Reorganizacje spółek będących podatnikami CIT - część druga: wymiana udziałów oraz wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części

O szkoleniu

Przekształcenia przedsiębiorstwa to przedsięwzięcia wymagające szczególnej uważności. Reorganizacje spółek dotykają bowiem  całego biznesu i przeprowadzone nieprawidłowo mogą skutkować bardzo poważnymi problemami podatkowymi. Tylko dobrze zaplanowane przekształcenie nie będzie rodzić ryzyk w takich obszarach jak podatki dochodowe, VAT, raportowanie schematu czy przepisy o unikaniu opodatkowania. Jeśli chcesz bezpiecznie przekształcić firmę weź udział w drugiej części szkolenia prowadzonego przez doradczynię podatkową Katarzynę Charchut-Moykowską posiadającą ogromne praktyczne doświadczenie w tym zakresie. Będzie można nie tylko posłuchać, ale i zadać pytanie. Zapraszamy!

Kto powinien wziąć udział?

Nasze szkolenia kierujemy więc zarówno do prawników, którzy na co dzień mają styczność z kwestiami podatkowymi, jak i dla członków zarządów, pracowników działów finansowych i wszystkich tych, którzy w związku z wykonywaną pracą mają do czynienia z problemami podatkowymi i pragną je lepiej zrozumieć. 

Program szkolenia

A. Wymiana udziałów

 1. Wymiana udziałów - cechy transakcji
 2. Warunki neutralności podatkowej wymiany udziałów obowiązujące przed i po 2022 r., w tym:
 3. Rezydencja podatkowa podmiotów uczestniczących w transakcji
 4. Kontrowersyjna regulacja dotycząca opodatkowania kolejnej transakcji reorganizacyjnej
 5. Mnogość wspólników wnoszących udziały do spółki kapitałowej - wieloletni spór z organami podatkowymi
 6. Zasady ustalania przychodu w przypadku transakcji podlegającej opodatkowaniu
 7. Sprzedaż udziałów objętych w ramach wymiany udziałów a koszty podatkowe
 8. Wymiana udziałów z perspektywy GAAR
 9. Wymiana udziałów a obowiązki MDR

B. Wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części

 1. Wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części z perspektywy CIT / PIT oraz VAT
 2. Zasady rozliczania straty podatkowej podmiotu otrzymującego aport przedsiębiorstwa

Czas trwania

10:00-13:30

Prelegenci

Katarzyna Charchut-Moykowska jest doświadczonym ekspertem w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatków międzynarodowych. Od ponad dekady zajmuje się głównie podatkowymi aspektami reorganizacji grup kapitałowych i spółek (w szczególności w zakresie przenoszenia aktywów / przedsiębiorstwa, połączeń, podziałów, przekształceń spółek itp.). Katarzyna prowadziła również liczne przeglądy podatkowe oraz badania due diligence. W ramach bieżącego doradztwa wspierała klientów w implementacji nowych przepisów podatkowych (głównie opartych o Dyrektywy UE jak DAC6, ATAD, ATAD II). W swojej dotychczasowej karierze zawodowej doradzała największym grupom kapitałowym (polskim oraz zagranicznym). Katarzyna prowadziła również zajęcia z podatków międzynarodowych dla studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz jest autorem licznych publikacji z zakresu podatków dochodowych. Posiada tytuł radcy prawnego oraz doradcy podatkowego.  

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
550
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Crido Szkolenia Sp. z o.o.
00-839 Warszawa
Towarowa 28
woj. mazowieckie
Crido to wiodąca firma doradcza w Polsce działająca w obszarze podatków, prawa, biznesu i innowacji. Prowadzimy działalność od 14 lat i zatrudniamy blisko 250 pracowników skoncentrowanych na wsparciu naszych klientów w rozwoju ich biznesu w kraju i z...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Crido Szkolenia Sp. z o.o.
00-839 Warszawa Towarowa 28
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!