Scrum Master

O szkoleniu

Szkolenia przygotowujące do egzaminu Professional Scrum Master I

Scrum to, mówiąc szeroko, pewne podejście do zarządzania i realizacji projektów w oparciu o tzw. metodyki zwinne. Założenia są oczywiście takie, aby zwiększyć efektywność, komfort oraz wydajność pracy. Model ten opiera się dość mocno na współdziałaniu wewnątrz zespołu, nastawieniu na eliminowanie problemów i optymalizowanie podejmowanych działań. Nawet jednak zespół składający się z samych specjalistów w swojej dziedzinie potrzebuje kogoś, kto nada mu kierunek, zmobilizuje do dalszej pracy i rozwiąże problemy pojawiające się na różnych etapach prowadzonych czynności. Taką osobą jest Scrum Master, a więc osoba przygotowana do zarządzania zespołem w zgodzie z założeniami technik Scrum.

Scrum  Master – kto to?

Oczywiście bycie osobą, która odpowiada za działanie zespołu, jego kierunek i efektywność wymaga określonego zestawu umiejętności – niektóre opierają się na tzw. kompetencjach miękkich wynikających z osobowości i podejścia, lecz zdecydowana większość wymaga konkretnego przygotowania i treningu. Master Scrum to ktoś, kto pozyskał konkretną wiedzę teoretyczną i praktyczną umożliwiającą mu na radzenie sobie z wyzwaniami prowadzenia zespołu w zgodzie z metodyką Agile. Odpowiednio przeszkolona osoba, która wie, jak kierować grupą i wykorzystywać najlepsze cechy jej członków, jest w stanie:

  • podnieść poziom satysfakcji Klientów;
  • podnieść jakość dostarczanych rozwiązań;
  • zwiększyć wydajność zespołu twórczego
  • doprowadzić do realizacji projektów w określonym terminie
  • obniżyć TCO, czyli całkowity koszt użytkowania;
  • podnieść użyteczność funkcji w oferowanych rozwiązaniach.

Widać więc, dlaczego coraz więcej przedsiębiorstw skupionych na cyklicznej realizacji projektów zmienia tryb pracy z kaskadowego na scrumowy właśnie. Niesie on ze sobą wiele atrakcyjnych udogodnień, które nie dość, że poprawiają nastrój i efekty pracowników, to jeszcze bezpośrednio przyczyniają się do podniesienia satysfakcji Klientów. Co może zachęcić ludzi do pracy jako Scrum Master? Zarobki często są wskazywane jako jeden z największych atutów takiego stanowiska, lecz przede wszystkim nie da się przecenić fantastycznej okazji do pracowania z ludźmi, inspirowania się nawzajem, rozwiązywania problemów, szukania rozwiązań i dążenia do tego, aby zespół działał jak dobrze naoliwiony mechanizm. Praca Scrum Mastera jest niezwykle satysfakcjonująca i rozwojowa. Coraz więcej firm dostrzega potencjał w takim modelu, dlatego możesz być pewien, że wybierając tę ścieżkę kariery, otworzy się przed Tobą wiele drzwi.

Szkolenie na Scrum Mastera

Szkolenie na Scrum Mastera przeprowadzone przez Mindstream ma na celu nie tylko przygotowanie uczestników kursu do pracy w zgodzie z założeniami filozofii Agile, ale przede wszystkim pozwala poznać techniki i narzędzia pracy warsztatowej oraz aspekty facylitacji i coachingu, które pozwolą efektywnie wdrażać i zarządzać Scrum w organizacji i podnosić efektywność zespołów. W toku szkolenia przygotujemy Cię również do egzaminu Professional Scrum Master pierwszego stopnia, dzięki któremu zdobędziesz certyfikat poświadczający Twoje umiejętności z zakresu pracy jako Scrum Master.

Dlaczego warto wziąć udział?

Master Scrum – jakie korzyści przynoszą nasze szkolenia Scrum Master?

Wiesz już, jakie cele przyświecają nam w zakresie organizacji szkolenia. Jakie jednak korzyści zyskasz Ty z uczestnictwa w kursie? Dowiesz się, jak:

  • podnieść satysfakcję Klienta poprzez: częstsze dostarczanie rozwiązań, włączenie Klienta w proces tworzenia, gwarancję koncentracji na priorytetach Klienta, podniesienie poziomu użyteczności funkcji w dostarczanych rozwiązaniach;
  • obniżyć koszty utrzymania poprzez mniejsze TCO, wynikające z wysokiej jakości dostarczanych rozwiązań i częste testowanie;
  •  w praktyczny sposób wykorzystywać znajomość pryncypiów i metod Agile;
  • podnieść wydajność zespołów wytwarzających rozwiązanie o 200 – 400% w stosunku do wydajności startowej;
  • korzystać z narzędzi i praktyk potrzebnych do pracy w zespołach zwinnych;
  • szerzej rozwijać się w obszarach w obszarach Scrum i Agile;
  • efektywniej realizować zadania z zakresu pracy z Zespołem Developerskim, Właścicielem Produktu oraz wdrożenia podejścia Scrum w organizacji;
  • przygotować się do certyfikacji Professional Scrum Master pierwszego stopnia.

Jak widzisz, stawiamy na rozwijanie praktycznych umiejętności w oparciu o teorię oraz własne doświadczenie. Zależy nam na stworzeniu komfortowej przestrzeni pomagającej w skutecznym przyswajaniu nowych informacji.

Kto powinien wziąć udział?

Grupa docelowa

Do jakich osób kierujemy taki kurs? Przede wszystkim do:

  • uczestników procesów wytwórczych i produkcyjnych;
  • liderów zespołów;
  • kierowników projektów;
  • osób przygotowujących się do roli Scrum Master.

Zachęcamy do zapisów wszystkie osoby, które czują potrzebę rozwinięcia swoich umiejętności kierowniczych w zakresie metodyki Agile. Podczas tworzenia szkolenia zależało nam na tym, aby jak najprecyzyjniej wyjaśnić założenia pracy w oparciu o ten model, dzięki czemu Scrum Master będzie nie tylko wiedział, że warto kierować zespołem, korzystając z nowo poznanych strategii i technik, ale także zrozumie powody i przyczyny tego typu działań. Pewnego rodzaju zagrożeniem źle wdrożonych metod zwinnych jest popadnięcie w rutynę wykonywania czynności, które w założeniu mają podnieść efektywność pracy zespołu oraz poprawić nastrój jego członków, a prowadzą do coraz większych spadków. Właśnie dlatego kluczem do sukcesu jest tutaj pełna świadomość i zrozumienia założeń Scrumu. Na szkoleniu dbamy o to, aby reguły te były nie tylko znane, ale przede wszystkim – zrozumiane.

Master Scrum nie wychodzi do członków swojego zespołu z pozycji siły. To nie osoba władcza, egzekwująca kolejne polecenia, oczekująca rozwiązywania problemów pod swoje dyktando. To ktoś, kto potrafi szybko rozpoznać potrzeby ludzi, z którymi pracuje. Nie tylko w zakresie zawodowym, może to dotyczyć chociażby przestrzeni roboczej. Następnie Scrum Master musi znaleźć rozwiązanie problemu, wyjść naprzeciw oczekiwaniom osoby, która nie jest w stanie osiągnąć pełni swojego potencjału podczas pracy nad projektem. Dlatego taką osobę często nazywa się przywódcą służebnym. To pozornie sprzeczne określenie jasno zaznacza rolę Scrum Mastera, który z jednej strony ma stać na czele zespołu, z drugiej zaś, dbać o jego potrzeby, oczekiwania i proponować skuteczne rozwiązania

Program szkolenia

  1. Wstęp do Scrum

    Podejście tradycyjne i zwinne

    Filozofia Agile: Manifest i pryncypia

    Zasady w Scrum – wartości i filary w Scrum

  2. Role Scrum

    Scrum Master, Product Owner, Development Team

  3. Zdarzenia w Scrum

    Struktura Sprintu

    Sprint Planning

    Daily Scrum

    Sprint Review

    Sprint Retrospective

  4. Artefakty w Scrum

    Product Backlog, Sprint Backlog, Increment

  5. Scrum Master – zarządzanie Scrum

    Współpraca z ludźmi i zespołami

    Scrum w organizacji

    Facylitacja i coaching

    Scrum of Scrum.

    Pojęcia/narzędzia/metody: techniki pracy warsztatowej: drzewo decyzyjne, burza mózgów, metaplan, techniki retrospektywy.

  6. Testy próbne Professional Scrum Master I

Czas trwania

2 dni: 09:00-15:00

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z dostępem do Internetu
Komputer z dostępem do Internetu

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
1 200
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: MINDSTREAM
  • Ulica i nr: Plac Trzech Krzyży 16
  • Kod pocztowy: 00-499
  • Miejscowość: Warszawa
  • Numer NIP: 8522378285

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

MINDSTREAM
00-499 Warszawa, Polska
Plac Trzech Krzyży 16
woj. mazowieckie
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!