O szkoleniu
Psychologia dla coachów pomaga oprzeć dotychczas zdobyte umiejętności i doświadczenie coachingowe na solidnych podstawach wiedzy psychologicznej. Uczestnicy uczą się rozumieć wyzwania swoich klientów przez pryzmat najważniejszych koncepcji z zakresu psychologii motywacji, osobowości i rozwoju osób dorosłych. Poznają mechanizmy leżące u podstaw skuteczności narzędzi coachingowych, a przez to stają się bardziej elastyczni w ich stosowaniu. Dzięki konfrontowaniu obiegowej, uproszczonej wiedzy z wynikami badań upewniają się, że służą innym tak rzetelnie, jak to możliwe.
Program Psychologia dla Coachów posiada akredytację International Coach Federation i jest programem typu CCE – Continuing Coach Education. Udział w kursie pozwala na uzyskanie 40 punktów CCE dla celów odnowienia akredytacji ACC, PCC i MCC a także możliwość wykorzystania ich jako uzupełniających coach-specific training w procesach akredytacji ścieżką Portfolio. Psychologia dla Coachów to kurs służący budowaniu powiązań między rzetelną wiedzą psychologiczną i praktyką coachingową. Uczestniczący w nim coachowie uporządkują i zweryfikują założenia, na których opierają się w codziennej pracy z klientami.
Kurs zaprojektowano z myślą o osobach nie mających wykształcenia psychologicznego. Może jednak być użyteczny również dla psychologów, zainteresowanych odświeżeniem i pogłębieniem zdobytej wcześniej wiedzy.
Kurs Psychologia dla coachów jest skierowany do osób, które:
- ukończyły kompleksowy, trwający co najmniej 60 godzin kurs coachingu;
- aktualnie korzystają z umiejętności coachingowych w praktyce;
- chcą poszerzyć wiedzę na temat głównych nurtów współczesnej psychologii;
- chcą uporządkować i zweryfikować założenia, na których opierają się w codziennej pracy z klientami;
Program szkolenia
MODUŁ I
4 spotkania | 16 h
- Psychologia i coaching;
- Główne nurty psychologiczne;
- Motywacja i wyznaczanie celów;
- Samoregulacja i podtrzymywanie wytrwałości.
MODUŁ II
4 spotkania | 16 h
- Coaching i terapia;
- Procesy nieświadome i ich wpływ na pracę coachingową;
- Struktura osobowości;
- Samowiedza i postrzeganie siebie.
MODUŁ III
6 spotkań| 24 h
- Emocje i stres;
- Interpretacje i przekonania;
- Rozwój człowieka dorosłego;
- Psychologia narracyjna: życie jako opowieść;
- Superwizja coachingowa;
- Podsumowanie kursu.
Aby otrzymać certyfikat potwierdzający wiedzę w obszarach, których dotyczy seminarium, należy:
- odpowiedzieć poprawnie na przynajmniej 75% pytań w każdym z quizów sprawdzających znajomość dyskutowanych tekstów (quizy można rozwiązywać wielokrotnie);
- poprawnie rozwiązać studium przypadku wymagające zastosowania wiedzy psychologicznej do praktycznego wyzwania związanego z pracą coachingową.
Osoby, które nie spełnią jednego z powyższych kryteriów, ale wzięły udział w we wszystkich zajęciach otrzymują zaświadczenie o uczestnictwie w kursie.
Czas trwania
16.03; 23.03; 30.03; 06.04
Moduł II
18.04; 25.04; 09.05; 16.05
Moduł III
25.05; 01.06; 08.06; 15.06; 22.06; 29.06
Prelegenci
dr Maciej Świeży
Programme Director, Consultant of Organizational Development, Trainer, Coach
Odpowiadam za rozwój oferty szkoleniowej Wszechnicy UJ. Współpracuję z naszymi klientami w kompleksowych projektach doradczych dotyczących projektowania strategii i zmiany kultury organizacyjnej. Szkolę rozwijających się trenerów i coachów, dostarczając im praktycznej wiedzy psychologicznej.
Obszary specjalizacji:
Pracuję z zespołami liderów, zapraszając ich do rozmowy o przyszłości organizacji, którą kierują i pomagając we wspólnym kształtowaniu jej kultury. Prowadzę zespołowy i indywidualny coaching; biorę udział w długofalowych projektach doradczych wspierających zmianę organizacyjną.
Projektuję narzędzia i standardy związane z rozwojem zawodowym trenerów oraz tworzeniem w organizacji warunków sprzyjających uczeniu się i wymianie doświadczeń. Jestem współautorem Małopolskich Standardów Usługi Edukacyjno-Szkoleniowej, a także profili kompetencyjnych, programów szkoleniowych i narzędzi zarządzania wiedzą.
Wskazuję praktyczne zastosowania wiedzy psychologicznej w wielu dziedzinach życia ? m.in. w zarządzaniu, szkoleniach, coachingu, rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu decyzji. Prowadzę krótkie, inspirujące wystąpienia dotyczące tych obszarów. Pracuję w Polsce i za granicą: jestem członkiem międzynarodowego zespołu trenerów Erickson Coaching International, a także jednym z instruktorów programu School of Thinking prowadzonej przez Vrije Universiteit Brussel.
Artur Krupa
Consultant of Organizational Development, Trainer, Coach, Facilitator
Tworzę we Wszechnicy UJ programy rozwojowe, które odpowiadają na biznesowe wyzwania naszych klientów. Dokładam wszelkich starań, aby programy, które realizuję były dla uczestników angażującym przeżyciem w wymiarze osobistym i okazją do doświadczenia owocnej współpracy w grupie. Konsekwentnie od wielu lat wspieram w postępie zawodowym wszystkich, którzy przyczyniają się do rozwoju zespołów: menedżerów, trenerów, coachów i facylitatorów, liderów grup.
Obszary specjalizacji:
Tworzę inspirujące środowisko uczenia się dla uczestników szkoleń Wszechnicy UJ, szczególnie uczestników Szkoły Trenerów, Facylitatorów i Coachów. Interesują mnie wszelkie formy pracy, które umożliwiają optymalne wykorzystanie różnorodności i potencjału uczestników grupy. Doradzam (prowadząc mentoring i konsultacje) trenerom, coachom, facylitatorom, jak projektować efektywne procesy rozwojowe i skutecznie uzyskiwać certyfikaty potwierdzające kompetencje zawodowe.
Konsultuję projekty rozwojowe klientów dopasowując optymalne formy pracy rozwojowej.
Zapraszam do twórczego dialogu osoby i zespoły w sytuacjach kryzysowych, konfliktowych, szczególnych wyzwań rozwojowych. Prowadzę zespołowy i indywidualny coaching; biorę udział w długofalowych projektach doradczych wspierających zmianę organizacyjną. Jestem członkiem międzynarodowego zespołu trenerów Erickson Coaching International.
We Wszechnicy UJ wszyscy kojarzą mnie z wykorzystywaniem metod psychodramatycznych w pracy z grupą.
dr Beata Świeży
Doktor psychologii, coach PCC, psychoterapeutka
Pracuje coachingowo z organizacjami, przedsiębiorcami oraz klientami indywidualnymi pomagając im w rozwoju i łatwiejszym przechodzeniu przez zmiany. Wspiera menedżerów w rozwoju kompetencji, budowaniu roli i zarządzaniu zespołem. Pracuje również terapeutycznie i interwencyjnie pomagając pracownikom lepiej radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi.
Specjalizuje się w prowadzeniu mentoringu i superwizji dla coachów, chcących rozwijać swoje kompetencje zawodowe oraz przygotować się do międzynarodowej certyfikacji ICF. Jest polskim mentorem międzynarodowej szkoły coachingu Erickson College International.
Prowadzi autorskie warsztaty rozwijające umiejętności coachingowe i propagujące wśród coachów wiedzę psychologiczną. W działalności szkoleniowej koncentruje się na budowaniu kompetencji menedżerskich oraz umiejętnościach coachingowych.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
- serwis obiadowy
- przerwy kawowe
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
- serwis obiadowy
- przerwy kawowe
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Masz pytania? Napisz do nas
