Procedury operacyjne w hurtowni farmaceutycznej. Wymagania, zakres, realizacja

O szkoleniu

BŁĘDY W PROCEDURACH OPERACYJNYCH DOTYCZĄCE REALIZACJI WYMAGAŃ DPD W HURTOWNI FARMACEUTYCZNEJ - GDZIE CZYHAJĄ ZAGROŻENIA?

Podczas szkolenia omawiamy wymagane procedury operacyjnych DPD obowiązujące w hurtowni farmaceutycznej oraz  skuteczne metody wdrażania i nadzoru nad realizacją wymaganych procedur operacyjnych Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej funkcjonujących w hurtowni farmaceutycznej.

Chcemy, aby uczestnicy szkolenia nauczyli się, w jaki sposób udoskonalić funkcjonujący w hurtowni farmaceutycznej system jakości. Wskażemy, gdzie może istnieć ryzyko niewłaściwego spełnienia wymagań DPD.

Dlaczego warto wziąć udział?

W czasie zajęć omawiających zasady unikania najczęstszych błędów procedurach operacyjnych i jakościowych dotyczących realizacji wymagań DPD w hurtowni farmaceutycznej uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę na temat:

  • identyfikowania błędów w zapisach proceduralnych pozwalających na usunięcie potencjalnych niezgodności w stosowanym systemie jakości DPD hurtowni farmaceutycznej,
  • zasad sporządzania zapisów w sposób zapewniający zgodność z wymaganiami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD),
  • metod weryfikacji dokumentacji prowadzonej w hurtowni farmaceutycznej,
  • obszarów, które należy uwzględnić w procedurach jakościowych i operacyjnych systemu jakości DPD a także najczęściej stosowanych rozwiązań,
  • dobrych praktyk sporządzania i weryfikacji dokumentacji DPD w hurtowni farmaceutycznej.
Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie prezentujące najczęstsze błędy stwierdzane w procedurach operacyjnych Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD) kierowane jest do:

  • Kierowników Hurtowni farmaceutycznych / Osób Odpowiedzialnych,
  • Kierowników Działu Jakości / Kierowników Zapewnienia jakości,
  • Specjalistów ds. Jakości / ds. Farmacji,
  • Audytorów wewnętrznych Hurtowni farmaceutycznych,
  • Pracowników Hurtowni farmaceutycznych uczestniczących w sporządzaniu procedur dotyczących realizacji wymagań DPD.

Program szkolenia

1. Procesy w hurtowni farmaceutycznej – czy wszystko mamy pod kontrolą?

W tym punkcie omówimy najczęściej spotykane w trakcie inspekcji i audytów błędy w realizacji najważniejszych procesów: przyjęcia, magazynowania i wydawania produktów leczniczych, ale również transportu, utylizacji czy inwentaryzacji. Wskażemy również, jakie mogą być skutki niewłaściwego postępowania.

2. Kwalifikacje sprzętu i walidacje procesów – na co zwracać uwagę?

Przedstawimy, w jaki sposób prowadzić kwalifikacje i walidacje, żeby miały one realne zastosowanie w codziennej pracy hurtowni.

3. Postępowanie z reklamacjami, zwrotami, produktami sfałszowanymi, wstrzymanymi i wycofanymi.

Omówimy krytyczne punkty w postępowaniu z produktami niezgodnymi, głównie w zakresie ich przechowywania i dokumentacji.

4. Najczęstsze błędy w dokumentacji systemu jakości.

Przeanalizujemy czego brakuje często w procedurach i dlaczego okazuje się, że zapisy nie spełniają oczekiwań kontrolujących.

 

Szkolenie dedykowane jest dla hurtowni farmaceutycznych i ma na celu zapoznanie z zasadami weryfikacji zapisów w procedurach operacyjnych Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (DPD) w oparciu o omówienie najczęściej występujących błędów skutkujących niezgodnościami z wymaganiami prawnymi. Obejmuje swoim zakresem omówienie najczęściej stosowanych rozwiązań w farmaceutycznej dystrybucji hurtowej i niezbędnych zapisów, których wdrożenie w hurtowni farmaceutycznej pozwala na skuteczną realizację wymagań DPD.

Czas trwania

Zajęcia na szkoleniu omawiającym wymagane procedury operacyjnych DPD obowiązujące w hurtowni farmaceutycznej oraz prezentujące skuteczne metody wdrażania i nadzoru nad realizacją tych procedur odbywają się w godz. 10:00-14:00.

Prelegenci

Katarzyna Kęsik-Olędzka
Farmaceutka, certyfikowany audytor, szkoleniowiec i doradca koncentrujący się na praktycznych aspektach wytwarzania i dystrybucji produktów leczniczych.

mgr farm. Katarzyna Kęsik-Olędzka swoją karierę zawodową rozpoczynała w jednej z największych w Polsce wytwórni produktów leczniczych. Następnie przez wiele lat pracowała w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym. Początkowo sprawowała obowiązki inspektora ds. wytwarzania, następnie  była naczelnikiem Wydziału Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi i Wydziału ds. Sfałszowanych Produktów Leczniczych a ostatecznie pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Nadzoru. W tej roli wskazywała kierunki rozwoju i doskonalenia inspekcji ds. obrotu hurtowego oraz uczestniczyła w pracach nad projektami ustaw i przepisów wykonawczych w dziedzinie farmacji i przeciwdziałania narkomanii. Zajmowała się także szkoleniem innych inspektorów Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Przez ponad rok współpracowała z kancelarią prawniczą doradzającą na rzecz sektora life sciences.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

To wydarzenie dostępne jest na zamówienie. Termin i miejsce przeprowadzenia zajęć uzgodnisz z organizatorem po złożeniu zamówienia. Organizator przeprowadza zajęcia: stacjonarnie i/lub online

Rejestracja

Cena za jedną osobę
853
zwolnione z vat
Cena zawiera:
  • zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 880 zł)
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
  • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Kluczowe informacje o szkoleniu: Akademia DPD – Błędy w procedurach operacyjnych w hurtowni farmaceutycznej

  • Otrzymujesz imienne zaświadczenie o uczestnictwie w kursie – Certyfikaty
  • Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem – Płatności i faktury
  • Działamy jako placówka oświatowa – Zaświadczenia i wpisy w rejestrach
  • Poziom prezentowanej wiedzy – Szkolenie przydatne dla praktyków
  • Warsztaty prowadzi ekspert DPD – Katarzyna Kęsik-Olędzka
  • Czas trwania: 4 godziny z przerwami – Webinar, zajęcia na żywo online
  • Kontakt: Polbi – Warszawa, tel. 22 629 13 88 lub 721 547 750, mail: biuro@polbi.com.pl

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: Polbi Sp. z o.o.
  • Ulica i nr: Aleje Jerozolimskie 65/79
  • Kod pocztowy: 00-697
  • Miejscowość: Warszawa
  • Numer NIP: 5260033660

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Polbi Sp. z o.o.
00-697 Warszawa, Polska Aleje Jerozolimskie 65/79

Organizator

Polbi Sp. z o.o.
00-697 Warszawa, Polska
Aleje Jerozolimskie 65/79
woj. mazowieckie
Jesteśmy firmą szkoleniową. Działamy od 1994 r. Prowadzimy kursy i szkolenia. Zespół Polbi tworzą ludzie z pasją, nasze motto brzmi „Uczymy tego, na czym się znamy”, a naszą misją jest dzielenie się wiedzą. Nasze specjalizacje to między i...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!