Prawo pracy w praktyce z uwzględnieniem najnowszych zmian

O szkoleniu

Jesteś pracownikiem i chcesz poznać swoje prawa? A może jesteś przedsiębiorcą, który zastanawia się czy lepiej zaproponować pracownikowi umowę o pracę, dzieło czy zlecenie?

Zapraszamy do zapoznania się z programem szkolenia.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie dedykowane każdej osobie chcącej zapoznać się z tematyką prawa pracy z wykorzystaniem praktycznych metod przekazywania wiedzy. Kurs dostarczy wiedzy na temat praw i obowiązków pracownika względem pracodawcy, jak również praw i obowiązków pracodawcy względem pracownika. W kompleksowy sposób zostaną omówione elementarne, a zarazem najważniejsze kwestie dot. prawa pracy, aby doświadczyć gruntownej wiedzy obu stronom.

Program szkolenia

MODUŁ I. UMOWA O PRACĘ, ZLECENIE A UMOWA O DZIEŁO. CZYM SIĘ OD SIEBIE RÓŻNIĄ I JAKIE SĄ PLUSY ORAZ MINUSY KAŻDEGO Z ROZWIĄZAŃ
Jako że, każda z form umowy ma swoje plusy i minusy, to omówimy na przykładach jaką umowę warto wybrać w konkretnych przypadku. Czy podwykonawca może być zatrudniony na umowie o dzieło, czy to jest umowa zlecenie? Czy lepiej zatrudnić osobę na umowie zlecenie, czy może lepiej o pracę? I przede wszystkim - jakie są różnice w tych formach zatrudnienia?
 

MODUŁ II. CO POWINNO ZAWIERAĆ SIĘ W UMOWIE Z PRACOWNIKIEM ZGODNIE Z KODEKSEM PRACY
Omówienie kompleksowy umowy o pracę, jej najważniejszych elementów, kwestii na które powinny w szczególny sposób zwrócić uwagę obie strony. Sporządzimy wspólnie prosty wzór umowy o pracę z gruntownym omówieniem każdego z jej punktów.
 

MODUŁ III. ZMIANA UMOWY. CO W MOMENCIE, GDY LIKWIDOWANE JEST STANOWISKO PRACY W DANYM PRZEDSIĘBIORSTWIE. JAKIE MA PRAWA PRACOWNIK A JAKIE PRACODAWCA?
Zarówno pracodawca jak i pracownik powinien wiedzieć co w momencie, gdy dane stanowisko w zakładzie pracy staje się już niepotrzebne. Czy pracodawca może zaproponować pracownikowi inne stanowisko? Czy musi ono odpowiadać kompetencją pracownika? A czy sam pracownik musi się zgodzić na tę propozycję? Odpowiemy sobie na wszystkie powyższe pytania, aby każda ze stron wiedziała jak postąpić jeżeli dojdzie do takiej sytuacji.
 

MODUŁ IV. ROZWIĄZANIE UMOWY O PRACĘ ZA WYPOWIEDZENIEM I BEZ WYPOWIEDZENIE. JAK TO ROBIĆ PRAWIDŁOWO? CZY OBIE STRONY MOGĄ ZAKOŃCZYĆ STOSUNEK PRACY ZA POROZUMIENIEM?
Poruszymy kwestie dot. zakończenia stosunku pracy pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą ze wskazaniem na jakie kwestie powinny zwrócić uwagę obie strony. Wskażemy jaki model rozwiązania umowy może okazać się najbardziej korzystny w praktyce i na co szczególnie muszą uważać obie strony.
 

MODUŁ V. ZWOLNIENIA. KIEDY MOGĘ ZWOLNIĆ PRACOWNIKA? CZYM SĄ ZWOLNIENIA GRUPOWE I KIEDY NIE MA OBOWIĄZKU ICH STOSOWANIA?
Czy istnieje możliwość zwolnienia pracownika bez podanie powodu? Jakich formalności należy dopełnić? Poruszymy kwestie dot. tzw. "zwolnień grupowych" oraz możliwości oraz konieczności ich przeprowadzenia.
 

MODUŁ VI. PRACA ZDALNA - CZY W KAŻDYM PRZYPADKU PRZEDSIĘBIORCA MOŻE WYSŁAĆ PRACOWNIKA NA TZW. PRACĘ ZDALNĄ? JAKIE SĄ UPRAWNIENIA ORAZ OBOWIĄZKI PRACOWNIKA ORAZ PRACODAWCY
W kompleksowy sposób zostaną omówione kwestie dotyczące jednej z najbardziej popularnych metod pracy w ostatnich latach, czyli pracy zdalnej.
 

MODUŁ VII. URLOPY - MACIERZYŃSKI, WYCHOWAWCZY, WYPOCZYNKOWY ODPŁATNY I NIEODPŁATNY
Gruntowne omówienie wszystkich rodzajów urlopu oraz sytuacji w których one przysługują. Odpowiemy sobie m.in. na pytania dot. tego czy pracownik ma prawo do nieprzerwanego 14 dniowego urlopu wypoczynkowego, co w przypadku gdy to ojciec chce wziąć urlop, aby zaopiekować się swoim dzieckiem oraz czy możliwe jest wzięcie urlopu, aby zaopiekować się członkiem rodziny.

Czas trwania

Szczegółowy harmonogram do uzgodnienia

Prelegenci

ANNA-MARIA SOBCZAK

Od początku swojej przygody z prawem nastawiona na szeroko rozumianą własności intelektualną. Zwolenniczka maksymy, że człowiek uczy się całe życie, inwestowania w siebie oraz ciągłego samorozwoju, tak więc poza ukończeniem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Poznaniu jest również od 2017 r. absolwentką Szkoły Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Warszawie. W 2020 r. ukończyła pierwszą edycję Szkoły Prawa Nowych Technologii IT&TMT w Warszawie. Od 2021 roku uczestniczka CS50 for Lawyers na Harvard University w Cambridge, a także certyfikowanych szkoleń w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Ukończyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.
W Kancelarii prawnej jako specjalistka w tej dziedzinie zajmuje się prawem własności intelektualnej oraz prawem prasowym, w związku z czym stanęła na czele działu IP&IT&TMT. W obszarze jej zainteresowań znajduje się również prawo nowych technologii, zwalczanie nieuczciwej konkurencji oraz prawo mediów i reklamy.
Autorka wielu publikacji i artykułów. Prowadzi szkolenia dla agencji reklamowych i marketingowych, przedsiębiorców, influencerów, a także dla producentów i przedsiębiorstw, które mają do czynienia z prawami własności intelektualnej. Współpracuje również z Polską Izbą Biznesową we Włoszech (capiplit.eu), gdzie prowadziła szkolenia z prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej.
Na uczelni Collegium Da Vinci prowadzi takie przedmioty jak: "Prawo w produkcji treści audiowizualnych", "Prawo autorskie w Internecie a media", "Podstawy prawa handlowego a media", a także "Prawo mediów" i "Prawo reklamy".

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

To wydarzenie dostępne jest na zamówienie. Termin i miejsce przeprowadzenia zajęć uzgodnisz z organizatorem po złożeniu zamówienia. Organizator przeprowadza zajęcia: stacjonarnie i/lub online

Rejestracja

Szkolenie w siedzibie Klienta
za grupę do 12 os.
6 870
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
 • Wsparcie poszkoleniowe Trenera
 • Do podanej ceny szkolenia  zostaną doliczony koszty logistyczne uzależnione od lokalizacji miejsca szkolenia.
 • W przypadku chęci realizacji szkolenia poza siedzibą firmy, na Państwa życzenie, przedstawimy kilka propozycji obiektów w których mogłoby się ono odbyć.
 • Rozwiń
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Jeżeli jesteś zainteresowany podniesieniem kompetencji swoich pracowników zachęcamy do skorzystania z dofinansowania do szkoleń.
REALIZUJEMY SZKOLENIA W RAMACH BAZY USŁUG ROZWOJOWYCH i POZYSKANYCH PRZEZ KLIENTA ŚRODKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO (KFS).

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Avenhansen Sp. z o.o.
 • Ulica i nr: ul. Podłącze 31
 • Kod pocztowy: 30-218
 • Miejscowość: Kraków
 • Numer NIP: 6772295062

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Avenhansen Sp. z o.o.
30-218 Kraków, Polska ul. Podłącze 31

Organizator

Avenhansen Sp. z o.o.
30-218 Kraków, Polska
ul. Podłącze 31
woj. małopolskie
Jesteśmy profesjonalną firmą szkoleniową. Nasz profesjonalizm opiera się na wiedzy o prowadzeniu firmy szkoleniowej i umiejętnościach obsługi naszych Klientów. To również otwartość na informacje płynące do nas z zewnątrz, umiejętność słuchania naszyc...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!