Skuteczne komunikowanie się z rodzicami uczniów w spektrum autyzmu mających trudności edukacyjne i wychowawcze w szkole

O szkoleniu

1. Skrypty psychologiczne E. Berna i T. Harrisa a komunikacja otwarta z rodzicem. Strategie zarządzania konfliktem wg T. Kilmana.

2. Elementy aktywnego słuchania w rozmowie z rodzicem – klasyfikacja pytań (pytania otwarte poszukujące rozwiązania, pytania zamknięte sugerujące – zagrażające).

3. Elementy aktywnego słuchania w rozmowie z rodzicem – technika odzwierciedlania uczuć, parafraza – informacja zwrotna do rodzica w sytuacji problemowej dotyczącej ucznia w spektrum.

4. Poznanie skryptu do rozmowy z rodzicem wg A. Pikasa: nawiązanie współpracy, ustalenie problemu dziecka, poszukiwanie rozwiązania, zawarcie umowy.

5. Skrypty do rozmów z rodzicem prezentującym różne postawy wobec kadry szkoły: bierny, negatywista, wycofany (ukrywający problem), roszczeniowy, agresywny). Stosowanie komunikatów równoważnych w rozmowie z rodzicem.

6. Jak postępować z rodzicem biernym i negatywistą?

7. Jak postępować z rodzicem wycofanym, nieśmiałym (ukrywającym jakiś problem)?

8. Jak postępować z rodzicem zachowującym się roszczeniowo lub agresywnie?

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli przedmiotu, nauczycieli współorganizujących kształcenie, wychowawców, pedagogów szkolnych, specjalnych, psychologów, profilaktyków prowadzących zajęcia z rodzicami.

Program szkolenia

SOBOTA (11.05.2024)

8:30-16:30

 

NIEDZIELA (12.05.2024)

9:00-16:30

Czas trwania

2 dni (18 godzin dydaktycznych)

Prelegenci

Dorota Rzepczyńska

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Fundacja SYNAPSIS

02-085 Warszawa

Ondraszka 3

woj. mazowieckie

Rejestracja

Cena 1
685
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
  • przerwy kawowe
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: Fundacja SYNAPSIS
  • Ulica i nr: Ondraszka 3
  • Kod pocztowy: 02-085
  • Miejscowość: Warszawa
  • Numer NIP: 5260302522

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Fundacja SYNAPSIS
02-085 Warszawa, Polska Ondraszka 3

Organizator

Fundacja SYNAPSIS
02-085 Warszawa, Polska
Ondraszka 3
woj. mazowieckie
Fundacja Synapsis jest polską organizacją pozarządową, która działa na rzecz osób z autyzmem i ich rodzin. Została założona w 1989 roku i jest największą organizacją tego typu w Polsce. Misją Fundacji Synapsis jest niesienie profesjonalnej pomocy ...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!