O szkoleniu
Wychodząc naprzeciw potrzebom szkoleniowym w tym zakresie, oferujemy przeprowadzenie szkoleń SERE na poziomie „A” i „B” (istniej również możliwość realizacji szkolenia na poziomie „C”, po dokonaniu dodatkowych ustaleń i uzgodnień).
Programy poszczególnych poziomów szkolenia obejmują treści określone w pkt 7.1 załącznika nr 3 do Koncepcji i Ogólnych Zasad Funkcjonowania Narodowego Systemu Odzyskiwania Personelu Wojskowego z 2008 roku.
Szkolenie skierowane jest do jednostek wojskowych oraz instytucji, których personel narażony jest na izolację.
Program szkolenia
RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA
DLA PERSONELU NARAŻONEGO NA IZOLACJĘ
SERE poziom „A”
1. System odzyskiwania personelu w SZ RP (SERE)
2. Zjawisko izolacji
- Różnice między pojęciami „jeniec wojenny”, a „zakładnik”
- Zapisy Konwencji Genewskiej dot. jeńców wojennych
3. Podstawowe zasady przetrwania i bytowania – Survival - Podstawowe zasady, metody i techniki utrzymania dobrej kondycji psychofizycznej, właściwej temperatury ciała, ustalania położenia, poszukiwania wody i pożywienia - Czynniki fizjologiczne i ich wpływ na ograniczenie zdolności organizmu człowieka w sytuacji walki o przetrwania - Wpływ bodźców zewnętrznych na zdolności i umiejętności osobiste - Efektywne wykorzystanie posiadanego wyposażenia osobistego 4. Podstawowe zasady i taktyki unikania zagrożeń – Evasion Zasady, taktyki i techniki unikania zagrożeń - Kontrola miejsca służby i zakwaterowania - Rozpoznanie i wybór trasy: kwatera – miejsce służby; trasy zapasowe - Procedury bezpieczeństwa w miejscu służby - Zasady postępowania zmniejszającego ryzyko izolacji w skutek uprowadzenia - Indywidualne przygotowanie na wypadek izolacji Założenia sporządzania planu ucieczki i ewakuacji - EPA (Evasion Plan of Action) 5. Zasady i sposoby przeciwdziałaniu wykorzystaniu – Resistance Izolacja w skutek niewoli - Faza pojmania - Faza uwięzienia - Sposoby radzenia sobie ze stresem wynikającym z zagrożenia i izolacji. - Sposoby utrzymanie dobrego stanu psychofizycznego Zasady ochrony życia własnego i innych jeńców, metody i formy przygotowania ewentualnej ucieczki Zachowanie podczas przesłuchania Syndrom sztokholmski 6. Współdziałanie z systemem odzyskiwania personelu – Escape - Sposoby i techniki ustalania własnego położenia i jego komunikowania - Zapoznanie z urządzeniem PLB - Wypełnianie arkusza ISOPREP - Podstawy koncepcji przeprowadzania Akcji Poszukiwawczo Ratowniczych (SAR – Search and Rescue i CSAR – Combat Search and Rescue) oraz Akcji Bojowego Odzyskiwania (CPR – Combat Personal Recovery)
- Zasady zachowania podczas akcji uwalnianiaCzas szkolenia – 9 godzin szkoleniowych.
Szkolenie ma charakter teoretyczny i realizowane jest jako zamknięte (przeprowadzone jest w siedzibie jednostki zamawiającej).
Słuchacze otrzymują zaświadczenia o ukończeniu kursu SERE poziom „A”.
Czas trwania
Prelegenci

Instruktorzy prowadzący zajęcia spełniają wymogi określone w pkt 7.2. załącznika nr 3 do Koncepcji i Ogólnych Zasad Funkcjonowania Narodowego Systemu Odzyskiwania Personelu Wojskowego z 2008 roku.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
71-799 Szczecin
Andersena 44A/2
woj. zachodniopomorskie
Rejestracja
- Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia SERE poziom A. Cena obowiązuje dla grupy do 40 słuchaczy. Szkolenie jest zwolnione z podatku VAT, o ile jest finansowane ze środków publicznych.
- Rozwiń
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator
Najczęściej zadawane pytania
- Zgłoszenie telefoniczne lub mailowe. Płatność w terminie 7 dni od daty wystawienia faktury.
- Szkolenie ma charakter teoretyczny i realizowane jest jako zamknięte w siedzibie jednostki zamawiającej.
- Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas! lub zadzwoń!
Masz pytania? Napisz do nas
