Prawo pracy dla menedżerów – szkolenie online

O szkoleniu

Chcesz dowiedzieć się, jak odpowiednio stosować prawo pracy w codzienności menedżerskiej? Postaw na szkolenie online od Effect Group. Wyjaśnimy twoje wątpliwości, porozmawiamy o praktycznych problemach, które mogą wynikać m.in. ze stosowania przepisów prawa pracy, zwłaszcza w obliczu wprowadzanych ciągle zmian.

Nieustanne doskonalenie jest cechą dobrego menadżera. Umiejętność stosowania prawa pracy to praktycznie jeden z obowiązków na stanowisku kierowniczym. Nie ma więc co czekać. Poznaj narzędzia, które możesz stosować w codziennej pracy. Dowiedz się m.in. jak przestrzegać praw swoich pracowników, by ustrzec się błędów, mogących mieć wpływ na firmę.

Szkolenie z prawa pracy dla menedżerów jest prowadzone online, za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Dlaczego warto wziąć udział?

Wszyscy uczestnicy szkolenia Prawo pracy dla menedżerów, będą mieć okazję poznać wybrane zagadnienia dot. prawa pracy, z uwzględnieniem ich wykorzystania w praktyce. Co to oznacza? Podczas warsztatów pokazywane będą konkretne narzędzia i sposoby działania, niezbędne od momentu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, aż do chwili rozwiązania stosunku pracy.

Główną korzyścią dla uczestników jest fakt, że szkolenie odbywa się w ramach analizy przypadków, czyli konkretnych case study, które pozwalają na realnych przykładach zrozumieć m.in. doktryny, czy orzecznictwo sądowe.

Kto powinien wziąć udział?

Dla kogo szkolenie będzie dobrym wyborem? Adresowane jest do wszystkich osób, które zajmują stanowiska:,

  • zarządcze,
  • menedżerskie

To doskonała okazja, by zyskać wiedzę z zakresu prawa pracy. Szkolenie pozwoli też rozwinąć swoje umiejętności przywódcze, organizację pracy zawodowej. To szansa dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać!

Program szkolenia

PROGRAM SZKOLENIA

Prawne aspekty zatrudniania pracowników

  • jakich pytań nie zadawać w trakcie rozmowy rekrutacyjnej aby nie narazić się na zarzut dyskryminacji
  • jak wybrać właściwy rodzaj umowy o pracę i jaki są ograniczenia prawne w zakresie zawierania umów na czas określony
  • w jaki sposób zmienić umowę o pracę na stałe lub tymczasowo oraz za zgodą lub bez zgody pracownika
  • w jakich sytuacjach wolno stosować umowy o dzieło i umowy zlecenia a kiedy jedyną dopuszczalną formą jest umowa o pracę

 Zwalnianie pracowników – przyczyny i procedury prawne

  • jak przeprowadzić proces zwolnienia pracownika
  • jaką przyczynę wypowiedzenia umowy podać, aby nie przegrać sprawy w sądzie pracy
  • kiedy dopuszczalne jest rozwiązanie umowy z dnia na dzień i jak to uzasadnić
  • co zrobić, gdy pracownik nie chce przyjąć wypowiedzenia lub zwolnienia dyscyplinarnego
  • czy związki zawodowe mogą zablokować proces zwolnienia pracownika
  • kogo nie można zwolnić z pracy
  • czy pracownik w okresie wypowiedzenia ma takie same uprawnienia i obowiązki jak pozostałe osoby

Czas pracy – zadania kierownika w zakresie planowania i rozliczania po zmianach prawnych

  • na co szczególnie zwracać uwagę przy planowaniu czasu pracy – w tym nowe przepisy o ruchomym czasie pracy w kontekście problemu doby pracowniczej
  • czas dojazdu do biura, pobrania narzędzi, rozliczenia kasy, itp. a czas pracy
  • jak rozlicza się nadgodziny dobowe i średniotygodniowe
  • jak zorganizować odpracowanie wyjścia prywatnego aby nie powstawały nadgodziny
  • czy za pracę w sobotę można dodatkowo zapłacić – zamiast udzielania dnia wolnego
  • obowiązkowe i nieobowiązkowe przerwy w pracy
  • jak zmieniły się przepisy w zakresie harmonogramów czasu pracy
  • czy można doraźnie zmienić grafik
  • w jaki sposób zlecać i rozliczać nadgodziny
  • czy za pracę w zagranicznej podróży służbowej w święto należy się dzień wolny
  • ile godzin może odpocząć pracownik powracający późno z podróży
  • czy dojazd do miejsca wykonywania zadania służbowego wliczany jest do czasu pracy
  • czy można wprowadzać dyżury cało weekendowe

Udzielanie urlopów i zwolnień oraz usprawiedliwianie nieobecności

  • czy można zmienić ustalony termin urlopu
  • co dzieje się, gdy pracownik zachoruje w trakcie urlopu
  • czy pracownik ma pełną dowolność w zakresie terminu wykorzystania urlopu na żądanie i sposobu wnioskowania o ten urlop
  • kiedy udziela się pracownikowi urlopu okolicznościowego
  • czy krwiodawcy informować o swoim zwolnieniu „po fakcie”
  • czy pracownikowi należą się zwolnienia na załatwianie spraw urzędowych i działalność społeczną
  • czy można „niechcący” udzielić pracownikowi zgody na urlop szkoleniowy

Szczególne uprawnienia pracownika-rodzica

  • jakie urlopy i zwolnienia należą się pracownikom-rodzicom po zmianach prawnych
  • czy pracownik może uchronić się przed zwolnieniem z pracy składając wniosek o obniżenie etatu
  • czy po zakończeniu urlopu macierzyńskiego pracownik jest chroniony przed utratą pracy
  • co dzieje się gdy pracownica poinformuje o ciąży już po rozwiązaniu umowy
  • czy pracowników-rodziców obowiązują inne normy czasu pracy
  • Pracownik niepełnosprawny
  • Przepisy regulujące – zatrudnianie osób niepełnosprawnych:
  • Kodeks Pracy
  • Ustawa o rehabilitacji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
  • Umowa o pracę z osobą niepełnosprawną
  • Czas pracy pracownika niepełnosprawnego:
  • Przerwa w czasie pracy dla pracownika niepełnosprawnego
  • Urlop dla pracownika niepełnosprawnego
  • Oddelegowanie pracownika niepełnosprawnego na pobyt na turnusie rehabilitacyjnym
  • Dodatkowa przerwa w czasie pracy dla pracownika niepełnosprawnego

Uprawnienia i obowiązki kierownika w zakresie utrzymania dyscypliny pracy

  • w jaki sposób wymierza się karę porządkową
  • w jakim zakresie kierownik może wydać polecenie służbowe

Odpowiedzialność kierownika za środowisko pracy wolne od dyskryminacji, mobbingu i molestowania

  • kiedy mamy do czynienia ze zwykłym dyscyplinowaniem pracownika a kiedy z mobbingiem, molestowaniem lub nierównym traktowaniem
  • jakie wyroki zapadają w sprawach o mobbing i dyskryminację

Odpowiedzialność materialna pracownika

  • w jakiej wysokości pracownik odpowiada za spowodowane szkody
  • jak skutecznie zabezpieczyć interesy zakładu pracy powierzając pracownikowi telefon, komputer, samochód lub inny składnik mienia

Kontrola PIP u pracodawcy

  • kto odpowiada za naruszenia w przypadku kontroli
  • w jakiej wysokości nakładane są grzywny
  • jakie są obowiązki pracodawcy w przypadku kontroli

Informacje organizacyjne:

  • 08:45 – 09:00 Logowanie do platformy i sprawdzanie ustawień
    09:00 – 14:00 Zajęcia

Czas trwania

Prelegenci

trener Effect Group

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Szkolenie realizowane na platformie ClickMeeting

Rejestracja

Cena 1
655
+23% VAT
Cena zawiera:
  • zniżkę 5% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 690 zł)
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Cena szkolenia: dotyczy udziału 1 osoby i zawiera: udział w zajęciach, komplet materiałów (pdf), dyplom ukończenia (pdf), możliwość indywidualnych konsultacji podczas szkolenia.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest: przesłanie do nas formularza zgłoszenia online lub na e-mail.

Szkolenia zamknięte

Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją szkolenia wewnętrznego z przedstawionego tematu prosimy o kontakt.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: Effect Group Sp. z o.o.
  • Ulica i nr: ul. Jerzego Bajana 31D
  • Kod pocztowy: 01-904
  • Miejscowość: Warszawa
  • Numer NIP: 5272525647

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Effect Group Sp. z o.o.
01-904 Warszawa, Polska
ul. Jerzego Bajana 31D
woj. mazowieckie
Effect Group Sp. z o.o. to firma szkoleniowo-doradcza która działa na rynku szkoleń od II połowy 2006 roku i specjalizuje się w zwiększaniu efektywności na wszystkich poziomach organizacji, poprzez udostępnianie sprawdzonej wiedzy i doświadczenia zaw...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!