Służebność przesyłu i podziały nieruchomości w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów - 2-dniowe warsztaty szkoleniowe.

O szkoleniu

-

Dlaczego warto wziąć udział?

Cel szkolenia

-Kompleksowe zapoznanie Uczestników szkolenia z regulacjami prawa energetycznego, cywilnego, ustawy o gospodarce nieruchomościami, które mają wpływ na szeroko rozumianą problematykę zawierania umów inwestycyjnych wraz z przedstawieniem najnowszych zmian w służebności przesyłu oraz podziały nieruchomości.
-Omówienie obowiązków i uprawnień podmiotów w związku z ustanowieniem służebności przesyłu.
-Praktyczne aspekty poszczególnych zapisów służebności przesyłu.
-Wskazanie Uczestnikom szkolenia rozwiązań pozwalających na realizację inwestycji w sposób maksymalnie zabezpieczający interesy ekonomiczne przedsiębiorstwa.
-Analiza najnowszego orzecznictwa Prezesa URE, SOKiK, SN oraz sądów cywilnych pod kątem potrzeb przedsiębiorstw.

Korzyści dla uczestników

  1. Uczestnicy zapoznają się z regulacjami prawnymi w zakresie służebności przesyłu oraz warunkami jej ustanawiania.
  2. Uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności w zakresie dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym o ustanowienie służebności przesyłu.
  3. Uczestnicy wezmą udział w praktycznych ćwiczeniach w zakresie sporządzenia prawidłowego wniosku o ustanowienie służebności przesyłu.
  4.  Przedstawienie i praktyczna analiza przesłanek na których opierają się sądy powszechne przy ustalaniu wysokości wynagrodzenia za ustanowienie służebności.
  5. Podwyższenie kwalifikacji i zdobycie umiejętności praktycznych, cenionych przez pracodawców.
  6. Nieocenionym walorem szkolenia jest możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z przedstawicielami różnorodnych firm i instytucji realizujących podobne projekty w bliskim dla Uczestników środowisku.
  7. Szkolenia otwarte to szansa na spojrzenie na własny styl pracy z odmiennej perspektywy oraz poznać specyfikę pracy osób pracujących w innych organizacjach.
  8. Uczestnicy znacznie podwyższą swoje kwalifikacje i kompetencje z zakresu stosowania przepisów w obszarze służebności przesyłu i ustawy o korytarzach przesyłowych.
  9. Uczestnicy z pomocą wykładowcy zmierzą się z zagadnieniami, budzącymi wątpliwości interpretacyjne, szczególnych punktach w procedurach, które w przyszłości mogą być przedmiotem kontroli.
Kto powinien wziąć udział?

Grupa docelowa

Szkolenie zostało zaprojektowane z myślą o radcach prawnych, prawnikach, kierownikach, specjalistach, pracownikach:
-jednostek budżetowych,
-urzędów,
-zakładów energetycznych,
-zakładów gazowniczych,
-wodociągów,
którzy chcieliby zapoznać się z przepisami prawnymi oraz aspektami praktycznymi związanymi ze służebnością przesyłu.

Program szkolenia

|Program szkolenia jest własnością intelektualną SEMPER i przetwarzanie go dla celów komercyjnych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.|

PROGRAM SZKOLENIA BĘDZIE ODPOWIEDNIO ZAKTUALIZOWANY I REALIZOWANY ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM W DNIU SZKOLENIA STANEM PRAWNYM.

 

1. Pojęcie, podział i rodzaje służebności występujących w systemie prawa polskiego, a nowelizacja kodeksu cywilnego wprowadzająca instytucję służebności przesyłu.
2. Służebności gruntowe – służebność przesyłu jako podstawa prawna do ingerencji we własność nieruchomości dla podmiotów gospodarczych prowadzących działalność w zakresie dostarczania i przesyłu mediów.
3. Podstawowe zasady ustalania wysokości wynagrodzenia za ustanowienie służebności przesyłu dla właściciela nieruchomości, na podstawie przyjętych metod wyceny nieruchomości z uwzględnieniem specyfiki służebności przesyłu.
4. Uchybienia i błędy popełniane przez rzeczoznawców majątkowych przy określeniu wynagrodzenia za ustanowienie służebności przesyłu – przykłady zarzutów do opinii rzeczoznawców zgłaszane przez uczestników postępowań sądowych.
5. Zasady prowadzenia negocjacji z podmiotem gospodarczym oraz właściwe określenie zakresu ustanawianej służebności przesyłu w akcie notarialnym wraz z załącznikami do aktu notarialnego.
6. Orzecznictwo Sądu Najwyższego z zakresu służebności przesyłu, a realne możliwości uzyskania odszkodowania i wynagrodzenia oraz jego wysokość za obciążenie nieruchomości służebnością przesyłu.
7. Zasady i tryb prowadzenia podziałów nieruchomości w systemie prawa polskiego -ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. i akty wykonawcze do ustawy.
8. Szczególne zasady prowadzenia podziałów nieruchomości na podstawie spec ustawy drogowej.
9. Decyzje o podziale nieruchomości – bezwarunkowe i warunkowe
10. Orzecznictwo związane z decyzjami o podziale nieruchomości – skutki prawne i faktyczne dla podmiotów wydających decyzje i adresatów decyzji.

 

W przypadku szkolenia w formule on-line modyfikacji mogą ulec forma i sposób realizacji zaplanowanych dla Państwa ćwiczeń.

 

Uwagi

Powyższy program rozwojowy jest również dostępny w formie zamkniętej, wyłącznie dla pracowników Państwa firmy. W przypadku szkoleń zamkniętych zakres tematyczny poszczególnych bloków może ulec zmianie, ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej oczekiwania pracowników i potrzeby organizacji zlecającej szkolenie. Gwarantujemy wysoką jakość merytoryczną i organizacyjną szkolenia. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących zamkniętej formuły szkoleń prosimy o kontakt:

Czas trwania

2 dni

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

-

Rejestracja

szkolenie online
zł netto
1 190
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
61-706 Poznań
Libelta 1a/2
woj. wielkopolskie
Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER to oddany, profesjonalny zespół fachowców dogłębnie analizujący Państwa potrzeby, działając z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem. To instytucja głównie specjalizująca się w realizacji projektów...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych w celu potwierdzenia rezerwacji.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
61-706 Poznań Libelta 1a/2
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!