PSC. Production Scheduling & Control - Harmonogramowanie i sterowanie produkcją

O szkoleniu

W trakcie szkolenia skupimy się na obszarze harmonogramowania i sterowania produkcji oraz samej produkcji. O ile drugi obszar jest w całkowitym władaniu innego działu, o tyle pierwszy może czasami być pod skrzydłami planowania lub łańcucha dostaw. To bardzo istotna różnica w porównaniu do pozostałych procesów zintegrowanego planowania. Powoduje ona wrażenie naczyń połączonych, a wręcz zespolonych: harmonogramuję, tak jak pozwala mi produkcja (a pisząc dokładniej technologia, układ i struktura produkcji), a z drugiej strony produkuję tak, jak mówią mi harmonogramy. Innymi słowy – zmiany po jednej stronie wywołują zmiany po drugiej i odwrotnie.

Czyli musimy się zmieniać… razem, wspólnie.

Istotną rzeczą, a wręcz warunkiem brzegowym jest lista priorytetów. Tak! Dokładnie tym zajmują się procesy zintegrowanego planowania (S&OP i MPS oraz MRP), które omawiane były na wcześniejszych modułach. Na podstawie naszych doświadczeń, chcemy jednoznacznie powiedzieć – bez jednej, spójnej listy priorytetów, czy to ustalonej za pomocą procesów zintegrowanego planowania, czy w inny magiczny sposób, robienie porządku w obszarze harmonogramowania będzie miało ograniczone rezultaty. Dodatkowo ciągła zmiana priorytetów, świadcząca o żywotności kierownictwa, może wprowadzić niepotrzebną nerwowość i bałagan. Co więcej, taki ciągły nieporządek będzie też torpedował jakiekolwiek zmiany, na które jest potrzebny czas i trochę spokoju.

Z powyższego wynika: PSC jest czwartym modułem! Nie pierwszym, nie drugim. Dodatkowym argumentem, poza powyższą logiką, jest też fakt, iż w większości firm obszar PAC (Production Activity Control) działa i funkcjonuje. Lepiej, gorzej, z większym nakładem pracy po stronie harmonogramistów, ale działa. Zazwyczaj poprawa tutaj nie jest priorytetem w firmie. Oczywiście, jeżeli mamy odpowiednie zasoby (SOP działa), mamy komponenty (MPS i MRP działa), a jedynym problemem jest realizacja – to tak. Zajmijmy się PAC.

Dedykowane temu celowi jest właśnie szkolenie poświęcone polityce harmonogramowania i sterowania produkcją – PSC (Production Scheduling & Control).

Szkolenie, jak zawsze, odnosi się do standardów organizacji APICS. Jednakże tematy, które są poruszane nie są wymyślone i skonstruowane tylko przez tą organizację. CRP to obszar wypracowany przez APICS. ToC (Teoria Ograniczeń) to pomysł Eli Goldratta na zarządzanie produkcją (i nie tylko). Dopiero po 15 latach funkcjonowania ToC w różnych branżach, na różnych kontynentach ta tematyka została zaakceptowana jako dobra i sprawdzona praktyka. Podobna rzecz ma się z trzecim elementem szkolenia PSC – Lean. Bardzo podobnie – pomysłodawcą tej filozofii, autorami zestawu konkretnych narzędzi są pracownicy firmy Toyota. Z ich zasobów czerpiemy i przedstawiamy tę wiedzę, która dopiero po 30-40 latach została „odkryta” przez cały świat.

Dlaczego warto wziąć udział?

CELE SZKOLENIA:

  • Omówienie sposobów harmonogramowania produkcji; omówienie wpływu zmian i odchyleń
    na realizację planów.
  • Pokazanie, w jaki sposób układ fabryki wpływa na harmonogramowanie i przepływ prac; techniki kontroli wejść i wyjść, techniki kontroli w systemach typu "push", techniki kolejkowania zadań.
  • Opis zarządzania wąskimi gardłami, kontrola czasu realizacji cyklu produkcyjnego, raportowanie i techniki zbierania danych.
  • Opis środowiska produkcji w systemie typu "pull" oraz omówienie silnych i słabych stron tego typu systemu.
  • Proces zmiany i doskonalenia obszaru harmonogramowania i produkcji.
Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie to skierowane jest do wszystkich uczestników procesów związanych z planowaniem, produkcją, harmonogramowaniem, itd.

Program szkolenia

  • Przegląd planowania, wykonania i kontroli
  • Harmonogramowanie produkcji i procesów
  • Autoryzacja, realizacja i raportowanie zleceń w systemach "push"
  • Autoryzacja, realizacja i raportowanie w harmonogramowaniu według Teorii Ograniczeń
  • Autoryzacja, realizacja i raportowanie zleceń w systemach "pull"
  • Ciągłe doskonalenie w obszarze harmonogramowania i produkcji

Czas trwania

szkolenie online: 4 dni
szkolenie stacjonarne: 3 dni

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Hotel Swing

31-416 Kraków

Dobrego Pasterza 124

woj. małopolskie

Hotel Ilonn

60-462 Poznań

Szarych Szeregów 16

woj. wielkopolskie

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Stacjonarne - promocja
za płatność 6 tygodni przed szkoleniem
3 700
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
  • przerwy kawowe
Zapisz się
Szkolenie online
za osobę
3 500
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
Szkolenie stacjonarne
za osobę po okresie promocji
4 100
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
  • przerwy kawowe
Zapisz się

Organizator

MPM Productivity Management Sp. z o.o.
60-614 Poznań
ul. Śląska 2a
woj. wielkopolskie
MPM Productivity Management Sp. z o.o. to firma szkoleniowo-konsultingowa, specjalizująca się w doradztwie i szkoleniach z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw oraz zarządzania produkcją i logistyką w procesie tworzenia wartości dodanej. Firma istnie...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: MPM Productivity Management Sp. z o.o.
  • Ulica i nr: ul. Śląska 2a
  • Kod pocztowy: 60-614
  • Miejscowość: Poznań
  • Numer NIP: 7792011571

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!