O szkoleniu
Cele szkolenia:
- Wyposażenie Uczestników w praktyczną wiedzą dotyczącą środków ochrony prawnej, zasad i sposobu ich wnoszenia,
- Szczegółowe i kompleksowe omówienie postępowania toczącego się w wyniku wniesienia odwołania, z uwzględnieniem udziału wszystkich jego stron i uczestników
- Zapoznanie Uczestników z zasadami przygotowania najważniejszych pism procesowych, w tym w szczególności odwołania, przystąpienia i odpowiedzi na odwołanie.
Korzyści dla uczestników szkolenia:
- Zdobycie cennych i praktycznych umiejętności, dzięki aktywnym warsztatom polegającym na rozwiązywaniu praktycznych problemów w grupach,
- Zdobycie gruntownej wiedzy na temat środków ochrony prawnej, przekazanej przez orzekającego arbitra z listy Prezesa UZP w latach 2004-2007,
- Nabycie lub udoskonalenie umiejętności potrzebnej do prawidłowego przygotowania odwołania, przystąpienia lub odpowiedzi na odwołanie,
- Wyposażenie w praktyczne wskazówki jak uczestniczyć w postępowaniu toczącym się w wyniku wniesienia odwołania po stronie Odwołującego lub Zamawiającego,
- Udział w praktycznych warsztatach polegających na rozwiązywaniu konkretnych problemów - aranżowanie sytuacji jak na prawdziwej rozprawie przed Krajową Izbą Odwoławczą - pod kierunkiem byłego arbitra orzekającego w sprawach odwołań z dużym doświadczeniem w reprezentowaniu stron przed Krajową Izbą Odwoławczą,
- Uczestnicy otrzymają praktyczne i przydatne materiały szkoleniowe, które ułatwią im samodzielne sprawne opracowanie odwołania, odpowiedzi na odwołanie, przystąpienia i zgłaszania sprzeciwu oraz weryfikację błędów w tym zakresie.
Grupa docelowa:
- Zamawiający: kierownictwo i pracownicy wydziałów lub sekcji ds. zamówień publicznych w jednostkach samorządu terytorialnego i administracji rządowej oraz innych jednostkach zobligowanych do stosowania Prawa zamówień publicznych,
- Wykonawcy w myśl przepisów Prawo zamówień publicznych tj. przedsiębiorcy zainteresowani skutecznym udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego i ochroną swoich interesów w tym procesie,
- Wszystkie osoby pragnące zdobyć praktyczną wiedzę na temat środków ochrony prawnej.
Program szkolenia
- Środki ochrony prawnej - definicje, pojęcia, zakres uregulowania w ustawie Prawo zamówień publicznych i przepisach wykonawczych.
- Formalno-prawne aspekty postępowania odwoławczego.
- Krajowa Izba Odwoławcza - status i kompetencje.
- Odwołanie:
- Konstrukcja odwołania,
- Braki formalne odwołania,
- Czynności formalno - prawne i sprawdzające.
- Powiadomienie Zamawiającego.
- Przystąpienie:
- Warunki formalne przystąpienia,
- Opozycja.
- Strony postępowania odwoławczego.
- Uczestnicy postępowania odwoławczego:
- Przystępujący po stronie Zamawiającego,
- Przystępujący po stronie Odwołującego.
- Czynności procesowe stron oraz uczestników postępowania toczącego się w wyniku wniesienia odwołania.
- Rozpoznanie odwołania.
- Rodzaje rozstrzygnięć KIO:
- Postanowienie,
- Postanowienia kończące postępowanie,
- Pozostałe postanowienia,
- Odrzucenie odwołania,
- Posiedzenie i rozprawa przed KIO – aspekty formalne i organizacyjne,
- Postępowanie dowodowe,
- Ocena dowodów,
- Zamknięcie rozprawy,
- Wyrok,
- Uwzględnienie odwołania,
- Oddalenie odwołania.
- Ogłoszenie orzeczenia.
- Koszty postępowania odwoławczego.
- Skarga Sądu.
- Opracowanie projektu odwołania - zajęcia warsztatowe.
- Symulacja rozprawy - praktyczne i bardzo przydatne ćwiczenie realizowane przy udziale wszystkich uczestników szkolenia.
- Odpowiedzi na pytania, wyjaśnianie wątpliwości, konsultacje.
Czas trwania
1 dzień 10.00-16.00
2 dzień 09.00-15.00
Prelegenci
WYKŁADOWCA I
Arbiter z listy Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w latach 2004 - 2007, od 2007 roku reprezentuje strony jako pełnomocnik strony przed Krajową Izbą Odwoławczą. Certyfikowany Audytor wewnętrzny ze złożonym egzaminem państwowym - zaświadczenie Ministra Finansów.
Wpisana na Krajową Listę Profesjonalnych Audytorów i Kontrolerów Wewnętrznych (KLPAiKW).
Szkoleniowiec, doradca, praktyk z doświadczeniem w zakresie kontroli, audytu, zamówień publicznych oraz zarządzania projektami finansowanymi, w tym inwestycyjnymi ze środków UE. Kieruje zaprogramowanymi przez siebie studiami podyplomowymi o tematyce zamówień publicznych.
Posiada Certyfikat Dyplomowanego Audytora Wewnętrznego II stopnia Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej oraz Certyfikat doradcy i szkoleniowca – projekt KIGNET podsieć KIGNET LEX. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych.
Współpracuje w zakresie zamówień publicznych z licznymi jednostkami sektora finansów publicznych i przedsiębiorcami. Organizator wielu przetargów publicznych zróżnicowanych wartościowo i przedmiotowo, w tym inwestycyjnych oraz finansowanych ze środków UE.
WYKŁADOWCA II
Ekspert związany z rynkiem zamówień publicznych od ponad 21 lat.
Posiada bogate doświadczenie zdobyte w trakcie obsługi podmiotów zarówno ze strony zamawiających jak i wykonawców, w tym w zakresie reprezentowania wykonawców przed KIO. Prowadzi autorskie szkolenia i warsztaty z zamówień publicznych skierowane do przedstawicieli zamawiających jak i wykonawców. Wykładowca na studiach podyplomowych kilku uczelni wyższych. Prelegent ogólnopolskich konferencji poświęconych tematyce zamówień publicznych. Autor i współautor licznych publikacji z zakresu zamówień publicznych. Członek Polskiego Związku Rzeczoznawców Zamówień Publicznych.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Warszawa
woj. mazowieckie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Przesłanie wypełnionego formularza jest zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie.
- Płatność powinna być przekazana w formie przedpłaty na konto J.G.Training: BRE BANK S.A. - mBank 38 1140 2004 0000 3002 3360 7883.
- Brak dokonania płatności przed terminem szkolenia nie oznacza rezygnacji z udziału w szkoleniu.
- Rezygnacja z udziału w szkoleniu może być dokonana najpóźniej na 5 dni roboczych przed datą szkolenia, wyłącznie w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie lub nieobecność na szkoleniu nie zwalnia od dokonania opłaty.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych i odstąpienia od umowy. W takim przypadku przedpłaty zostaną niezwłocznie zwrócone zgłaszającym a Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe z powodu odwołania szkolenia.
- Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami umowy zawartymi w pkt. 1-5 i akceptujemy je.
- Oświadczamy, że jesteśmy umocowani do zawarcia niniejszej umowy w imieniu wskazanego wyżej podmiotu.
- Nazwa firmy: J.G.Training
- Ulica i nr: Olesińska 21
- Kod pocztowy: 02-548
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 8981505607