Podatki od podstaw – VAT 1.0., czyli podstawowy zakres wiedzy na temat podatku od towarów i usług

O szkoleniu

W ramach naszego cyklu "Podatki od podstaw" prezentujemy najważniejsze zasady dotyczące funkcjonowania podatku od towarów i usług. Jest to podatek powszechny, który w takiej czy innej formie płacimy wszyscy, często nie mając tego świadomości. Jednocześnie przepisy o VAT to najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina prawa podatkowego. Ze względu na ścisłe powiązanie podatku VAT z transakcjami gospodarczymi stosowne regulacje muszą nadążać za dynamicznie zmieniającym się światem. W konsekwencji rozumienie konstrukcji podatku VAT przysparza wiele problemów zarówno laikom, jak i praktykom w tej dziedzinie.

Nasze szkolenie ma na celu zapoznanie z fundamentami podatku VAT w sposób prosty, ale zarazem dogłębny. Dzięki temu w przyszłości uczestnicy naszych szkoleń będą mogli osadzać kolejne nowości w podatku VAT na mocnej bazie wiedzy.

Szkolenie poprowadzi Natalia Sabat, ekspertka CRIDO, która na co dzień odpowiada na pytania klientów dotyczące rozmaitych kwestii podatków od towaru i usług. Jednocześnie ma duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń.

Kto powinien wziąć udział?

Nasze szkolenia kierujemy więc zarówno do prawników, którzy na co dzień mają styczność z kwestiami podatkowymi, jak i dla członków zarządów, pracowników działów finansowych i wszystkich tych, którzy w związku z wykonywaną pracą mają do czynienia z problemami podatkowymi i pragną je lepiej zrozumieć. Kurs „Podatki od podstaw” kierujemy również do osób, które myślą o rozpoczęciu kariery jako doradca podatkowy. „Podatki od podstaw” to także znakomita okazja dla studentów do zdobycia cenionej przez pracodawców wiedzy.

Program szkolenia

Mechanizm działania VAT.

Podstawowe pojęcia i zagadnienia:

  • przedmiot opodatkowania
  •  podatnik
  • obowiązek podatkowy
  • miejsce opodatkowania
  • stałe miejsce prowadzenia działalności

Zasada neutralności i odliczenie VAT.

Obrót karuzelowy.

Dokumentacja i raportowanie.

Zmiany w VAT – z ostatnich lat i nadchodzące.

Czas trwania

10:00-14:00

Prelegenci

Marlena Rynio

starszy konsultant w CRIDO

Marlena specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu VAT. Z CRIDO współpracuje od 2017 roku. W swojej dotychczasowej karierze uczestniczyła w projektach związanych z opodatkowaniem przedsiębiorców oraz podmiotów z sektora publicznego. Jej praktyka zawodowa obejmuje bieżące doradztwo podatkowe dla podmiotów polskich i zagranicznych.  Marlena jest absolwentką finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Ma doświadczenie w prowadzeniu szkoleń branżowych, a także jest autorką licznych artykułów specjalistycznych.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
550
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Crido Szkolenia Sp. z o.o.
00-839 Warszawa
Towarowa 28
woj. mazowieckie
Crido to wiodąca firma doradcza w Polsce działająca w obszarze podatków, prawa, biznesu i innowacji. Prowadzimy działalność od 14 lat i zatrudniamy blisko 250 pracowników skoncentrowanych na wsparciu naszych klientów w rozwoju ich biznesu w kraju i z...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Crido Szkolenia Sp. z o.o.
00-839 Warszawa Towarowa 28
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!