O szkoleniu
Cel szkolenia
Główne cele szkolenia mieszczą się w odpowiedziach na pytania dotyczące tego, jak należy prawidłowo podpisać ofertę przetargową w postaci elektronicznej i jak tak podpisaną ofertę prawidło weryfikować?
Korzyści dla uczestników
- Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość uzyskania specjalistycznej wiedzy, dokonania analizy praktycznych przykładów oraz skorzystania z indywidualnych konsultacji.
- Każdy z uczestników otrzyma komplet interesujących materiałów szkoleniowych.
- Utrwalenie przekazanej wiedzy poprzez ćwiczenia, analizę konkretnych przypadków oraz rozwiązywanie trudności z jakimi spotykają się Uczestnicy w codziennej pracy.
- Dyskusja moderowana dla zobrazowania najistotniejszych kwestii.
Grupa docelowa
Grupą docelową są osoby uczestniczące w procesach, postępowaniach, procedurach związaną z obsługą zamówień publicznych w rozumieniu nowego prawa zamówień publicznych (nPzp). Z perspektywy potencjalnych wykonawców (podmiotów składających oferty) – najistotniejsze są kwestie związane ze skutecznością i prawidłowością opatrywania dokumentów, składających się na ofertę, podpisem elektronicznym warunkowanym (co do tego, jaki ma być to podpis i jak składany) szczególnymi ustanowieniami zawartymi w prawie zamówień publicznych. Z perspektywy podmiotów zamawiających – najistotniejsze kwestie związane są z oceną prawidłowości złożenia oferty w aspekcie weryfikacji i walidacji postaci i form elektronicznych (dokumentu elektronicznego i podpisu elektronicznego).
Program szkolenia
Program szkolenia stanowi prawnie chronioną własność intelektualną, a jego przetwarzanie, rozpowszechnianie lub korzystanie z niego bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.
- Pojęcie „oferty” (nPzp) w kontekście pojęć „dokument elektroniczny” oraz „podpis elektroniczny”.
- Jakie są dopuszczalne sposoby komunikacji zamawiającego z wykonawcami.
- Wnioski oraz oświadczenia, które „składa się”, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej.
- Czym się różni „forma elektroniczna” od „postaci elektronicznej”. Czym jest „dokument elektroniczny”.
- Postać elektroniczna „opatrzona” podpisem zaufanym oraz postać elektroniczna „opatrzona” podpisem osobistym.
- Podpis elektroniczny „zwykły” vs zaawansowany podpis elektroniczny vs kwalifikowany podpis elektroniczny vs podpis zaufany vs podpis osobisty. Rodzaje podpisów i sposoby ich weryfikacji w zależności od „progów unijnych”.
- Pełne wyjaśnienie wszystkich aspektów wskazanych w „słynnym już” dokumencie dostępnym w serwisie uzp.gov.pl – „Jak należy podpisać ofertę w postaci elektronicznej”.
- Praktyczne aspekty weryfikacji (walidacji) dokumentów elektronicznych składających się ofertę oraz praktyczne aspekty weryfikacji (walidacji) podpisu elektronicznego. Dokumentowanie procedury walidacji (weryfikacji).
- Forma elektroniczna vs forma pisemna vs forma dokumentowa.
- Czy znaczenie zwrotu „podpisać podpisem elektronicznym” jest tym samym, czym jest znaczenie zwrotu „opatrzeć podpisem elektronicznym” lub „złożyć podpis elektroniczny”?
- Wybór szczególnych ustanowień (wymogów) w ramach komunikacji zamawiającego z wykonawcami, np. obowiązek korzystania z narzędzi i urządzeń komunikacji elektronicznej, które są niedyskryminujące, ogólnie dostępne oraz interoperacyjne; warunki odstąpienia od wymogu użycia środków komunikacji elektronicznej; wymóg użycia narzędzi, urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne.
W przypadku szkolenia w formule on-line modyfikacji mogą ulec forma i sposób realizacji zaplanowanych dla Państwa ćwiczeń.
Czas trwania
1 dzień
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 740 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych w celu potwierdzenia rezerwacji.
- Nazwa firmy: Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
- Ulica i nr: Libelta 1a/2
- Kod pocztowy: 61-706
- Miejscowość: Poznań
- Numer NIP: 7772616176