Podatki od podstaw – PIT, czyli wszystko o podatku od osób fizycznych

O szkoleniu

W ramach naszego cyklu „Podatki od podstaw” zapraszamy na szkolenie dotyczące podatku od osób fizycznych.

PIT jest podatkiem powszechnym, z którym w taki czy inny sposób każdy z nas się zetknął, np. wypełniając zeznanie roczne. Prawidłowe zrozumienie zasad opodatkowania, obowiązków ciążących na nas jako podatnikach, a także przysługujących nam ulgach podatkowych pomaga w prawidłowym, a zarazem racjonalnym regulowaniu zobowiązań podatkowych z tego tytułu. PIT znajduje zastosowanie również w przypadku przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub działalność w formie spółek jednoosobowych. Dla nich również prawidłowe rozumienie przepisów PIT-owskich jest kluczowe. Nasze szkolenie pomoże zrozumiepodstawy regulacji dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych, a wiedza taka z pewnością pozwoli spać spokojnie.

Szkolenie poprowadzi ekspert CRIDO, Rafał Frączyk, który na co dzień zajmuje się podatkiem od osób fizycznych, a także prawem ubezpieczeń społecznych i innych obszarów związanych z kapitałem ludzkim.

Kto powinien wziąć udział?

Nasze szkolenia kierujemy więc zarówno do prawników, którzy na co dzień mają styczność z kwestiami podatkowymi, jak i dla członków zarządów, pracowników działów finansowych i wszystkich tych, którzy w związku z wykonywaną pracą mają do czynienia z problemami podatkowymi i pragną je lepiej zrozumieć. Kurs „Podatki od podstaw” kierujemy również do osób, które myślą o rozpoczęciu kariery jako doradca podatkowy. „Podatki od podstaw” to także znakomita okazja dla studentów do zdobycia cenionej przez pracodawców wiedzy.

Program szkolenia

 1. PIT – wprowadzenie
 2. Rezydencja podatkowa
 3. Stawki – PIT i ryczałt
 4. Danina solidarnościowa
 5. JDG / spółki osobowe
 6. Koszty uzyskania przychodów
 7. Ubezpieczenia społeczne
 8. Numery identyfikacyjne
 9. Zeznania roczne
 10. Exit Tax

Czas trwania

10:00-13:30

Prelegenci

Rafał Frączyk

menedżer w CRIDO

Rafał specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych, prawa ubezpieczeń społecznych i innych obszarów związanych z kapitałem ludzkim. Doradza krajowym i międzynarodowym podmiotom w zakresie elastycznych form wynagradzania (m.in. we wdrażaniu honorariów autorskich i alternatywnych sposobów współpracy z kadrą zarządzającą), skutków podatkowych programów motywacyjnych czy przeglądach PIT i ZUS. Wspiera również klientów w obsłudze międzynarodowych oddelegowań i podróży służbowych, w tym od strony procedur imigracyjnych. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał w jednej z wiodących firm doradztwa podatkowego z tzw. wielkiej czwórki. Rafał ukończył z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym (nr wpisu 13358). Rafał posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych, ubezpieczeń społecznych i procedur imigracyjnych, a także delegowania pracy oraz budowania relacji z klientem.  

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
550
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Crido Szkolenia Sp. z o.o.
00-839 Warszawa
Towarowa 28
woj. mazowieckie
Crido to wiodąca firma doradcza w Polsce działająca w obszarze podatków, prawa, biznesu i innowacji. Prowadzimy działalność od 14 lat i zatrudniamy blisko 250 pracowników skoncentrowanych na wsparciu naszych klientów w rozwoju ich biznesu w kraju i z...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Warunki uczestnictwa:

Warunkiem uczestnictwa przez Uczestnika w Szkoleniu jest: dokonanie przez Klienta zgłoszenia za pośrednictwem Formularza Zgłoszeniowego; zapoznanie się i zaakceptowanie Regulaminu Szkoleń Online CRIDO; dokonanie opłaty za Szkolenie.

Zawarcie umowy wiążącej Organizatora i Klienta, na warunkach określonych w Ofercie oraz w Regulaminie Szkoleń Online CRIDO, następuje w momencie dokonania zgłoszenia za pośrednictwem Formularza Zgłoszeniowego, z zastrzeżeniem wyczerpania miejsc na dane Szkolenie oraz potwierdzenie o przyjęciu zgłoszenia następuje drogą mailową, na adres poczty elektronicznej podany w Formularzu Zgłoszeniowym, najpóźniej na 5 dni roboczych przed planowaną datą Szkolenia. W przypadku zgłoszenia się Klienta w terminie krótszym niż 5 dni roboczych przed planowaną datą Szkolenia, potwierdzenie o przyjęciu zgłoszenia przesłane zostanie niezwłocznie, nie później jednak niż na dzień przed planowaną datą Szkolenia. Dokonanie zgłoszenia później niż na 1 dzień przed datą Szkolenia nie jest możliwe.

Potwierdzenie zawiera imię i nazwisko Klienta i/lub firmę, adres poczty elektronicznej wskazanej przez Klienta, dane identyfikacyjne Klienta, w tym firma oraz adres, szczegółowe informacje dotyczące Szkolenia takie jak nazwę, datę, godzinę, link do szkolenia online oraz numer rachunku bankowego, na który należy dokonać opłaty, a także inne dodatkowe informacje dotyczące Szkolenia.

Opłaty i warunki płatności:

Wszystkie kwoty wymienione w Ofercie są kwotami netto, do których doliczany jest podatek VAT, wg obowiązującej stawki. Uczestnik zobowiązany jest do dokonania opłaty za Szkolenie w terminie maksymalnie 3 dni roboczych przed planowaną datą Szkolenia, a w przypadku dokonania zgłoszenia po upływie tego terminu – nie później niż na 1 dzień przed datą Szkolenia. Za moment płatności uznaje się dzień uznania rachunku bankowego Organizatora.

Brak uiszczenia opłaty za Szkolenia i niewzięcie udziału w Szkoleniu nie jest jednoznaczne z rezygnacją ze Szkolenia.

Klient, akceptując Regulamin Szkoleń Online CRIDO, przyjmuje do wiadomości, że faktury pro forma, faktury VAT, korygujące faktury VAT oraz duplikaty faktur i duplikaty faktur korygujących przesłane zostaną na adres poczty elektronicznej wskazany w Formularzu Zgłoszeniowym. Faktura pro forma zostanie wystawiona w momencie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia dotyczącego Szkolenia oraz przesłana na adres poczty elektronicznej wskazany w Formularzu Zgłoszeniowym. Faktura VAT zostanie wystawiona po przeprowadzeniu Szkolenia oraz przesłana na adres poczty elektronicznej wskazany w Formularzu Zgłoszeniowym. 

Opłaty należy dokonać na konto Organizatora wskazane w otrzymanym potwierdzeniu udziału w Szkoleniu. 

Organizator zastrzega sobie prawo wysłania wezwania do zapłaty na adres poczty elektronicznej podany przez Klienta w Formularzu Zgłoszeniowym.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Crido Szkolenia Sp. z o.o.
 • Ulica i nr: Towarowa 28
 • Kod pocztowy: 00-839
 • Miejscowość: Warszawa
 • Numer NIP: 5272955684

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Crido Szkolenia Sp. z o.o.
00-839 Warszawa Towarowa 28
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!