Prawo pracy w praktyce z uwzględnieniem najnowszych zmian

O szkoleniu

Jesteś pracownikiem i chcesz poznać swoje prawa? A może jesteś przedsiębiorcą, który zastanawia się czy lepiej zaproponować pracownikowi umowę o pracę, dzieło czy zlecenie?

Zapraszamy do zapoznania się z programem szkolenia.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie dedykowane każdej osobie chcącej zapoznać się z tematyką prawa pracy z wykorzystaniem praktycznych metod przekazywania wiedzy. Kurs dostarczy wiedzy na temat praw i obowiązków pracownika względem pracodawcy, jak również praw i obowiązków pracodawcy względem pracownika. W kompleksowy sposób zostaną omówione elementarne, a zarazem najważniejsze kwestie dot. prawa pracy, aby doświadczyć gruntownej wiedzy obu stronom.

Program szkolenia

MODUŁ I. UMOWA O PRACĘ, ZLECENIE A UMOWA O DZIEŁO. CZYM SIĘ OD SIEBIE RÓŻNIĄ I JAKIE SĄ PLUSY ORAZ MINUSY KAŻDEGO Z ROZWIĄZAŃ
Jako że, każda z form umowy ma swoje plusy i minusy, to omówimy na przykładach jaką umowę warto wybrać w konkretnych przypadku. Czy podwykonawca może być zatrudniony na umowie o dzieło, czy to jest umowa zlecenie? Czy lepiej zatrudnić osobę na umowie zlecenie, czy może lepiej o pracę? I przede wszystkim - jakie są różnice w tych formach zatrudnienia?
 

MODUŁ II. CO POWINNO ZAWIERAĆ SIĘ W UMOWIE Z PRACOWNIKIEM ZGODNIE Z KODEKSEM PRACY
Omówienie kompleksowy umowy o pracę, jej najważniejszych elementów, kwestii na które powinny w szczególny sposób zwrócić uwagę obie strony. Sporządzimy wspólnie prosty wzór umowy o pracę z gruntownym omówieniem każdego z jej punktów.
 

MODUŁ III. ZMIANA UMOWY. CO W MOMENCIE, GDY LIKWIDOWANE JEST STANOWISKO PRACY W DANYM PRZEDSIĘBIORSTWIE. JAKIE MA PRAWA PRACOWNIK A JAKIE PRACODAWCA?
Zarówno pracodawca jak i pracownik powinien wiedzieć co w momencie, gdy dane stanowisko w zakładzie pracy staje się już niepotrzebne. Czy pracodawca może zaproponować pracownikowi inne stanowisko? Czy musi ono odpowiadać kompetencją pracownika? A czy sam pracownik musi się zgodzić na tę propozycję? Odpowiemy sobie na wszystkie powyższe pytania, aby każda ze stron wiedziała jak postąpić jeżeli dojdzie do takiej sytuacji.
 

MODUŁ IV. ROZWIĄZANIE UMOWY O PRACĘ ZA WYPOWIEDZENIEM I BEZ WYPOWIEDZENIE. JAK TO ROBIĆ PRAWIDŁOWO? CZY OBIE STRONY MOGĄ ZAKOŃCZYĆ STOSUNEK PRACY ZA POROZUMIENIEM?
Poruszymy kwestie dot. zakończenia stosunku pracy pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą ze wskazaniem na jakie kwestie powinny zwrócić uwagę obie strony. Wskażemy jaki model rozwiązania umowy może okazać się najbardziej korzystny w praktyce i na co szczególnie muszą uważać obie strony.
 

MODUŁ V. ZWOLNIENIA. KIEDY MOGĘ ZWOLNIĆ PRACOWNIKA? CZYM SĄ ZWOLNIENIA GRUPOWE I KIEDY NIE MA OBOWIĄZKU ICH STOSOWANIA?
Czy istnieje możliwość zwolnienia pracownika bez podanie powodu? Jakich formalności należy dopełnić? Poruszymy kwestie dot. tzw. "zwolnień grupowych" oraz możliwości oraz konieczności ich przeprowadzenia.
 

MODUŁ VI. PRACA ZDALNA - CZY W KAŻDYM PRZYPADKU PRZEDSIĘBIORCA MOŻE WYSŁAĆ PRACOWNIKA NA TZW. PRACĘ ZDALNĄ? JAKIE SĄ UPRAWNIENIA ORAZ OBOWIĄZKI PRACOWNIKA ORAZ PRACODAWCY
W kompleksowy sposób zostaną omówione kwestie dotyczące jednej z najbardziej popularnych metod pracy w ostatnich latach, czyli pracy zdalnej.
 

MODUŁ VII. URLOPY - MACIERZYŃSKI, WYCHOWAWCZY, WYPOCZYNKOWY ODPŁATNY I NIEODPŁATNY
Gruntowne omówienie wszystkich rodzajów urlopu oraz sytuacji w których one przysługują. Odpowiemy sobie m.in. na pytania dot. tego czy pracownik ma prawo do nieprzerwanego 14 dniowego urlopu wypoczynkowego, co w przypadku gdy to ojciec chce wziąć urlop, aby zaopiekować się swoim dzieckiem oraz czy możliwe jest wzięcie urlopu, aby zaopiekować się członkiem rodziny.

Czas trwania

2 dni, 09:00-15:00

Prelegenci

ANNA-MARIA SOBCZAK

Od początku swojej przygody z prawem nastawiona na szeroko rozumianą własności intelektualną. Zwolenniczka maksymy, że człowiek uczy się całe życie, inwestowania w siebie oraz ciągłego samorozwoju, tak więc poza ukończeniem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Poznaniu jest również od 2017 r. absolwentką Szkoły Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Warszawie. W 2020 r. ukończyła pierwszą edycję Szkoły Prawa Nowych Technologii IT&TMT w Warszawie. Od 2021 roku uczestniczka CS50 for Lawyers na Harvard University w Cambridge, a także certyfikowanych szkoleń w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Ukończyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.
W Kancelarii prawnej jako specjalistka w tej dziedzinie zajmuje się prawem własności intelektualnej oraz prawem prasowym, w związku z czym stanęła na czele działu IP&IT&TMT. W obszarze jej zainteresowań znajduje się również prawo nowych technologii, zwalczanie nieuczciwej konkurencji oraz prawo mediów i reklamy.
Autorka wielu publikacji i artykułów. Prowadzi szkolenia dla agencji reklamowych i marketingowych, przedsiębiorców, influencerów, a także dla producentów i przedsiębiorstw, które mają do czynienia z prawami własności intelektualnej. Współpracuje również z Polską Izbą Biznesową we Włoszech (capiplit.eu), gdzie prowadziła szkolenia z prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej.
Na uczelni Collegium Da Vinci prowadzi takie przedmioty jak: "Prawo w produkcji treści audiowizualnych", "Prawo autorskie w Internecie a media", "Podstawy prawa handlowego a media", a także "Prawo mediów" i "Prawo reklamy".

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.
Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena promocyjna
za zgłoszenie minimum 8 dni przed wydarzeniem
980
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór)
  • Wsparcie poszkoleniowe Trenera
Zapisz się
Szkolenie online
po okresie promocji
1 280
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór)
  • Wsparcie poszkoleniowe Trenera
Zapisz się

Organizator

Avenhansen Sp. z o.o.
30-218 Kraków
ul. Podłączne 31
woj. małopolskie
Jesteśmy profesjonalną firmą szkoleniową. Nasz profesjonalizm opiera się na wiedzy o prowadzeniu firmy szkoleniowej i umiejętnościach obsługi naszych Klientów. To również otwartość na informacje płynące do nas z zewnątrz, umiejętność słuchania naszyc...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

  • Warunkiem udziału w szkoleniu jest uregulowanie płatności do min. 7 dni przed szkoleniem
  • Bezkosztowa anulacja możliwa do 8 dni przed planowanym terminem szkolenia

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Avenhansen Sp. z o.o.
30-218 Kraków ul. Podłączne 31
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!