O szkoleniu
Szkolenie merytorycznie przygotowujące do zawodu1). Klasyfikacja Zawodów i Specjalności: Kod zawodu nr: 2422272)
Umiejętności zdobyte podczas szkolenia (synteza)
Osoba przeszkolona:
- zapobiega sytuacjom kryzysowym zagrażającym zdrowiu i życiu obywateli lub środowisku
- uruchamia działania służb ratowniczych
- usuwa skutki sytuacji kryzysowych oraz niesie pomoc poszkodowanym
- odtwarza zasoby infrastruktury krytycznej
- odpowiada za sprawny przepływ informacji między organami i strukturami odpowiedzialnymi za zarządzanie kryzysowe
- opracowuje procedury reagowania kryzysowego
Jesteś na etapie podejmowania decyzji o dalszej swojej przyszłości? Chcesz rozpocząć nowy etap w życiu? Zastanawiasz się co dalej? A gdyby tak zaproponowano Ci, że będziesz mógł pomagać słabszym gdy tego oczekują? Gdybyś dostał propozycję pracować w zawodzie gdzie każdy dzień jest inny i przynosi coraz to nowe wyzwania? Praca, w której decydować o ważnych rzeczach będzie Twoja wiedza, doświadczenie, opanowanie i umiejętność podejmowania decyzji nawet w największym stresie. Będziesz mógł współpracować z policjantami, strażakami, żołnierzami, funkcjonariuszami Straży Granicznej, ratownikami medycznymi, energetykami, gazownikami i wieloma innymi pracującymi codziennie w celu zapewnienia bezpieczeństwa ludziom. I w tej pracy teraz przeciwnikiem będzie los i żywioł.
Choć brzmi niewiarygodnie jest taka możliwość. To praca na stanowiskach związanych z zarządzaniem kryzysowym, obroną cywilną czy sprawami obronnymi. Szkolenie poprowadzi ktoś kto to wszystko przeszedł. Kto kiedyś stanął przed dylematem: Co dalej? Znalazł tę odpowiedź w zawodzie specjalisty do spraw zarządzania kryzysowego. Dzięki temu unikalnemu doświadczeniu transformacji z żołnierza w cywila wie, jak ukierunkować i pomóc w przetransformowaniu wiedzy na nowy grunt.
To co zdecydowanie wyróżnia szkolenie, to zrównoważony przekaz wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych.
W części teoretycznej główny wysiłek skupiony jest przekazaniu wiedzy kreującej świadomość potencjalnych wyzwań z jakimi możemy się spotkać w czasie pracy na takim stanowisku. Punkt ciężkości części praktycznej skupiony jest na praktycznej nauce wykonywania dokumentów, które nie są ujęte w żadnym programie studiów a fizycznie wykonuje się je niemal codziennie w czasie pracy na stanowiskach związanych z zawodem specjalisty do spraw zarządzania kryzysowego. Szkolenie daje unikalną wiedze i umiejętności praktyczne oparte na doświadczeniu trenera, których nie nabędziecie na żadnym innym szkoleniu czy studiach.
Czego na pewno nauczą się Państwo w ramach treningu?
Nauczycie się jak w Polsce działa system zarzadzania kryzysowego, ochrony ludności i pozamilitarny podsystem obronny. Nauczycie się jakie kompetencje posiadają poszczególne elementy tych systemów. Nauczycie się jak konstruować przekaz medialny w sytuacjach kryzysowych. Zdobędziecie umiejętność opracowywania ocen ryzyka zagrożeń, sporządzania planów wymaganych przepisami w obszarze zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i spraw obronnych. Będziecie potrafili dokonać oceny ryzyka zagrożeń dla miasta, gminy, powiatu czy województwa. Uświadomicie sobie jak dobrze jesteście przygotowani do pracy w tym zawodzie.
Metody pracy, które zastosujemy podczas szkolenia:
Wykłady interaktywne, dyskusje problemowe, pokazy multimedialne, praktyczne wykonywanie dokumentów, studium przypadku, analizy zdarzeń aplikacyjnych.
Funkcjonariuszy służb i żołnierzy tych w służbie, byłych i tych kończących służbę a poszukujących nowej drogi na cywilnym rynku pracy, absolwentów studiów bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, zarządzanie kryzysowe którzy swoją przyszłość wiążą z podjęciem pracy w zawodzie specjalista do spraw zarzadzania kryzysowego.
Program szkolenia
Szkolenie teoretyczno-praktyczne
CZĘŚĆ TEORETYCZNA
16 godzin lekcyjnych
I. System ochrony ludności i zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w Polsce – podmioty ich rola i zadania, obieg informacji
II. Rola i miejsce organów administracji publicznej w systemie obronnym państwa
III. Rola i zadania centrów zarządzania kryzysowego w systemie ochrony ludności
IV.Procesy planistyczne w obszarze zarządzania kryzysowego, spraw obronnych i obrony cywilnej w organach administracji publicznej
- Planowanie cywilne
- Planowanie operacyjne
- Planowanie funkcjonowania obrony cywilnej
V. Ocena ryzyka w zarządzaniu kryzysowym
VI. System szkolenia organów administracji publicznej w obszarze zarządzania kryzysowego, spraw obronnych i obrony cywilnej
VII. Zasady finansowania zadań w obszarze zarządzania kryzysowego, spraw obronnych i obrony cywilnej
VIII. Infrastruktura krytyczna w Polsce
IX. Zasady współpracy z mediami w sytuacjach kryzysowych
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA
15 godzin lekcyjnych
I. System ochrony ludności i zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w Polsce - podmioty ich rola i zadania, obieg informacjI
Zadanie praktyczne: Opracowanie siatki bezpieczeństwa dla aplikacyjnej gminy, powiatu, województwa
II. Procesy planistyczne w obszarze zarządzania kryzysowego, spraw obronnych i obrony cywilnej w organach administracji publicznej
- Planowanie cywilne.
Zadanie praktyczne: Opracowanie procedury reagowania w sytuacjach kryzysowych.
- Planowanie operacyjne.
Zadanie praktyczne: Opracowanie wybranych elementów planu operacyjnego funkcjonowania gminy, powiatu w czasie zagrożenia zewnętrznego.
- Planowanie funkcjonowania obrony cywilnej
Zadanie praktyczne: Opracowanie karty pracy realizacji zadania obrony cywilnej (KRZOC)
III. Ocena ryzyka w zarządzaniu kryzysowym
Zadanie praktyczne: Opracowanie oceny ryzyka dla wybranych zagrożeń na podstawie aplikacyjnej sytuacji wyjściowej.
IV. System szkolenia organów administracji publicznej w obszarze zarządzania kryzysowego, spraw obronnych i obrony cywilnej
Zadanie praktyczne:
- Opracowanie planu szkolenia gminy
- Opracowanie programu szkolenia powiatu
V. Zasady współpracy z mediami w sytuacjach kryzysowych
Zadanie praktyczne: Opracowanie komunikatu prasowego dla aplikacyjnego zdarzenia.
CZĘŚĆ EWALUACYJNA
I. Omówienie
II. Teoretyczny test wiedzy
Czas trwania
Szczegółowy harmonogram do uzgodnienia
Prelegenci
Dariusz Krzysztofik
Specjalista ds. zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i spraw obronnych, oficer dyplomowany w rezerwie, doświadczony trener w obszarze bezpieczeństwa.
Oficer dyplomowany w rezerwie - weteran z bagażem 26 lat służby wojskowej, praktyk zarządzania kryzysowego, wykładowca studiów podyplomowych (przedmioty „Obrona cywilna”, „Administrowanie bezpieczeństwem”), doświadczony trener z zakresu komunikacji kryzysowej ,zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i spraw obronnych, zaproszony jako ekspert do oceny użyteczności symulatora zarządzania kryzysowego w ramach polsko-greckiego projektu „Neptune - Anticipation of Blue Economy Cascading”.
Dlaczego szkolę?
Bo wiedza to potęga. Bo wierzę, że człowiek wyedukowany jest sprawniejszy w działaniu. Bo nie raz widziałem jak niewiedza i ignorancja prowadzi prosto na dno przepaści gdzie czasem ceną bywało ludzkie życie. Bo spłacam osobisty dług wobec moich nauczycieli i dowódców, którzy kiedyś przekazali mi wiedzę i dzięki nim jestem gdzie jestem i tym kim jestem. Bo jestem wierny zasadzie: ”dorobek przyjąć, pomnożyć i przekazać”.
Doświadczenie
Z pierwotnego wykształcenia żołnierz-dowódca w specjalności budowa i eksploatacja rakiet bliskiego zasięgu.
Z praktyki specjalista ds. zarządzania kryzysowego, spraw obronnych i obrony cywilnej.
Weteran operacji poza granicami kraju, uczestnik misji pokojowych w Iraku. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie, Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Szkoły NATO w Oberammergau.
Absolwent studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie o specjalności zarządzanie zasobami ludzkimi oraz w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie w specjalności przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym.
W czasie służby wojskowej służył dwukrotnie w Iraku (2004 rok – szef sekcji operacyjnej w 2 Grupie Bojowej w Karbali, na przełomie 2005/2006 roku Szef Wydziału Ochrony Wojsk w Oddziale G3 Operacyjnym Sztabu MND CS) uczestnicząc w ponad 80 akcjach bojowych. W ramach Wojskowych Zespołów Zadaniowych uczestniczył w akcjach zwalczania skutków powodzi w 1997 roku w rejonie Wrocławia oraz 2010 w Sandomierzu.
Po zakończeniu służby pracował w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie jako specjalista ds. szkolenia obronnego oraz kierował Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie, a następnie w Urzędzie Miasta Lublin jako Główny Specjalista ds. ćwiczeń i szkoleń obronnych.
Od wielu lat prowadzi zajęcia z przedmiotu „Administrowanie Bezpieczeństwem” w ramach studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kryzysowego oraz przedmiotu „Obrona Cywilna” na studiach podyplomowych przygotowujących nauczycieli przedmiotu „Edukacja dla Bezpieczeństwa” organizowanych.
Wielokrotnie był zapraszany przez uczelnie lubelskie do wygłoszenia wykładów o tematyce zwalczania terroryzmu, zagrożeń i bezpieczeństwa. Prowadzi szeroką działalność edukacyjno-szkoleniową w obszarze spraw obronnych i zarządzania kryzysowego współpracując z wieloma samorządami i instytucjami. Jest autorem kursu „Komunikacja kryzysowa” który pomimo upływu 3 lat wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem (w kilkunastu edycjach uczestniczyło już ponad 100 osób z takich instytucji i firm jak PKO S.A., NBP, Metro Warszawa, PKP Cargo, itp.).
W ramach działalności społecznej prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą z zakresu zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach oraz unikania zagrożeń. Zwycięzca odcinka i uczestnik Wielkiego Finału w teleturnieju „1 z 10”.
Ważniejsi klienci
SuccessPoint w Warszawie, Narodowy Bank Polski w Warszawie, „Metro Warszawskie” Sp. z o.o., Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Warszawa Uniwersytet Przyrodnicy w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Starostwa Powiatowe w Lublinie, Opolu Lubelskim, Biłgoraju, Kraśniku, Poleski Park Narodowy, Straż Miejska w Milanówku, Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku, OR KRUS Lublin, Zarząd Dróg i Mostów Lublin, NIK Oddział Lublin,
Hobby
Książka, historia, lotnictwo, ogród.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
- Wsparcie poszkoleniowe Trenera
- Do podanej ceny szkolenia zostaną doliczony koszty logistyczne uzależnione od lokalizacji miejsca szkolenia.
- W przypadku chęci realizacji szkolenia poza siedzibą firmy, na Państwa życzenie, przedstawimy kilka propozycji obiektów w których mogłoby się ono odbyć.
- Rozwiń
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.
REALIZUJEMY SZKOLENIA W RAMACH BAZY USŁUG ROZWOJOWYCH i POZYSKANYCH PRZEZ KLIENTA ŚRODKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO (KFS).
- Nazwa firmy: Avenhansen Sp. z o.o.
- Ulica i nr: ul. Podłącze 31
- Kod pocztowy: 30-218
- Miejscowość: Kraków
- Numer NIP: 6772295062