przychody i nie-przychody
 6. Koszty przychodów – KUP i nKUP
 7. Różnice kursowe
 8. Rozwiązania preferencyjne (ulgi)
 9. Rok podatkowy – zeznanie podatkowe i zaliczka na podatek
 10. Reorganizacje
 11. Klauzula GAAR i „mały” GAAR

Czas trwania

10:00-13:30

Prelegenci

Krzysztof Borkowski

Krzysztof specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku dochodowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Brał udział w licznych procesach organizacyjnych realizowanych zarówno dla polskich jak i zagranicznych podmiotów, obejmujących m.in. przekształcenia, łączenia, podziały spółek, transfery przedsiębiorstw bądź ich zorganizowanych części. Wspiera klientów w przeglądach podatkowych oraz w badaniach due diligence. Krzysztof zajmuje się także bieżącym doradztwem podatkowym. Jest autorem artykułów i komentarzy eksperckich. Od początku swojej kariery związany z działem doradztwa podatkowego CRIDO. Krzysztof jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (finanse i rachunkowość) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (prawo). Studiował także na University of Shefiled, School of Law. Posiada uprawnienia doradcy podatkowego.

Gdzie i kiedy

Online 1 czerwiec 2022

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
550
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Crido Szkolenia Sp. z o.o.
00-839 Warszawa
Towarowa 28
woj. mazowieckie
Crido to wiodąca firma doradcza w Polsce działająca w obszarze podatków, prawa, biznesu i innowacji. Prowadzimy działalność od 14 lat i zatrudniamy blisko 250 pracowników skoncentrowanych na wsparciu naszych klientów w rozwoju ich biznesu w kraju i z...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Crido Szkolenia Sp. z o.o.
00-839 Warszawa Towarowa 28
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!